VISSCHERS-LATIJN. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 82 Hallo Mijnheer kunt U me al vertellen Wordt Rood en Wit weer Kampioen Laat toch de ploeg het tempo wat versnellen Dan kan geen er wat aan doen De keepers worden dan tot wanhoop Door ons voorhoede gebracht En tegenstanders van de groene velden Door onze schutters afgeslacht Alles gaat goed wij kunnen weer gerust zijn Ik heb met Wim even gepraat Hij zei mij Jaap je kunt gerust me gelooven Dat er geen punt meer verloren gaat Want nou komt Schubert aan de beurt Die weer eens met zijn schaarsprong geurt Anderiessen opent dan het spel Geloof beslist U snapt het wel Maar jongens O wat gaat dat vlug Dick Been die trapt den bal terug En Bijl die schiet de keep mist Nee heusch ik heb me niet vergist Die goal die zit de zaak is weer in orde Die goal die zit, die goal die zit En nu tot slot mijn waarde Ajacieden Een heel kort woord maar houdt het vast Heel Rood en Wit, hoort U het jongelieden Het Ardathschild moet in onze kast Dat is den prijs die wij nu wenschen Als kroon van dit voetbal seizoen Dat wordt de trots van alle Ajax menschen Want daarom is het thans te doen Hallo hallo knoop het in jullie ooren Wij willen Ajax bovenaan Geen wedstrijd mag er nu meer gaan verloren Niemand mag jullie meer verslaan En goaltjes Piet loer er nu op Bezorgt ons nou er es geen strop Maar trap den bal er keihard in En heb weer eiken wedstrijd zin En Gerrit jij houd ze er uit Het is een voetbal en geen FRUIT Zeg Anderiessen hoor het goed Jij oude rot weet toch hoe 't moed Van rechts naar links over het veld Dan staan de andere versteld Zeg Beste Wim, dat moet je voortaan doen En dan wordt Ajax kampioen Onlangs trof ik een bekend oud-Ajacied op het station Deventer. Ik wist niet dat hij inmiddels ook een hartstochtelijk visscher was geworden. Hij vertelde mij wonderen van zijn pracht karperwater in de buurt van Arnhem en inviteerde mij eens te komen kijken. Dat was niet aan een doove gezegd en eerder dan hij verwachtte kwam ik hem op een Zondag opzoeken. In de verte zag ik onzen vriend al staan, 'n Wonderlijk gezicht. Hengel in de rechterhand, z'n neus evenwijdig boven z'n hengel snoof aan het topeind. Nu gebiedt de eerlijkheid te ver melden dat hij met een zeer korte hengel vischte. ,,Zoo Jan, bijten ze nogal vandaag", was mijn be groeting. Hallo, nou dat gaat wel", lachtte hij, waarop ik hem adviseerde: ,,Dan moet je krabben". Zijn hak maakte zoo'n gemeene achterwaartsche beweging, dat iedere scheidsrechter hem onverbiddellijk naar de kleedkamer gezonden zou hebben. Zelfs op pl.m. 40-jarigen leeftijd kunnen die knapen dat nog niet laten Wij spraken natuurlijk over voetbal, zooals je bij een voetbalwedstrijd altijd over visschen spreekt en na den wedstrijd HollandFrankrijk gezien te hebben, dacht hij zoowaar nog een kans te maken voor het Ned.-Elftal. Maar onderwijl zag ik bij zijn pen steeds van die groote bellen uit het water opstijgen. Ik dacht, dat hij boven een zoogenaamd gasbronnetje zat te visschen, waar je natuurlijk geen schijn van kans hebt en maakte hem daar opmerkzaam op. En hij verklaarde mij, waar die bellen vandaan kwamen. ,,Kijk, zeide hij, die karpers in dat koude water lusten ook wel eens wat warms en daarom visch ik met warme aardappelen. Ze schijnen vandaag echter nog al erg heet te zijn en nu blaast er natuurlijk een karper tegen om z'n bek niet te verbran den". En werkelijk, even later (de aardappel was wat afgekoeld) kreeg hij een geweldige opsteek, hij sloeg vast en wipte een aardig karpertje op de wal. ,,Voila", grinnekte hij en ik dacht ineens aan dien goeden ouden tijd toen diezelfde visscher in een belang rijken wedstrijd van ons eerste" de winnende goal scoorde. Hij heeft mij toegezegd bij den eersten wedstrijd van het Ajax-vischteam van de partij te zullen zijn. LEUGENAAR.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 20