HET BEGINT WEER, NUMMER 1 21e JAARGANG 1937 Onder Redactie van: CH. H. GEUDEKER, G. DE JONGH en J. L. MELCHERS rsmmmmmmmm/mmmmmmmmmmmmmm Afd- Advertentiën B. WESSEL, Mauvestraat 32, s-Gravenhage - Telefoon 110978 Postrekening 113258 Allerwegen maakt men zich op om bij den aanvang van het echte" seizoen, dat met rassche schreden nadert, zoo sterk mogelijk aan den start te verschijnen. Onze westelijke buren zijn zelfs met een koninklijken boodschap begonnen en hebben bij het verschijnen van ons blad reeds een half dozijn wedstrijden achter den rug. Onze zuider- en oosterburen hebben ook hun eerste officiëele te pakken, waartegen men zich in ons voetballandje voorloopig nog bepaalt tot voorbereidin gen, bestaande uit vriendschappelijke wedstrijden of tournooien. Niet dat wij het anders zouden wenschen. De zomersporten hebben evenzeer hun rechten en wij betreuren het ten zeerste, dat in den korten tijd van zomerpret'nog zooveel aan voetbal en voetbalpolitiek gedaan wordt. Want in feite is geen enkel voetballer in den zomer los van voetbal. Leest U er de „Sportkro niek" maar op na. Vele clubbestuurders hebben als hunne meening te kennen gegeven, dat zomertraining met den bal noodzakelijk is om toch maar zoo „uitge rust" mogelijk aan den start te verschijnen. O.i. doodt dit den „honger naar den bal" en wij achten het daarom juist, dat na een korte voorbereiding de ernst gaat be ginnen, hetgeen tevens ruimte laat om de zomersporten te beoefenen. De voorbereiding voor de competities is ook thans bij onze vereeniging in vollen gang en gezien de uit slagenlijst in dit nummer zijn al onze elftallen reeds in den vriendschappelijken strijd geweest. Dit geeft den spelers gelegenheid zich geleidelijk in te spelen en ver schaft der elftallen-commissie de mogelijkheid van expe rimenteeren. Zij dus de tijd voor het instellen op de competities zoo kort mogelijk, het verlangen en de wil moeten bij eiken speler aanwezig zijn om er dit seizoen eens iets bijzonders van te maken. Het voornemen moet bestaan om geregeld te trainen, want juist door ge regelde training zal men die kracht kunnen ontplooien, welke bij de ongetwijfeld komende zware wedstrijden noodig zal blijken. Alleen een goede voorbereiding naar lichaam en geest zal het mogelijk maken zich de pret tige en gezonde ontspanning te verschaffen, welke de voetbalsport kan geven. Want daar gaat het tenslotte om; de sport moet de ontspanning brengen voor het alledaagsche leven. Doch alléén een gezonde, goed ge trainde body zal het in de voetbalsport tot een groote prestatie kunnen brengen. Een topprestatie te moeten leveren zonder voldoende geoefend te zijn beteekent in den regel schade toebrengen aan het lichaam door te groote vermoeidheid. Voorts is er nog het nadeel, dat in een door te groote inspanning vermoeid lichaam een slecht humeur aanwezig is, hetwelk de tegenslagen moeilijker verdragen kan. Frischheid van lichaam en geest zijn de toerustingen om het veld in te gaan om zich spelenderwijs in zijn sport uit te leven en daarmede tevens de belangen van zijn club te dienen. Moge het seizoen onzen spelers en den club vol doening schenken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 1