KERSTFEEST. WAAEDE REDACTIE. PAG. 64 A J A X CLUBNIEUWS Op het moddervette landje Met slechts hier en daar wat gras, Heel veel kuilen en 't restantje Van wat eens een bedteik was, Op dit vaal en vunzig plekje Vindt de jeugd haar mooiste schat: Voetbal op het modderlandje Aan het randje van de stad. Zes en dertig kleuters draven, Rennen driftig achter 't leer, Soms ziet men de voetbalslaven. Maar de bal is daar niet meer; Ai, wat zijn ze uitgelaten, Nooit heeft men zoo'n pret gehad Als op 't moddervette landje Aan het randje van de stad. Dikwijls komt een voetbalspeler In de hitte van 't gevecht Na een voorzet, met een salto In een hoop of kuil terecht, Maarze kennen geen versagen, Niemand deert zoo'n tuim'ling wat Op het moddervette landje Aan het randje van de stad. Tegen 't vallen van den avond Is het schoone spel gedaan, Door de duisternis en honger Moeten ze wel huiswaarts gaan; Met een lied vol blijde klanken Gaan ze weer terug op 't pad Van het moddervette landje Aan het randje van de stad. En de gansche Kerstvacantie Zie ik uit mijn venster neer Op 't krioelen van de jongens Achter 't stadig-stoeiend leer, Da's de ware kindervreugde, Nee maar, wat een pret is dat Op het moddervette landje Aan het randje van de stad. PHIDA WOLFF Jr. N.B. Pretty X-mas and a happy new year to you all! Hoewel ik geen opdracht heb van mijn mede jubilarissen, ben ik er van overtuigd dat ik het volgende uit aller naam schrijf: De St. Nicolaasavond op 3 December in Kras heeft op ons een onuitwischbaren indruk gemaakt. Twee en zestig Ajax-leden, die een kwart eeuw of meer (de oudsten zelfs ruim 37 jaar!) lid onzer club zijn, werden voor het front der troepen door voorzitter Marius Kool haas gehuldigd voor hetgeen zij als speler, commissielid, bestuurslid e.a. voor hun Club hadden verricht, elk naar zijn kracht en zijn vermogen. Welke herinneringen speelden zich in onze memorie af, toen wij daar gehoorzaam onze beurt afwachtten, om op het podium het smaakvolle herinneringsbord in ont vangst te nemen! Hoevele jaren van vriendschap en samenwerking gingen in onze gedachten voorbij! Ook ons zijn de moeilijkheden en teleurstellingen van het leven niet bespaard gebleven, doch wat deed het ons goed dat ons werk voor onze Club hier een waardeering vond, die op zoo fijngevoelde wijze tot uiting kwam. Hoe bewonderden wij de innerlijke kracht van een vereeniging als de onze, die een zóó groot aantal jubi larissen in Jiaar midden heeft, die weliswaar hun plaats aan jongeren hebben afgestaan, doch die te allen tijde bereid zullen zijn, voorzoo ver het hun mogelijk is, op actieve wijze van hun clubliefde te getuigen. Er moge dan, vanzelfsprekend, wel eens verschil van meening zijn, maar zoolang men niet zichzelf zoekt, doch onbaat zuchtige clubliefde voorop staat, zal, door onderlinge waardeering en samenwerking, Ajax de hooge plaats blijven innemen die het, mede door den steun der twee en zestig, heeft mogen bereiken. Ook voor de adspiranten, die daar hoog op het bal- con troonden, moet deze St. Nicolaasavond iets bijzon ders zijn geweest. Zij staan nog aan het begin van hun sportloopbaan, doch reeds thans moet het diep tot hen zijn doorgedrongen wat een vreugde en vriendschap voor hen is weggelegd, als zij het beste wat zij aan sportiviteit en karakter bezitten, in de toekomst weten te geven: „Die Ajax-Club eert en verheerlijkt gij nu „Eens, hopen wij, eens zal zal zij fier zijn op U!" Nogmaals, geacht Bestuur, onzen hartelijken en zeer bij zonderen dank voor Uw vereering. Weest ervan overtuigd dat het geschonken herinneringsbord een eereplaats zal innemen in onze huiskamer en in ons gevoel. Gaarne en als steeds Uw: Eén der 62.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 2