INCASSO-BANK n.V. Kapitaal f 30.000.000 - Reserve f 6.600.000 SAFE-INRICHTING A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 57 Jnioren 4 klopte T.W.M. met 15—0 U vindt het zeker wel goed, dat wij hier niet verder over uitwijden. Van de adspiranten verscheen alleen het vierde elftal in het veld en verloor van D.E.C. 1 met 2—1wat heusch nog zoo slecht niet was. We hadden gedacht, dat onze boys er dik van langs zouden krijgen, maar met een weinig meer geluk had de uitslag evengoed in ons voor deel kunnen zijn. In ieder geval, onze jongens hebben hun best gedaan en meer kunnen en mogen we niet ver langen. Verleden week werd in Zaandam de belangrijke wed strijd de bovenste plaats stond op het spel Z.F.C.- Ajax adspiranten 1 gespeeld. Onze bijzondere corres pondent, die de reis medemaakte, zond ons hiervan een enthousiast verhaal, waaruit wij het volgende citeeren. Zondagmorgen 9 uur We staan aan het C.S. en tellen de koppen. Resultaat; de geheele bemanning pre sent en Z.F.C. krijgt het volgende elftal op de thee. Droog de Weert Schriek Zwaan Meyer Bosboom Petrie Koers Brockmann Hoks Estie De Zaankanters losten het raadsel van den draaien- den gulden goed op en namen den vrij sterken wind tot bondgenoot. Na 15 minuten was er reeds vreugde bij Z.F.C. Hun rechtsbinnen schoot zoo hard in, dat Droog heel droog den bal liet glippen. Wij deelden hun vreugde niet en vonden het nog minder lollig, toen even voor de rust nummer 2 in ons net lag. Onze leider de Heer de Wit vertelde, dat het prachtig ging en dat wij den wed strijd zouden winnen. Ik noem dat ,,de Goden verzoeken" en geloof niet aan wonderen. Maar toch Als we in het tweede deel van den strijd zijn aan geland, blijkt dat Ajax nog lang niet verloren is. Er wordt verbazend ooed gespeeld en het gelukt Koers met een pracht schot den bal in het net te jagen 2—1. Even later snort Petrie langs de lijn een voorzet volgt het hoofd van Broekman zoon van den grooten kleinen man knikt heel sierlijk ,,ja" en we zijn gelijk. Ik geloof dat Mr. de Wit zich de kaart heeft laten leggen Maar daar is Z.F.C. weg een schot tegen den paal en de scheidsrechter geeft goal. Wij gelooven hem nietprotesteeren doch er helpt geen lieve vader of moeder aan. De bal gaat naar het midden. We beginnen aan Mr. de Wit zijn clairvoyance te twijfelen. Estie neemt dien twijfel echter weer weg hij paced langs het lijntje, een schitterend schot... we staan op ons hoofd. 33. Z.F.C. zet nu alles op één kaart. Hun rechtsback, de crack van het elftal, gaat naar voren en... dat kost de Zaanlanders de partij. Petrie krijgt nu meer ruimte en maakt hiervan een dankbaar gebruik. De Z.F.C.ers bekijken geïnteresseerd de noppen van zijn schoenen en de bal verdwijnt in hun net. Wij dansen een „tarantella" en bij het eindsignaal een „cancan".... De punten gaan mee naar Amsterdam en Mr. de Wit schijnt er toch verstand van te hebben. Zondag 14 November... We staan om 10 uur in den morgen op een voetbalveld, onder den rook van onze dierbare stad... „We"... dat zijn 22 spelers, een scheids rechter en eenige officieele personen der tegenpartij, terwijl wij ons zelf buitenspel zullen zetten Het kleedlokaal is hermetisch gesloten, terwijl de man met den sleutel... de man van het „sesam, open U" in geen velden of wegen is te zien. Wat zoudt gij doen in zoo'n geval? Er werd niet lang over gedelebereerd en de deur werd... als we ons niet vergissen huldigden de' Watergeuzen dit systeem ook al... geramd. We waren binnen. De „ref" had het veld zoo om en nabij goed gekeurd en wilde dan ook wel laten spelen, als eerst een klein binnen-Meer in één der doelen werd drooggelegd. Hij zag over het hoofd, dat van de krijtlijnen zoo goed als niets meer te zien was. Maar ja, een kniesoor, die over zulke kleinigheden valt. De drooglegging werd met man en macht ter hand genomen (zelfs de scheidsrechter hielp mede). Spade en bezem werden gehanteerd, een kruiwagen werd ge- requireerd, „bergen der mollen" dienden als specie en toen er van deze substantie geen voorraad meer was, was het Meer voor de helft gedempt. „Kleine man, wat nu?"... Geen nood,... van een bouwwerk werd een krui wagen zand geleend... of het geretourneerd is vertelt de legende niet... en de zaak kwam voor elkaar. Er kon gevoetbald worden. We waren wel een dik half uur te laat, maar een kniesoor... zie boven. Dit verhaal wil nog een aanklacht noch een beschul diging zijn, doch wil slechts een beeld geven, van het geen je als voetballer kan overkomen De einduitslag werd 2—2. Meer willen wij er niet van vertellen. GEVESTIGD TE AMSTERDAM BIJKANTOREN: f ^^8 Onze Brand- en Inbraakvrije Kluisinrichting biedt een veilige bewaarplaats voor Uwe waarden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 15