A A X CLUBNIEUWS - PAG. 49 geeft den bal terug aan Loois die prachtig inschiet, doch juist over de lat. Ook de eerste corner op het D.W.S.- doel mislukt. Terstond daarop is het Ajax-doel weer in gevaar door goed werk van Wiertz, waaruit wij ons ternauwernood door een corner kunnen redden. Die corner veroorzaakt alweer een gevaarlijk moment, waar uit Anderiessen redding brengt. Schubert en Loois brengen den bal door mooi samenspel op de D.W.S.- helft, waar ter Horst een mooie kans door te langzaam reageeren om zeep brengt. Het tempo is thans hoog. Uit een vrije schop tegen D.W.S. voor offside is de bal alweer in het bezit van onzen rechtervleugel, die zig zaggend door de D.W.S.-verdediging snijdt. Blomvliet geeft af aan van Reenen die uit zeer moeilijke positie overschiet. Jammer Piet, de geheele linkervleugel stond vrij. Het woord is nu weer aan D.W.S. Huisman en Trock plaatsen voortdurend strak langs de lijn naar hun buiten spelers, die geregeld iets goeds weten te doen en onze verdedigers de handen vol geven. Doch ook dezen druk komen wij te boven en wij krijgen zelfs een mooien kans door Blomvliet maar van Reenen schiet zijn voorzet over. Een prachtig genomen vrijen schop voor freekick (de eenigste in dezen strijd) schiet Loois juist naast. Ook Blomvliet probeert het nog eens maar de bal suist naast den paal. Wij krijgen nog een corner te nemen, waaruit van Wijngaarden den bal voor de voeten van Piet legt die helaas het doel weer te hoog zoekt. Als er nog vijf minuten voor de rust te spelen zijn spant D.W.S. nogeens alle krachten in. Aanval op aanval hebben wij te doorstaan. Een prachtigen kopbal van Wiertz gaat juist naast. Evenzoo een schot van den linksbuiten. Onze verdediging is echter in bizonderen vorm en bezweert alle gevaar. Bravo jongens dat was af. Direct na de rust is D.W.S. weer voor ons doel en zij krijgt een dubieuse corner te nemen. De onzen nemen den aanval over en een ver opdringen zou ons nood lottig worden. Dick Been dicht bij de middenlijn opgesteld staande kon een center naar den rechtsbuiten van D.W.S. niet onderscheppen, waarvan Drager dank baar gebruik weet te maken, zoodat de stand op 1 1 komt. Het spel van beide partijen is zóó goed, dat met geen mogelijkheid valt te voorzien bij wie de overwin ning terecht zal komen. Het publiek leeft geheel mee en telkens klinken de aanmoedigingen over het veld. De spanning, die reeds gedurende de eerste helft over de tribunes hangt bereikt haar hoogtepunt. Snelle flitsende aanvallen volgen van beide zijden. Het gelukt de onzen D.W.S. geheel terug te dringen en de druk op het D.W.S.-doel wordt zóó groot, dat zeven a acht D.W.S.- ers in het doelgebied staan te verdedigen. In een zeer gevaarlijk moment beging Caldenhove zelfs de vergissing den bal met de hand te spelen. In deze periode is ons spel te gedrongen om succes te verkrijgen. Vele mooie aanvallen kunnen niet afgewerkt worden door tè langzaam handelen van onzen rechts binnen. Ook Blomvliet kon uit vrije positie het doel niet vinden. Uit een vrijen schop komt de bal bij Bijl. Deze passeert drie D.W.S.-ers Caldenhove incluis en legt den bal voor Piet van Reenen's voeten, die zich niet bedenkt en den stand op 2—1 brengt. Van den aftrap gaat D.W.S. met geweldig elan op Keizer's doel af, doch het is Diepenbeek, die heel tac tisch en kalm de moeilijkheid oplost. Aan den anderen kant krijgen) wij twee corners te nemen waarvan van Wijngaarden een achter plaatst en waarvan de andere niets oplevert. Er zijn nog 20 minuten te spelen en D.W.S. verslapt merkbaar. Helaas kunnen de onzen dit niet uitbuiten. Wel zijn de aanvallen fel maar tot vergrooting der voorspong leidt het niet. Onze voorhoede blijft in den strijd; een mooi staaltje techniek wordt gedemonstreerd door van Wijngaarden, die prachtig Caldenhoven passeert, hard overgeeft aan Blomvliet deze ineens terugplaatst, naar van Reenen en met een vliegend schot schroeit hij de paal aan den ver keerden kant. Bij dezen aanval komt keeper Hekelaar uitvallend in aanraking met den knie van van Wijngaarden, waardoor hij een hoofdwonde oploopt en naar de kleedkamer geleid moet worden. Keeper Bruist neemt zijn plaats in. Nadat het spel hervat is komt er opnieuw teekening in het spel. D.W.S. wil het laatste kwartier nog eens alles geven wat het heeft te geven en waarlijk het lukt hun. Bij een aanval zet Drager vóór, Melchers Sr. mikt goed en het is 2—2. Er ontwikkeld zich thans een strijd zoo fel om de leiding dat nog alles mogelijk is. Onze middenlinie en voorhoede spannen zich tot het uiterste in om succes te verkrijgen maar ook onze tegenstanders laten niet af. Een goed opgezette aanval stuit op Dick Been, die daar een moeilijke situatie redt. Keizer bezorgt ons nog rillingen door den bal uit zijn handen te laten vallen en nog is het vuurwerk niet van de lucht als de linksbinnen van D.W.S. op vier meter alléén voor Keizer staat. Gelukkig schrikt hij zoo van zijn kans, dat hij naast schiet. Nog probeert Schubert het met een ver schot, het welk niet thuis krijgt van den invaller keeper van D.W.S. Met D.W.S. in den aanval komt het einde van dezen boeienden en in bizonder aangename verstandhouding gespeelden wedstrijd. d. J.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 7