ZONDAG 21 NOVEMBER 1937. AJAX II-A.F.C. II 2-1. Nieuwe Philips serie 1937 In prijzen vanaf f89.- J. J. BOTH, LINNAEUSSTR, 38a-b - TEL. 50074 mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 58 - AJAX CLUBNIEUWS ZONDAG 21 NOVEMBER. Wij schreven in het vorige nummer, „adspiranten 5 is een elftal, dat gevoe lige tikken uitdeelt". Vandaag hebben wij de jongelui aan het werk gezien en inderdaad er viel wederom een gevoelige klap. Nu werd aan T.D.W. met 5—0 alle illusies ontnomen en met een weinig meer overleg, waren de dubbele cijfers voor het grijpen geweest. Doelman Schel heeft welgeteld slechts éénmaal den bal aangeraakt. Bakker en Sondaar stonden het spel zoo uit de verte een beetje te bekijken, daar de T.D.W.-ers het bijna nooit verder brachten dan de Ajax-halflinie. De Jong, Diekman en Grou vormden hier een hinder nis, die voor de tegenpartij vrijwel niet te nemen was en steeds liep de T.D.W. aanval op dit bolwerk dood. De Ajax-voorhoede, bestaande uit v. Rijn, v. Stratum, Smit, Lambrechts en v. d. Bold was, vooral na de rust, niet van het T.D.W. doel weg te slaan. Dat er slechts 5 doel punten gemaakt werden, lag in hoofdzaak aan het veel te korte spel. Inplaats van de vleugelspelers in het spel te betrekken, werd er maar steeds in het middenveld gepingeld, gedraaid, etc. Bovendien werd de bal steeds naar een clubgenoot gebracht, terwijl wij vrijwel nooit een lange pass naar een vleugelspeler zagen. Laat de bal toch het werk doen boys! Een flinke trap naar den vleugel sorteert veel meer effect, dan een bal, die als een arrestant wordt opgedracht. Snelheid, open spel, zuiver plaatsen allemaal recepten uit het Reynolds-voetbal-kookboek zijn de wegen, die naar het succes leiden. Pingelen, drijven, vijf of zes tegen standers trachten te passeeren is nu eenmaal uit den booze. Rest ons nog te vermelden, dat Bold, Smit, v. Stratum en Lambrechts de fabrikanten der doelpunten waren en dat enkele rekenmeester al uitgesponnen hebben, wanneer hun elftal kampioen zal zijn. Gezond optimisme mogen we wel. Overigens was het vandaag weer een dag met een gaatje. Zeven matches gespeeld, vijf gewonnen en twee gelijk. Junioren I wisten het tegen A.F.C. niet verder te brengen dan 1 1, hetgeen minder is, dan wij gedacht hadden. Adspiranten I deelden met de Spartaan de punten, zoodat, voor de op het Spartaanveld geleden nederlaag, gedeeltelijk revanche genomen is. Adspiranten 2 klopten Spartaan 2 met 6—1, terwijl adspiranten 3 en 4 hun resp. tegenstanders met 8—1 en 60 in het zand lieten bijten. Ook adspiranten 6 deden goed werk en wonnen van Heemskerk met 3—0. Al met al weer een dag van Ajax-succes en wij spreken bij het einde van dit overzicht de hoop uit, dat er nog veel van deze dagen zullen volgen. BROWN. Ons tweede elftal heeft mij heden voor een ingewik kelde puzzle gesteld. Zoo ongeveer in de rust ben ik aan het peinzen gegaan en bij het schrijven van deze ont boezemingen ben ik er nog niet achter. Antwoordt Uzelf maar. Vorig seizoen kwam A.F.C. II tegen ons derde in het veld. U herinnert het zich nog wel die spannende wedstrijden, welke mede o.a. ons derde het kampioen schap brachten. Door de bondsbepaling kon het derde elftal niet promoveeren, waardoor de eer aan A.F.C. II te beurt viel. Indien U ook dezen wedstrijd van ons tweede bezocht, dan zult U met mij gezien hebben, dat onze reserves na de eerste drie kwartier geen voordeel konden behalen. Ik vroeg mij daarom af of dit A.F.C.-team zooveel sterker was dan het vorig jaar, of ons derde van het vorig jaar sterker was dan dit tweede, of dan het derde het tweede moet zijn, of enfin, ik ben er aan het eind nog niet achter. Een feit is, dat onze jongens de grootste moeite gehad hebben uiteindelijk met 2—1 te winnen. Gespeeld werd in de volgende opstelling: Weppner Pokorny Distelbrink van Keulen Kleyn J. v. Leeuwen Haan ter Horst Nieuwenhuyse Jr. Aukema ten Have Vóór de rust (0—0) stuwde de goed spelende midden linie van Ajax haar voorhoede tot herhaalde aanvallen, welke echter door te kort spel tot geen succes konden leiden. Een goede scoringskans ging door Aukema teloor en een kogel van Nieuwenhuyse werd door A.F.C.'s keeper prachtig gestopt. Na de rust wederom dit korte spel, figuurzagen hoorde ik het noemen, totdat na 20 minuten spelen een mooie open aanval succes bracht. Een goede voorzet van ten Have werd door ter Horst hard ingeschoten. Een penalty tegen Pokorny maakte den stand gelijk en daarmede tevens A.F.C. in haar spel. Moeilijke oogenblikken volgden voor onze verdediging, doch wederom een open aanval geleid door ten Have bracht ons door Aukema in veilige haven. Een mogelijk heid den stand op 31 te brengen liet Haan zich ont glippen, zoodat op het kantje af met 2—1 de overwin ning kwam. d. J. De kristal-heldere toon is de meest opvallende 'eigenschap der Betaling desgewenscht vanaf f 1.— per week Ruilt nu Uw oude toestel in Bezoekt onze Radiogehoorzaal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 16