ONZE JEUGDELFTALLEN. mmmmmmmmmmmmm/zmmmmmmmmam PAG. 38 - A J A X CLUBNIEUWS We hebben een aanmaning gehad Niet van de Belasting, doch van de redactie van ons blad. De Hee- ren vreesden, dat ondergeteekende het journalistieke bijltje er bij neergelegd had en zaten nu in zak en asch. Men kan gerust zijn de man van de jeugdvoetbal rubriek is niet dood. Integendeel mannen hij is springlevend en stelt zich voor, U iedere maand met een overzicht van de verrichtingen onzer jeugd-elftallen te vervelen. Maar waarom dan in het laatste nummer geen overzicht gegeven, zult U misschien vragen. Het ant woord Och, een ietwat laat vacantie gehad een beetje lang na-gezomerd en het tabé aan de blauwe zee viel werkelijk zwaar. Maar nu is het dan gebeurd. Het zwempak ligt weer in de kamferballen, de „flanellen" zitten weer in de mottenzak. Over de „flanellen" ge sproken, de Cricketploeg heeft het dit jaar fijn gedaan en van deze plaats aan Dukker en z'n mannen alsnog onze felicitaties. Nu het volgende seizoen in de 2e klasse nog zoo'n nummertje weggeven en wij krijgen in 1939, H.C.C., V.V.V. en andere keien van cricketclubs op ons veld. Dat zou verdraaid aardig zijn en we rekenen er zoo'n beetje op, Mr. Dukker. Maar we dwalen af. We zouden het over de jeugd- elftallen hebben en daar gaan we dus. Om te beginnen zullen we van alle elftallen een klein overzicht geven. JUNIOREN 1. Tot op het moment, dat wij deze regelen schrijven, speelden de jongens van captain Jansen 2 matches en beide wedstrijden leverden een overwinning op. Wij zijn er dan ook stellig van overtuigd, dat dit elftal weder een goede gooi naar het kampioenschap zal doen. In ieder geval zal de tegenstander, die van plan is om dit elftal te laten struikelen, heel wat in zijn voetbalmars moeten hebben. Dat er veel tegen goals zullen komen, zijn wij zoo vrij sterk te betwijfelen. Daar lijkt ons de achter hoede en de middenlinie te massief voor, terwijl de voor hoede met spelers als ter Horst, Nieuwehuijze, Groenen woud, Kamlag en Kraamwinkel wel voor de noodige doelpunten zal zorgdragen. Men heeft ons in vertrouwen verteld, dat het er om en nabij de honderd zullen worden. We vertellen het natuurlijk niet verder maar het lijkt ons wel een tikje aan den optimistischen kant. JUNIOREN 2. Ja„What has happened with Junioren 2"? De competitie wordt daar even ingezet met een 10—2 neder laag tegen Bk-Wit. Dit is te gek om alléén te staan Dat er verloren wordt is niet zoo slim kan meer voor komen maar 10—2, dat is te erg. En van BI.-Wit is het ook niet aardig om onze jongens zoo in te zouten. Wij zijn er persoonlijk niet bij geweest, maar collega Kermer heeft ons er een schilderij van opgehangen, dat al zeer zwart geschilderd was. Wat ook minder prettig is, is dat sommige jongenlui het met de sportiviteit min der nauw namen. De betrokkenen zullen hun speelwijze heel snel moeten herzien, want met dergelijk optreden is de club in het geheel niet mede en ook niet van gediend. Trouwens in den wedstrijd tegen O.V.V.O., die weliswaar met 6—0 werd gewonnen, ging men ook niet geheel vrij uit. Al geven we toe, dat het optreden van den scheidsrechter zeer zwak was, houdt dit toch niet in, dat we het optreden als eigen rechter kunnen tolereeren. Voetbal spelen we nu eenmaal voor ons genoegen en dat doet de tegenpartij ook. En is er zoo nu en dan een tegenstander die de perken te buiten .gaat, dan mag dat nooit een aanleiding zijn om met gelijke munt te gaan betalen. Laat staan, dat we zelf met unfaire praktijken beginnen, als het ons eens niet medeloopt. Het voetbal veld is nu eenmaal noch een boksring, noch een arena waar men catch as catch can" beoefent. De betrokke nen worden in hun eigen belang dringend verzocht hier van goede nota te nemen. JUNIOREN 3. Twee matches gespeeld en beide gewonnen met cijfers, die voor zichzelf spreken. Animo verloor met 111 en Meteoor met 93Twintig goals in twee wedstrijden, dat kan alleen een elftal presteeren met een voorhoede waar schot in zit. Als er op deze wijze wordt voortge gaan, dan kunnen wij zonder ei of koffiedik voorspellen, dat hier een kampioenschap in het verschiet ligt. JUNIOREN 4. Over dit elftal kunnen wij nog niet veel vertellen. Tot nu toe werd slechts één wedstrijd gespeeld en deze bracht een 40 zege op. Wij kennen, de kracht van de diverse tegenstanders niet, maar aangezien, naar men zegt, de eerste hit nog steeds een achterwiel waard is, zullen wij hopen, dat achteraf zal blijken, dat dit gezegde ook hier is opgegaan. ADSPIRANTEN 1. Van de tot op heden door dit elftal gespeelde wed strijden werden er 2 gewonnen en één verloren. Zee- burgia en Volewyckers gingen beide met 7.1 ten onder, terwijl van de Spartaan-jeugd met 24 werd ver loren. Derhalve geen slechte resultaten. Trouwens als we het elftal even onder de loupe nemen en wij zien dan namen als Hoks, Estie, Petrie, Zwaan e.a„ dan kan er maar één conclusie zijn een elftal met een behoor lijke kans op het kampioenschap.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 12