HONKBAL A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 207 JAN STAM HONKBALILEIIDER AF. Uit de woorden, door den Voorzitter op de Alge- meene Vergadering gesproken, bleek duidelijk, dat het bedanken van Stam als honkballeider als een gevoelig verlies moet worden aangemerkt. Dit is in werkelijkheid ook zoo. Dikwijls had ik het genoegen met hem te mogen samenwerken. Ofschoon uiterst bescheiden, was hij in honkbalkringen een geziene figuur. Thans heeft de .kleine man" gemeend zijn functie te moeten neerleggen en rust op mijn schouders de taak om de Ajaxbelangen op honkbalgebied te behartigen. Ik vertrouw, dat ik zoowel van mijn voorganger als van de spelers volledige medewerking zal ondervinden. Voor Zondag 4 Juli j.l. kreeg onze vereeniging van den Nederlandschen Honkbalbond de vereerende uit- noodiging om tezamen met Blauw Wit op het P.S.V.- terrein een honkbaldemonstratie te geven. De bond heeft hiermede geen slechte keus gedaan, want beide teams hebben zich op keurige wijze van hun taak ge kweten. Behoudens de le innings maakten de spelers er een echte wedstrijd van en dat was voor het publiek des te interessanter. Ook in deze ontmoeting bleven wij niet voor de traditioneele „zwakke" beurt gespaard. Toen Blauw Wit reeds in de eerste slagbeurt 5 punten maakte, wees niets erop, dat er nog zooveel spanning in het verschiet lag. Onze jongens herstelden zich echter keurig en van eenig overwicht was geen sprake meer. Zelfs hadden wij tegen het einde nog de beste kansen, toen Blauw Wit in 9 innings 8 punten had ge scoord, een aantal, dat Ajax reeds bezat met nog een slagbeurt in petto. In deze laatste beurt gaf Bonneveld een geweldige „drive" in de richting van den korten stop. Wij dachten reeds dat Jan Blomvliet, die op het derde honk stond, het winnende punt zou scoren, maar Heertje Ferwerda dacht hier anders over door een for midabele „running catch". Wilders wist hierna nog 2 spelers op drie slag uit te krijgen, zoodat een 8-8 uit slag het uiteindelijke resultaat was. Aan beide zijden werden eenige prachtige 3-honk- slagen afgevuurd, o.a. van Wilders, Stam en Rotgans. Bondsvoorzitter Bleesing gaf, na Zaterdag reeds een lezing te hebben gehouden, voor den microfoon een duidelijke uiteenzetting van de diverse problemen, die zich bij het honkbalspel voordoen. Na afloop sprak de oud-sprinter Broos nog eenige woorden van dank voor het door de spelers gebodene. Spreker hoopte, dat ook in het Zuiden de honkbalsport weldra algemeen zal worden beoefend. Commentaar overbodig! EEN MAGERE ZEGE OP V.V.G.A, Na een meer spannenden dan fraaien wedstrijd is het eerste treffen tusschen Ajax en V.V.G.A. in een 9-8 overwinning voor de onzen geëindigd. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat deze kamp ons geen moeilijkheden zou opleveren, want V.V.G.A. moest in den beginne met een nul genoegen nemen, terwijl Ajax op het werpen van Meenhorst een half dozijn runs scoorde. Helaas verzwikte Jan Stam bij het honkloopen zijn enkel, waarvan hij zoo'n hinder onder vond, dat hij zich naderhand door de Koning liet ver vangen. In de tweede beurt boekten de Gemeente-ambtenaren hun eerste punt door een voortreffelijken slag van A. F. Schaling, die, evenals zijn broer, weer geregeld zal uitkomen. Ook Ajax verwierf hierin 1 punt. Na een nul van V.V.G.A. voegde Ajax nogmaals 1 run aan zijn totaal toe. Hiermede had onze ploeg voorloopig haar kruit verschoten, want in de 4 volgende innings konden wij geen enkele maal het thuishonk bereiken. V.V.G.A. had intusschen kans gezien den achterstand tot 8-7 in te loopen, waartoe vooral Meenhorst belangrijk had bij gedragen door een subliemen 3-honkslag, welke even wel door een ongelukje van onzen verren velder op een homerun uitliep, en een 2-honkslag. Ons veldwerk liet hierbij zoo nu een dan wel eens wat te wenschen over. De spanning steeg ten top, toen Bronchel in de eerste helft van de 8e innings de partijen op gelijken voet bracht. Gerrit Beumer slaagde er echter in op een honk- slag van Rotgans de thuisplaat te passeeren, waardoor wij weer de leiding hadden. Het was voor onze spelers nu zaak om de tegenstanders voor nul aan den kant te krijgen, hetgeen wonderwel lukte. Blomvliet verhin derde Meenhorst en A. F. Schaling den toegang tot het le honk. Kreuger kwam door een honkslag op de kussens, doch hij liet zich tusschen het tweede en derde honk insluiten, waarna hij door goed samenspel werd uitgetikt. Daar de score reeds in ons voordeel was, kwam Ajax niet meer aan slag. Het inningsresultaat was: Ajax 61 100001 x 9 V.V.G.A. 010102310 8 VoV.G.A'S REVANCHE. Des anderen daags wist V.V.G.A. zich echter op haar eigen veld door een 11-5 zege te revancheeren. Het zij ruiterlijk erkend, dat deze overwinning vol komen verdiend was, al zat het de onzen met slaan geen greintje mee. Pitcher Blomvliet had den wedstrijd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 9