AJAX WINT OP SLOFFEN! PAG. 28 - AJAX CLUBNIEUWS In Kralingen! Excelsior—Ajax 0—3 Zondag 24 October 1937. Toepad? Waar is dat, mijnheer? O, dat is recht-toe, recht-aan, alsmaar recht uit. Kijk U gaat bij de Delftschepoort staan, met Uw gezicht naar het Oosten, aan Uw rechterhand de poort, aan Uw linker Hofpleinstation en dan Dan ben ik allang door verkeersagenten opgepikt, man! Nou, ja enfin rechtuit! Die Oostzeedijk, die onwennige, eeuwige, verschrik kelijke Oostzeedijk! Als je dien door bent, dan sta je in de Kralingsche modder. Dan laat je je links een dijk af sullen en dan ben je in de woning van Leonidas (nooit gezien, maar enfin), en die is met Excelsior tot LEC uitgegroeid. Terwijl de hemelsluizen nog meer lekten dan ons lief was, zijn we dan, dank zij de uitmuntende voorzorgen van jan Elzinga, onder de gewelven van het Kralingsche terreinbouwsel, in veiligheid gebracht. En daar zaten we dan weer! Knus tusschen de Ajacie- delijke mama's en verloofden, enfin tusschen het hoofd bestanddeel onzes clubs. Theo Brockmann legde me de spelregels uit, hetgeen na zoo lange afwezigheid altifd weer opknapt. Een mensch raakt achter, als ie niet ge regeld naar Ajax gaat kijken! Dit was een poovere partij slofbal, met permissie! Ik lees in de groote dagbladen nog wel eens iets over zakkend spelpeil en zoo! Er zou alleen maar ,,wat-je- noemt" gevoetbald worden in de zoogenaamde eerste Nederlandsche elftalclub??? Maar dat is dan ook, 'n kilo meter of daaromtrent beter" dan in de gewone" competitie, zie je! Ja, dat is apart! En wanneer je nu zoo maar eens van haver tot gort naar voetbalwedstrijden gaat, dan heb je daar zoo geen kijk op, doch dit kan ik dan toch wel zeggen: met onze supprematie is het anders gesteld dan tien jaar terug. Ofschoon ons elftal, wanneer ik Excelsior als een doorsnee-elftal beschouw, zeker toch een andere klasse van voetbal en beter voetbal speelt (brains-football) dan die doorsnee, dan vind ik nog, dat we ons niet ontplooien kunnen. Ik zou Ajax eens willen zien spelen tegen het neusje van de Nederlandsche voetbalzalm, alléén met Wim Anderiessen aan onzen kant, wel te verstaan! Wim Andriessen is nog dé man uit de oude suppre- matie-klasse! De drager van die oude generatie door de nieuwelingenschaar heen. Een heerscher, in rust en ,,kijk-op-het-geval", tusschen veel enthousiasme en goeden wil. en ook ontegenzeggelijke qualiteiten van de ,,rond-om-hem-heen-spelenden"! De ware centrifugale figuur in Ajax! Een mooie speler, zelfs in pruts-wed strijden als deze! O, het was niet zóó onaardig, hoor! Voor de rust was het nog wel om aan te zien (speltechnisch bekeken), maar er hing over dezen wedstrijd de sfeer van het diep- middelmatige, waarbij „middelmatig" nog een welwillend woord is! Onze tegenstanders zullen dat misschien een tikje onheusch vinden (ik bedoel onze tegenpartijen in het algemeen en niet Excelsior speciaal, want dat ploegje weet nog best van volhouden), doch ik heb zoo het ge voel, dat onze tegenpartijen in vele gevallen ons spel naar beneden trekken, inplaats van andersom. Ajax zou eigenlijk de opgave moeten hebben het spel qualitatief naar boven te halen, doch dat schijnt een verflikstetoer te zijn, en vooral, dat eischt een elftal zonder hiaten. We hebben stuk voor stuk goede spelers, maar we hebben niet stuk voor stuk uitblinkers. Dat is een verschil. De debutant van der Horst b.v. deed goede dingen en bewees zijn elftalcommissievaderen daardoor, dat zijn kans verdiend was. Doch nu moet deze aardige knaap niet denken, dat hij er is, want een paar honderdmaal sprinten, onder Reynold's oog, zal hem zeker goed doen. Stam moet beslist meer H. O. eten. Dan loopt hij zich zelf, ook bij 200-ponders in de halflinie van de tegen partij (zooals die prachtige Excelsoriaan-Goliath)min der tegen de vlakheid dezer aardkorst! Stam is handig en vrij snel, doch wat minder respect voor dikke ,,Ber- tussen", Jan! Toen de avond over Kralingen viel, begon het stil te regenen! En maak dan dat je wegkomt uit Kralingen Maar gezellig was het toch bij Theo's gave geleerd heid over b.v. den referee, met zijn Hallelujah-bewegin- gen. Waren het hallucinaties van me, of had ik dat goed als de vleugels van Excelsior den bal speelden beduidde deze referee met gebarenspel, waar de bal heen moestof is dat een manier om gewraakte off- side-gevallen te negeeren Vreemde manieren, doch wel grappig om te zien! VLOKKIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 2