SOME SENSES AND SOME NONSENSES. PAG. 18 - A J A X CLUBNIEUWS Mochten er onder u soms personen zijn, welke in de dwaze veronderstelling verkeerden, dat ik om één of andere rede „hasjewijne" was, dan moet ik die tot mijn spijt teleurstellen. Mijn afwezigheid was slechts tijdelijk, en gezien de voetbal-komkommertijd, vond ik dat eerlijk gesproken, wél zoo prettig. Trouwens waar ministers, bankdirec teuren, en andere vrienden van mij, maanden lang met vacantie gaan, is het toch niet meer dan billijk, dat ook ik poog te trachten, rust te vinden. Maar ter zake, van V.U.C. is in den Haag gelukkig weer verloren, dit is meer voorgekomen, en toch werden onze jongens kampioen, dus de gang van zaken is in ieder geval weer normaal. Bovendien krijgen we nu veel meer publiek, het is niet leuk voor de menschen, om bij voorbaat al te weten, dat Ajax toch weer wint. A propos, tegen D.F.C. zat de „overdekte" vol en de „open" was clean shaved, wijst dat soms op betere tijden, of zijn alle vrijkaarten op het overkapte gedeelte ondergebracht? Een film gezien, getiteld „men gaf hem een geweer". Het onderwerp was zoo oud, als de weg naar Rome, en de wijsheden, Welke de menigte kond gedaan werden, zoo groot als koeien. Vandaar, dat „men" de film prachtig vond. Het on derwerp? All right, een man krijgt een geweer en daar het toevallig juist oorlog is, pleegt hij plotseling scherp schutters capaciteiten. Resultaat, ridderorders. Als het vrede is, begaat hij de fantastische stommiteit, een geweer te koopen (let op het verschil tusschen krijgen en koopen), en begint voor zich zelf te scherp- schutteren. Resultaat, gevangenis of misschien wel elec- trische stoel, (dat weet ik niet precies meer, want toen ontdekte ik de juffrouw naast mij). Voelt u wat ik bedoel? Geef Wim Andriessen of Piet van Reenen een voetbal en het zijn prachtige en veel be jubelde spelers. Laat hun een bal koopen en voor hun zelf beginnen, en zij worden door den Bond geschorst, profs kunnen wij nu eenmaal niet hebben. Begrijpt u het nu, als je van hoogerhand iets krijgt mag je er mee doen wat je wil, begin je echter persoonlijk eischen te stellen, dan is het afgeloopen. Ik ga op de tribune kijken of er ook een lieve jonge dame naast mij komt zitten, dan mis ik tenminste het einde van dit voetbaldrama ook. James was in Holland, en voor diegenen onder u, die hieraan mochten twijfelen, deel ik even mede, dat ik het niet was. James is prof, en een buitengewoon clever-zaken-man- netje, hij kwam naar Kick Smit kijken, en een beetje over zijn voetbalpool babbelen. Kick zegt, „als ze mijn foto gebruiken, kan ik er niets aan doen, mijn toestemming hebben ze niet, daarvoor ben ik te veel amateur". James zegt niet zoo veel, hij is prof, en zwijgen is nog altijd goud. Daarom plakten ze zijn foto op al de En- gelsche poolatributen, en het zal hem geen windeieren leggen. Ik zeg maar zoo, ik zeg maar niets, ik ben onaf hankelijke, mocht er iemand zijn die mijn foto voor zijn artikelen noodig heeft, heel gaarne, ik ben werkelijk niet zoo duur. Eén oproep voor tennis in het clubblad, en de zaak is in kannen en kruiken. Deze week starten we en ik voel, dat mijn backhand moordend is. Jammer voor Budge, voor Cramm e.d„ want hun namen zullen spoedig verdrongen worden door die van Pawnee Bill, mr. G. (de Jongh) c.s. Eindelijk een davis cupteam, dat in staat zal zijn, de veel begeerde beker eens een keer naar Holland te brengen. Met het visch-team schijnt het niet zoo goed te gaan, ik geloof werkelijk, dat die kerels te grof liegen, om met eerlijke menschen als ondergeteekende uit hengelen te gaan. Zijn er alleen maar groote visschen, Ernst? Nog éénmaal een oud thema naar voren. Zonder medewerking is iedere organisatie ten doode opge schreven, zeer zeker als die organisatie dan een clubblad betreft. Gelukkig hebben wij een paar prima medewerkers (vooral onze zomer-journalisten hebben ons prachtig ge holpen), maar toch voor een groote club als Ajax is het nog lang niet genoeg. Wat het aantal medewerkers be treft, staan wij bij andere clubs beslist ten achter, dit mag niet langer zoo blijven. U heeft dezen toestand zelf ge schapen, toont u nu waarachtig Ajacied en helpt ons in ons streven ons clubblad te maken tot een hechte schakel in ons clubleven. Tot nu toe was de medewerking meest nul komma poffertjes, daarom vragen wij nog éénmaal aan al onze leden, zoowel de werkende als de donateurshelpt ons in de toekomst aan copy, heel veel copy. Namens de Redactie, zeg ik u vast hartelijk dank. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 2