JEUGD VOETBALFLITSEN. A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 75 Zondag 28 NovemberHet ging ons wederom niet slecht vandaag. Acht matches gespeeld, vijf gewon nen, twee gelijk en één verloren. De wedstrijd van den dag was wel Junioren 2—BI. Wit 2. Ging Ajax in de eerste ontmoeting met 10*— 2 ten onder, in den return match hebben onze jongens zich met een 4-3-overwinning gerevancheerd. Persoon lijk hebben wij den strijd niet bijgewoond, maar naar men ons vertelde moet het een hard en spannend voet balgevecht zijn geweest. Blauw Wit had zich alras met 2 uitstekende doelpunten een 2-0 voorsprong verschaft, doch langzaam maar zeker liep Ajax dien achterstand weer in. Akkerman fabriceerde het eerste tegenpunt, terwijl van Stoffelen uit een penatly de partijen weer op gelijken voet bracht. Even voor de rust zagen de Blauw-Witters echter kans om den bal achter Piet Kei zer te deponeeren, zoodat Ajax voor de opgave stond om na de thee een 3-2-achterstand weg te werken. Deze opgave is voor onze jongens niet te zwaar gebleken. Hun geheele voetbal-arsenaal werd uitgeput om den Achilles-hiel van BI.-Wit te treffen en... het is gelukt. Weliswaar heeft het heel wat moeite gekost, doch toen eenmaal door toedoen van Akkerman de gelijk maker ter wereld was, waren onze jongens vrijwel niet meer te houden. Keer op keer werd de Bl.-Wit-veste die uitstekend werd verdedigd bestormd en in de laatste minuten was het wederom Akkerman, die de Ajax-zege tot een feit maakte. Bravo boys!de schande van het Bovendiep is uitgewischt. Junioren 3 kregen bezoek van de Meteoor, doch het was geen glanzende, vuur spetterende komeet die op visite kwam. Integendeelals een baksteen viel deze meteoor van den voetbal-hemelen toen hij op de aarde lag, was hij met 8-0 verpletterd. Junioren 4 ontvingen D.E.C. 1 enwe hebben van D.E.C. wel eens een beter junioren-elftal gezien. Har laar (8), Stroomberg (6) en Hans Beumer (2) zorgden er voor dat de einduitslag 16-0 werd. Wat zullen wij er verder van zeggen? Collega Kooiman, gelukkig van zijn ziekte weder ge nezen, vierde zijn rentrée met den wedstrijd Swit-adspi- ranten 1—Ajax-adsp. 2. Alhoewel onze jongens hem niet op een overwinning hebben getracteerd het heeft slechts een haar gescheeld is hij toch ook niet met leege handen naar huis gegaan. De uitslag werd n.l. 2-2. Maar laten wij één dezer adspiranten, die ons van dezen match een verhaal zond, aan het woord: „Het was een spannende wedstrijd, die in een gelijk „spel eindigde en met welken uitslag beide partijen „tevreden kunnen zijn. v. d. Meulen bezorgde ons de „leiding, terwijl Swift nog voor de rust den stand gelijk „maakte. Nadien is er zoowel door ons, als door Swift, „hard om de overwinning gevochten en vijf minuten „voor het einde gelukte het van der Meulen wederom „om den bal in het Swift-net te werken. Wij dachten, „dat de zege ons was, maar op het laatste oogenblik „schoot één der Swift-spelers hard op ons doel en al hoewel doelman Blatt den bal nog aanraakte, ver- „dween hij toch in de touwen. Het was wel een beetje „zuur, maar eerlijk gezegd verdiende Swift het gelijke „spel wel. Rest mij nog te vermelden dat door een ver konding Jansen den strijd moest staken en dat de ver standhouding tusschen beide partijen niets te wenschen „overliet." Adspiranten 3 wisten het tegen Zeeburgia niet ver der te brengen dan een gelijk spel (2-2). Hetgeen nog zoo'n onverdienstelijke prestatie niet is, daar na de rust met slechts 10 man gespeeld moest worden. Eén der Heeren kon zijn mond niet houden en werd door den scheidsrechter van het veld gezonden. Niet alleen, dat hij hiermede de pret voor zichzelf vergalde, maar ook zijn clubgenooten werden nu gedupeerd Laat het nu eens en voor altijd gezegd zijn, op het veld heeft alléén de aanvoerder wat te vertellen en de rest is familie van „Willem de Zwijger". Piet van Os beleefde van zijn reis naar Weesp niet veel genoegen. Met 3-0 werd het vierde adspiranten- elftal door Rapiditas verslagen. Maar de jongens uit Weesp gaan met 11 overwinningen uit evenveel wed strijden aan het hoofd, zoodat dit resultaat nog zoo slecht niet is. Adspiranten 5 klopten J.O.S. met 5-0, terwijl adspi ranten 6 onder het spiedend oog van Jan Koomen een 3-0-overwinning op Rivalen behaalden. Zondag 5 DecemberCirca 15 jeugdige voetbal beoefenaars voelden zich geroepen om onze club van nieuw bloed te komen voorzien. Zij zijn op het „matje" geweest. De „Vijfschaar" heeft gewikt en gewogen. Slechts 5 a 6 knapen kunnen het Ajax-shirt aantrek kende rest „au revoir" Junioren 2 strooiden vanwege de St. Nic. rijkelijk met doelpunten en nu werd Oosterpark met 8-2 gelukkig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 13