A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 77 geslagen kampioen worden. Vooruit Smit, v. Stratum e.alaat het volgende jaar de vijandelijke netten nog menigmaal trillen. Adspiranten 6doen het beter, dan wij hadden gedacht. Over het algemeen zit het laagste adspiranten- elftal in het hoekje waar de slagen vallen, maar dit seizoen denken de jongelui er anders over. Zij hebben het al gebracht tot de tweede plaats en hooger zullen zij vermoedelijk wel niet komen, daar lijkt ons de voor sprong van Eland te groot voor. Maar ja!een voetbal kan zonderlinge capriolen maken, dusvol houden boys! En hiermede zijn wij aan het einde van ons compe titie-overzicht. Als er soms nog lieden zijn, die er iets meer van willen wetenvan 1 Januari a.s. kunt U iederen Zondagmorgen op onze velden aan de Kruislaan en Middenweg terecht. U vindt hier zoo nu en dan ook wel eenige bestuursleden, wel niet allemaal natuurlijkmaar zij die nooit komen, hebben zich voorgenomen om ook eens acte de présence te geven en hiervoor zeggen wij hun hartelijk dank. Belangstelling van hoogerhand werkt op onze jongens als champagne op een koel hoofd, dusYou are welcome! Zondag 19 Decemberspraken wij in ons rang lijst-overzicht het vermoeden uit, dat er voor onze Junioren 2 van O.V.V.O. nog eenige concurrentie te duchten viel, de praktijk heeft inderdaad bewezen dat wij dat nog zoo slecht niet hadden bekeken. Vandaag hebben wij de roodbroeken ontmoet en alhoewel onze jongens met 1-0 in de meerderheid zijn gebleven, heeft de zege toch aan het bekende draadje gehangen. Voor de rust waren we voortdurende in de meerder heid en een 2 a 3 nul voorsprong was lang niet gek geweest. En dat wij dezen voorsprong dan niet namen, kijk!dat zat dood eenvoudig hierinIn den aan vang werd er door onze voorhoede werkelijk heel aardig gecombineerd en toen door hardnekkig verdedigen van O.V.V.O. succes uitbleef verviel men weer in de oude fout. Het werd nu weer pingelen, draaien, zonder doel zwerven over het veld en van al dat fraais meer, met gevolg, dat hoe meer de strijd vorderde, de kans op een Ajax-doelpunt met komma nul werd. Het was maar goed, dat Helman, Lebberegt, Nyman, de Kromme en Nijziel zoo uitstekend op dreef waren, anders hadden wij er wel eens leelijk naast kunnen zitten. Vooral na de rust, toen onze voorhoede werkelijk hopeloos slecht was en de O.V.V.O.-ers uit hun gepruts nieuwen moed schepten, heeft bovengenoemd vijftal den wedstrijd voor ons gered. Vooral Lobberegt en Nijman verdienen hier voor een extra pluim. Boonstoppel op de spilplaats deed wel zoo nu en dan enkele goede dingen, maar zijn spel wordt hoe langer hoe minder. Geen langen trap naar den vleugel hebben wij kunnen noteeren en dat is toch wel het minste, wat wij van een spil mogen verwachten. En de voorhoedeer is op het laatste oogenblik toch nog een doelpunt gemaakten dat is het eenige goede wat wij van dit vijftal kunnen zeggen. Wij zullen het er maar op houden, dat de Heeren vandaag hun dag niet hadden. Ziezoo, het leed is uitjeugd-voetbalmelodie 1937 is verleden tijd. Het oude jaar doet zijn jasje uit en 1938 staat al in zijn hemd. Wij gaan weer handjes geven en wenschen (gemeend en niet gemeend) uitspreken. Die van ondergeteekende is goed gemeend. Ajax vrienden en vriendinnen, Nu 1938 gaat beginnen, Willen wij, bij het einde van dit jaar, Eindigen als adspirant-rijmelaar. Wij wenschen De Cricketploeg: Een plaatsje in de eerste klas, De Penningmeester: Veel duiten in de kas, De Honkbalploeg: Het volgend jaar de gouden plak, De Secretaris E.C.: Weinig afschrijvingen op z'n dak, De Voorzitter: Een rustig en goed beleid, De Secretaris: Een zee van vrijen tijd, Old Jack: Een voorhoede met schot, De Redactie: Veel copy, liefst geestig en vlot, De Techn. Commissies: Medewerking, aller wegen, Vrienden en Bekenden: Veel Heil, Veel Zegen. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 15