INCASSO-BANK N.v. Kapitaal f 30.000.000 - Reserve f 6.600.000 SAFE-INRICHTING mmmzzzzmmmzzzzzmmmmmmmmmmmzmmm, A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 39 ADSPIRANTEN 2. Een elftal met vele nieuwe gezichten en enkele oude bekenden. Wij zagen deze jongelui slechts éénmaal aan den arbeid en komen hier straks nog even op terug. ADSPIRANTEN 3. Een elftal, waarvan de prestaties langzaam maar zeker beter worden. Van Zeeburgia werd verloren met 63. Tegen W.M.C. bevochten onze jongens een gelijk spel (33), terwijl de T.W.M.-adspiranten met 6d werden verslagen ADSPIRANTEN 4. Twee klinkende overwinningen (80 en 4—0) en één gelijk spel, dat was het hoopvolle begin van de competitie. Een 50 nederlaag tegen Rapiditas, de domper op de vreugde maar de jongens uit Weesp waren physiek werkelijk te sterk. Al bij al een elftal, dat in het bezetten van de bovenste plaats nog een stevig woordje zal mee spreken. ADSPIRANTEN 5. Een team, dat gevoelige tikken uitdeelt. Overwin ningen van 6—1, 6—1 en 7—1 is voor deze jongenlui blijkbaar usance en als dat zoo doorgaatwat een moyenne. In ieder geval behoeven we ons over dit elftal verder geen zorgen te maken. ADSPIRANTEN 6. Schijnbaar een combinatie van ups and downs. Een 40 overwinning en een 72 nederlaag waren de inzet van het seizoen. Maar javerliezen is er nu eenmaal ook bij. Hoe het echter ook zij; de beste voetbalslof voor, boys en trachten er het beste van te maken! Resumeerende kunnen wij zeggen, dat het Ajax-jeugd- voetbal er weder uitstekend voorstaat. Vele spannende kampen staan ons nog te wachten Misschien zullen er weer eenige kampioenschappen aan de lange reeks kunnen worden toegevoegd misschien ook niet. Maar laten we voor alles den Ajax-naam hoog houden laten we ons doen kennen als eerlijke en oprechte sport beoefenaars tot heil van onze club tot heil van onszelf. En daarom boys hoe de strijd ook verloopt immer en altijd ,,FAIR PLAY". Zondag 10 October. Voor heden 2 wedstrijden op ons programma. Als eerste nummer Adsp. 2—BI. Wit 2 en onze jongens in een pittig partijtje een 5—2 zege zien bevechten. Nadat BI.-Wit door een fout van één onzer backs de leiding had genomen, wist Ajax door bemidde ling van Focke en van der Meulen den achterstand in een 34 voorsprong om te zetten. Vooral het doelpunt, waarmede Focke gelijk maakte was zeer fraai. Van der Meulen, die met eenige fiksche schoten de kracht van lat en palen had beproefd, wist na de rust nogmaals het net te vinden, terwijl Focke het vijftal vol maakte. BI.-Wit stelde hier nog slechts één goal tegenover, zoo dat, zooals reeds gezegd, Ajax met 5 2 in de meerder heid bleef. Goalkeeper Blad heeft zijn doel moedig ver dedigd en heeft er eenige moeilijke schoten zeer ver dienstelijk uitgehouden. In de halflinie waren Roland en Janse heel goed, terwijl in de voorhoede Bloem, van der Meulen en Focke de uitblinkers waren. Het geheel is een aardig elftal, dat zijn weg in de competitie wel zal vinden. Nummer 2 van het programma bracht ons den wed strijd Junioren 1—D.W.V. Het is een stevige en faire partij voetbal geworden, die onze jongens een 64 victorie heeft opgeleverd. Er werd in een snel tempo ge start, waarbij al dadelijk aan het licht kwam, dat de Ajacieden technisch beter onderlegd waren dan de D.W.V.-ers. De tegenpartij nivelleerde deze tekortko ming echter door een groote dosis enthousiasme, waar door de match geen eenzijdig karakter kreeg. Nadat Kraamwinkel met een goed doelpunt de score geopend had, maakte de centreforward der geelzwarten met een prachtig schot gelijk. Dit doelpunt sloeg onze jongens leelijk uit hun evenwicht en het geheele elftal begon raar te schutteren. Gelukkig voor ons wisten de D.W.V.-ers hiervan geen profijt te trekken en langzaam maar zeker begon Ajax zich te herstellen. Bij een algemeenen aanval der Ajax-voorhoede, werd de bal door Cor ter Horst geweldig hard ingekogeld, doch de doelman der tegen partij wist het leder te stoppen. Hij werkte den bal echter onvoldoende weg, met gevolg, dat deze onmiddelijk weer werd ingeschoten en nu vloog het bruine vod door z'n handen heen in het doel. Kort hierop zorgde Kraam winkel voor nummer 3 (je had den bal beter aan ter Horst kunnen laten, Karei) terwijl Kikkert uit een voor zet van Kamlag nummer 4 in de touwen joeg. D.W.V. was hiermede een geslagen elftal en het heeft Ajax verder weinig moeite gekost, om door toedoen van Kraamwinkel den stand tot 64 op te voeren. GEVESTIGD TE AMSTERDAM BIJKANTOREN: J^ddonweg"^-8 Onze Brand- en Inbraakvrije KIuisinrichting biedt een veilige bewaarplaats voor Uwe waarden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 13