KERSTMIS 1937. 6* NUMMER 5 21e JAARGANG 1938 Onder Redactie van: CH. H. GEUDEKER, G. DE JONGH en J. L. MELCHERS Afd- Advertentiën B. WESSEL, Mauvestraat 32, s-Gravenhage - Telefoon 110978 - Postrekening 113258 Kerstmis is dit jaar op aangename wijze door de Ajax-familie gevierd en zonder de bedoeling hiervan een algehèel verslag te maken willen wij voor de historie de feiten vastleggen. Allereerst had de clubavond-commissie op Vrijdag avond als gewoonlijk de clubavond georganiseerd thans met dames en gezorgd voor een groote voorraad wild, waarom met warmte gekiend en gevlotbrugd is. Onder het motto ,,de liefde (voor de club) gaat door de maag", heeft de commissie zich tot taak gesteld vele tafels onzer groote Ajax-familie van een uitgelezen partij ganzen, hazen, konijnen, fazanten etc. te voorzien, waarin zij uitstekend geslaagd is. Het is een uiterst gezellige avond geworden. De eerste Kerstdag bracht een talrijke schare samen om te genieten van een partijtje voetbal tusschen Ajax III en Zeeburgia II, waarvan de einduitslag 4—2 in het voordeel der onzen is geëindigd. Bij andere gele genheden hadden wij reeds gelegenheid onze meening over dit elftal te geven en het was ons daarom een ge noegen vele spelers van andere onzer elftallen aan te treffen, die de fighting spirit" van dit derde konden aanschouwen. Het zal mogelijk een aansporing zijn om het vlakke spel wat te verlevendigen. De tweede Kerstdag had ons een prachtig sport evenement kunnen brengen door den wedstrijd Ajax Blauw-Wit, hetwelk evenwel, als wedstrijd, op een i* i* teleurstelling is uitgeloopen. Niet dat wij ontevreden zouden zijn over den uitslag, want een 44 overwinning op Blauw-Wit zegt toch zeker wel iets, maar ons elftal speelde zeker niet in den vorm van het hoogste kunnen, waarmede reeds dadelijk aangegeven is dat onze zuster- vereeniging een stuk beneden haar spelpeil van de com petitiewedstrijden van het vorige jaar speelde. Mogelijk zat de kerstpudding zwaar in de beenen of wordt een grootsche vorm voor het belangrijker Paaschtournooi bewaard? Na een veelbelovend begin viel al dadelijk een zekere matheid over dezen wedstrijd, waarbij Ajax zich tech nisch de meerdere betoonde. Aanval op aanval, met tal van gemiste kansen, werd door de onzen ondernomen. Het kwam echter niet tot doelpunten, totdat Slot zoo vriendelijk was den weg aan te wijzen en onder zijn eigen keeper door in het B.-W. doel plaatste. Een mooi doelpunt van Van Wijngaarden uit een voorzet van Fischer volgde, waarna Fischer door prachtig werk van Bijl in staat gesteld werd met een goeden kopbal den stand op 3—0 te brengen. De tweede helft bracht geen wijziging in het spel- beeld. Blomvliet scoorde uit een voorzet van Fischer en door een doelpunt van Westphal werd de stand op 44 gebracht, waarmede het einde kwam. Ir. Wieland, die naast ons zat beweerde reeds vooruit 4 1 voorspeld te hebben, hij beleefde meer spanning dan wij. Intusschen Blauw-Witters tot het Paaschtournooi. d. J.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 1