JEUGD VOETBALFLITSEN. PAG. 56 - AJAX CLUBNIEUWS Zondag 31 October We hebben vandaag een doel punten lawine medegemaakt. Drie wedstrijden gezien en zegge en schrijve 31 doelpunten genoteerd. Er zat werkelijk Herfst in de luchtde goals vielen als bladeren van de boomen. Junioren 2 boekten de hoog ste score n.l. 21—0, doch we moeten er onmiddellijk aan toevoegen, dat de tegenpartij den wedstrijd met 10 spelers begon en bij het eindsignaal met slechts 9 man het veld verliet. Dat dit voetbalgetrap nauwelijks het aankijken waard was ligt voor de hand en het eenige te memoreeren feit is misschien, dat de scheidsrechter niet alleen zijn fluit, doch ook potlood en papier hanteerde men wil als het is afgeloopen, toch graag weten, met hoeveel men gewonnen of verloren heeft, nietwaar! Erg prettig om zoo'n partijtje te leiden, lijkt het ons echter niet. De Ajacieden zweefden als Chineesche schimmen voor het doel der tegenpartij, wat voor den referee aan één kant weer een boffer was, daar hij zich nu bijna niet behoefde te verplaatsen hij had er met een gerust geweten een stoel bij kunnen nemen. Wij gelooven echter niet, dat het reglement zulks toestaat. Neen, dan Junioren 1 tegen de Spartaan dat was van een beter laken een pak. Met 5—1 gingen de Spar tanen ten onder, maar ware de goalkeeper der rood- broeken niet zoo goed op dreef geweest, dan hadden er zeker 10 of 12 doelpunten het levenslicht aanschouwd. Groenewoud was met drie uitstekende goals de man van den dag (vooral het laatste doelpunt, keihard ingekopt, was zeer fraai)Cor ter Horst nam met twee gloeiende kogels het restant voor zijn rekening, terwijl vele schoten van zijn voet door den Spartaan doelman zooals een Heer langs het lijntje het uitdrukte,,uit zijn hok geranseld" werden. Onze middenlinie en achterhoede speelden wederom een goede partij en vooral Stoeltie had er danig het oog in. De Spartaan voorhoede kwam er dan ook bijna niet aan te pas en werd een enkele maal een aanval op ons doel ondernomen, dan stonden daar nog altijd als onover komelijke hinderpalen de twee J's Dat er nog een tegenpunt werd gescoord was meer aan een ongelukje van onzen doelman te wijten, dan aan de kracht der Spartaan voorhoede. Wij begrijpen dan ook niet, dat dit elftal van D.W.S. (dat nota bene in een vriendschappelijke wedstrijd met 92 werd verslagen) met 31 verloor. Misschien een weinig te licht opgevat, of is de beroemde onzekerheid van de voetbalsport in het spel geweest? Hoe het echter ook zij, het ongeslagen record is „foetsie" en dat valt ons eerlijk gezegd wel eenigszins tegen. Ook Adspiranten 1 smaakten het zoet der overwin ning en nu werd D.W.V. het kind van de rekening. Voor het door onze jongens vertoonde spel hebben wij echter in het geheel geen bewondering gehad. Er werd gevoet bald ,,met lood in de schoenen". Alles ging even mat en slow, zonder eenige opgewektheid, zonder eenige frisch- heid. Alleen Hoks, Petrie, de Weerd en Estie kwamen boven het middelmatige en gaven aan den kamp nog eenige fleur, maar de restVooral Honks en Petrie probeerden telkens van het lijzig voortkabbelende voet balbeekje een machtig bruischenden stroom te maken, doch het lukte niet. Men volgde niet, of kon niet volgen en het was en bleef „Dood Water". Zondag 7 November Ons verhaal dreigt eentonig te worden. De doelpuntenhonger van onze Junioren is blijkbaar niet te stillen. Bekijken wij even onderstaand staatje, dan zien wij de volgende uitslagen: Junioren 1 verslaan Zeeburgia met 81 2 D.W.S. 2-1 3 A.F.C. 4-2 4 T.W.M. 15-0 Dat maakt 29 Ajax-goals en 4 tegenpunten. Als we dan nog bedenken, dat al onze elftallen met eenige invallers in het veld kwamen, dat bij de Junioren 3 een adspirant medespeelde, die er al een wedstrijd had op zitten, dan vragen wij ons af Laten wij ons maar niets afvragen, maar het komt ons voor, dat de man die in een Amsterdamsch clubblad schreef, dat het jeugdvoet bal zoo enorm vooruit gaat, zich lichtelijk heeft vergist. Of zou hij het van „hooren zeggen" hebben? In den wedstrijd Junioren 1—Zeeburgia, moet Groenewoud het weer aardig op zijn heupen hebben gehad. Wij hebben den strijd niet bijgewoond, maar naar men ons vertelde, kwamen vijf schoone goals van zijn voet en dat overkomt een mensch toch ook niet altijd. Junioren 2 schijnt met D.W.S. nogal moeite te heb ben gehad, maar de jongens uit de Spaarndammerbuurt voelen nooit veel voor een nederlaag en tegen die knapen is het altijd „Weest op Uw hoede". Junioren 3 veroverde tegen A.F.C. in betrekkelijk korten tijd een 20 voorsprong. Gewend aan monster overwinningen, dachten de Heeren schijnbaar, dat de buit alweder binnen was en men speelde verder als „burgers in ruste". A.F.C. profiteerde hier handig van en wist na de rust dan ook spoedig gelijk te maken. Het heeft ons toen nog heel wat moeite gekost om de punten binnen te halen, wat dank zij 2 strafschoppen uiteindelijk is gelukt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 14