w////////////////smz///^^^^^ PAG. 48 - AJAX CLUBNIEUWS AJAX-DcWcSc 2-2. Met dezen op 14 November gespeelden wedstrijd beleefde ons veld een van zijn groote dagen. De tribunes dicht bezet en een atmosfeer vol van spanning. En als het waar is, dat groote dingen hun roep vooruit gaan, dan is het met dezen wedstrijd welweer bewezen een waarheid te zijn. Ondanks de overvloedige regens, waarmede wij in de eerste helft dezer maand overstroomd werden, bleek er een dringende belangstelling voor toegangsbewijzen bij het publiek te bestaan, waaraan de bereden politie op den eersten dag van uitgifte, Zondag 7 November, te pas moest komen. Ons bestuur had de juiste maatregelen genomen om als plaats van verkoop ons terrein aan te wijzen, waar de loketten met de toegangshekken goede diensten bewezen hebben. Het geheel had een ordelijk verloop en het bestuur had de voldoening door deze maatregelen in de eerste plaats de trouwe Ajax-vrienden van plaatskaarten te hebben voorzien. De regen, welke ons dagenlang op de barometer had doen kloppen, was ons goedgunstig gezind en liet ons juist den tijd den wedstrijd uit te spelen. De wedstrijd zelve is er een geworden rijk aan span ning met tijden van zeer goed voetbal. Het spelpeil bereikte voor dit seizoen een climax, al zijn wij over tuigd, dat ons elftal in de stijgende lijn is en zijn hoogte punt nog niet bereikt heeft. De achterhoede en de half- linie heeft tegen dit bruischende spel van D.W.S. gedaan wat redelijk verwacht mocht worden, doch wij meenen, dat de voorhoede door de bezetting van de rechtsbinnenplaats teveel in haar snelle bewegingen geremd werd. Juist die snelle flitsende bewegingen, die ons zoovele wedstrijden deden winnen konden thans niet afgewerkt worden, omdat dat eene schakeltje ont brak, of eigenlijk ontbrak de schakel niet, doch deze was te hoekig en vereischt nog bijwerking, waarmede gezegd wil zijn dat wij in onzen jongen vriend ter Horst een speler zien, die ongetwijfeld de capaciteiten bezit, doch nog veel moet leeren en wel voornamelijk snel te reageeren. Heeft hij dit eenmaal te pakken dan zal hij best meekomen. De wedstrijd laat zich het best verdeelen in vier perioden. Ie) 25 min. overwicht van Ajax. 2e) 20 min. overwicht van D.W.S. 3e) sterk aanvallend Ajax en de 4e) periode een meergelijkopgaand spel met een gevaar lijk aanvallend D.W.S. Zoo analyseerend is dus de uitslag 2—2 volkomen terecht en kreeg geen der partijen iets meer of minder dan haar toekwam. Wat de wedstrijd betreft het volgende: Om 5 min. over twee stellen zich onder leiding van scheidsrechter Ch. Boeree de volgende elftallen op. Ajax Keizer Diepenbeek Been Loois Anderiessen Schubert Blomvliet Ter Horst v. Reenen Bijl, van Wijngaarden van Stokken jr. Melchers Sr. Wiertz Slot Drager Huisman Melchers jr. Trock van Stokken Caldenhoven Hekelaar D.W.S. Ajax wint den toss en Wiertz brengt den bal aan het rollen. Er ontwikkelt zich terstond een zeer levendig spel, waarbij de onzen de toon aangeven. In de voor hoede blijkt van Reenen er geweldig zin in te hebben, zoodat Caldenhove c.s. alles in het werk moeten stellen een direct Ajaxsucces te vermijden. Bijna gelukt het Bijl door een goede doorloopbal aan ter Horst te geven, de keeper is reeds gepasseerd, doch onze rechtsbinnen mist vallend den kopbal. Het spelpeil is reeds behoorlijk met een beter sluitend en plaatsend Ajax, tegenover een van enthousiasme trillend D.W.S. elftal. Onze meerderheid plaatst de D.W.S. defensie aldra voor moeilijke problemen. Steeds stuwt de halflinie de voorhoede tot aanvallen en reeds na 6 minuten spelens krijgt v. Wijn gaarden uit een voorzet van Blomvliet een kans, welke hij door de beenen van eenige D.W.S.-ers benut. Wij leiden met 10. Het spel beweegt zich nu meer op het middenveld, doch herhaaldelijk zijn onze aanvallers voor het D.W.S.-doel, waar Caldenhove prachtig verdedi gend onze jongens den voet dwars zet. Wat deze speler in die eerste 20 minuten presteert is prachtig. Met groote kalmte zien wij hem nu met v. Wijngaarden, dan met v. Reenen zelfs met Blomvliet in duel. Veel wordt door de Ajaxvoorhoede geprobeerd maar in laatste instantie is ook Hekelaar de man, die verder succes voor Ajax voorkomt. Hierbij komt nog dat Piet van Reenen geen geluk heeft met zijn felle en onverwachte schoten. Uit deze omklemming weet D.W.S. zich los te werken en wij krijgen nu een meer gelijk opgaanden strijd, waar bij de middenvoor van D.W.S. opvalt door goed spel- verdeelen. Voortdurend zet hij zijn buitenspelers aan het werk, die met goede voorzetten ons doelgebied bedreigen. Onze achterhoede krijgt het druk maar Keizer, zoowel als Diepenbeek en Been spelen prachtig en met behulp van Anderiessen worden vele moeilijke situaties opgelost. Een corner wordt goed gevangen door Keizer en de bal met groote juistheid via Loois, van Reenen naar Blomvliet geplaatst. Deze loopt even door,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 6