mmmmmmmmmmmr/mmmma CRICKET. AJAX ONGESLAGEN KAMPIOEN. PAG. 10 - A J A X CLUBNIEUWS Mocht ik in mijn vorig praatje reeds het feit memo- reeren, dat wij kampioen van onze afdeeling waren geworden, het „ongeslagen" kampioenschap was toen ons streven en ziedaar het is ons gelukt. Ondanks vacanties en voetbalwedstrijden mochten wij er in slagen ook onze laatste wedstrijden te winnen, zij het dan van V.R.A. 3 wegens niet opkomen, hetwelk ons 3 punten opbracht. Op A.C.C. 3 echter behaalden wij echter een regel matige overwinning, dank zij de hulp van o.a. W. de Bois, J. Martens en P. van Reenen, welke voor eenige vacantiegangers invielen. Wim was het nog niet ver leerd en het deed prettig aan hem weer op zijn bekende wijze aan het wicket te zien staan. Na eiken gespeelden bal het bat omhoog, weet je wel Wim. Ook Joop en Piet deden het hunne om ons de overwinning te bezorgen en het was jammer, dat Piet zulk een ongelukkige sliding maakte. Ondergeteekende had den toss verloren en wij werden door A.C.C. naar de wickets gezonden. Onze openingsbats waren spoedig verdwenen op het goede bowlen van Immig en Haalmeijer, doch Vader en zoon Pelser waren niet bang en scoorden er lustig op los. Op een totaal van 107 hadden wij allen een beurt gehad, waarvan H. Pelser 57 ,J. Pelser 14 en W. de Bois 12. A.C.C.3 bracht het tot een totaal van 59, waarvan Brusse een geduldige 16 not out en L. van Kranen donk 26. De bowlingcijfers van Ajax waren natuurlijk om van te watertanden: F. Gehrels 2 voor 35 H. Pelser 4 voor 15 W. de Bois 2 voor 5 Op 22 Augustus j.l. togen wij naar de Domstad om aldaar Kampong II te ontmoeten. Toen ik 's morgens om half negen naar den trein ging, belast en beladen met bag en andere benoodigdheden, goot het met stralen uit hooger sfeeren. Ik veronderstelde reeds een verloren dag, doch wonder boven wonder was het in Utrecht prachtig weer. Met mij hadden nog 7 trouwe trawanten de reis aanvaard, doch mankeerde Gehrels op het appèl. Dat was nog nooit voorgekomen en wij konden dus ook niet gelooven, dat hij niet zou komen. Het terrein van Kampong lag nog een „stief kwar- tierke" van het eindpunt van lijn 3, zoodat wij blij waren, dat het terrein in zicht kwam. Wij hadden ons reeds verkleed, toen opeens Gehrels de kleedkamer bin nenstapte en natuurlijk met vreugde werd begroet. Onze captain verloor, zooals gewoonlijk, den toss en wij werden door Kampong het veld ingezonden, hetwelk door den regen, welke 's nachts en 's morgens was ge vallen nogal nat was. Ondanks deze handicap werd er met veel animo gefield en met onze bowlers in grootsche vorm hadden wij het zaakje gauw bekeken. Voor 51 hadden alle Kampong-menschen een beurt gehad. Dit is reeds een prestatie op zichzelf als men nagaat, dat Kampong zeer sterk was opgekomen. Onze bowlers hadden keurige cijfers: F. Gehrels 5 voor 28 H. Pelser 3 voor 20 Door eenige prachtige aangooien waren 2 Kampon- gers run out gegaan. Nu was het onze beurt om te toonen, wat wij aan de wickets waard waren. Ondergeteekende met Schregel openden en weldra bleek, dat het bowlen lang niet mis was, o.a. Rutgers gooide een uitstekende bal. Beide bowlers lieten ieder 4 maiden overs los, voordat er een run gescoord kon worden. Door een uitstekende vang in de slips was Dukker verdwenen, weldra gevolgd door Schregel. H. Pelser nam nu het bowlen even onderhanden, hierin goed bijgestaan door zijn vader. Op een totaal van 69 zaten wij weer aan den kant. Met nog een zee van speeltijd wilde Kampong trach ten ons op de 2e innings te verslaan, v. d. Muur toonde in deze innings geen ontzag voor onze stock-bowlers, totdat Schregel werd aangezet. Hij werd onvoorzichtig en in het verre veld uitstekend door J. Blomvliet ge vangen. Dit succes inspireerde Schregel zoo, dat hij de daarop volgende batsmen ook maar even bowlde. Op een totaal van 81 verklaarde captain Nierstrap de innings voor gesloten en werden wij opnieuw ingezonden. Met nog 1 uur 15 min. speeltijd moesten wij óf voor de runs gaan óf den tijd trachten uit te spelen. Er werd besloten geen risico te nemen en Dukker en Gehrels openden. Uiterst geduldig werd er gespeeld, de slechte ballen werden afgestraft en de goede ballen werden recht vooruit gespeeld of geblokt. Op Rutgers was het geweldig moeilijk om te scoren getuige zijn cijfers: 8 overs waarvan 7 maidens, aantal runs 1. Na 3 kwartier verklaarde de Kampong-aanvoerder de zaak voor gesloten en gaf op. De stand was toen 20 voor 0 wickets. Dat wij ook met deze overwinning in ons schik waren, behoeft geen betoog. En nu onze sluitingswedstrijd tegen onze oude Rio- vrienden op Koninginnedag a.s. Dit belooft een gezel- ligen wedstrijd te worden. In ons volgende clubnieuws hoop ik U den eindstand benevens de diverse gemid delden te geven. F. DUKKER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 10