COMPETITIE-INDEELINGc CLUBAVONDEN. A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 203 mmmmmmmmmmmmmmmm van de „kankerpitten" de pen ter hand wil nemen, dan zijn wij uit de impasse. 1% is niet veel, maar de Redactie is hiermede al tevreden. Vooruit lieden, laat ook de Ajax-spreektrompet kampioen van Nederland worden dat er een lans gebroken werd, om de Ajacieden weder athletiek te laten beoefenen. Geen kwaad idee. Wat Feijennood, Blauw-Wit e.a. kunnen, kan Ajax toch zeker ook. Spikes hebben wij genoeg, materiaal... dat is de vraag, maar een tweede Hjertberg of Kreigs- mandat 't moeilijker. Wie werpt zich op? Tokio is niet heel ver meer en welke sportsman zou niet graag eens een week-end naar het land van „de rijzende zon", de Geisha's en de soyaboonen willen, 't Is de moeite van het probeeren waard mannen. Wie is de athleet, die hier zijn schouders eens onder zet. Laat hem naar voren treden Tot slot nog even een oude schuld vereffenen. De jeugd voetbal-flitsen rubriek is niet tot een behoorlijk einde gekomen, hetgeen aan verschillende omstandigheden te wijten is. Om hier nu nog op terug te komen, zou zoo iets zijn als moutarde na de maaltijd. Toch willen wij nog even memoreeren, dat van Genderen en zijn kornuiten, èn het kampioenschap èn de cup in de wacht hebben gesleept. Voor welke prestatie wij van deze plaats alsnog onze papieren lauwerkrans aanbieden. Zij die dit kunststuk volbrachten waren: Bakker, Jansen, Van Genderen, Stoeltie, Jorissen, Levendig, Beumer, Kamlag, Korndorffer, ter Horst, Fraenkel, Voigt en enkele reserves. Hulde! boys, al is het dan wat laat. Mijn collega's de drie K's, van Os en de Wit kunnen met genoegen op een behoorlijk seizoen terug zien. Weliswaar is het geen succes over de geheele linie geweest dit jaar, maar de hoofdelftallen zijn toch kampioen geworden, terwijl de overige teams een be hoorlijke plaats innemen. En wat zouden wij nog meer wenschen. Het onderste uit de kan smaakt nooit lekker. Een groot contingent Junioren verdwijnt uit onze rijen en deze jongelui gaan nu hun geluk beproe ven in hoogere regionen. Dat wij, over eenigen tijd, een kwantum van deze knapen in het eerste elftal terug zullen vinden, staat voor ons zoo vast als een huis. Veel Ajax-mazzel boysen nog vele kampioen schappen. Goodluck! Menschen kommen, Menschen gehenca. 60 ad- spirant- en junior-voetballers voelden zich geroepen om de Ajax-kleuren te komen verdedigen. Slechts enkele nieuwkomers hebben wij het „Welkom vreem deling" toegeroepen, de rest kon gaan.. Voetbal-lief en leed in een notendopNegen jeugd-elftallen is al meer dan genoegen de ruimte op de overdekte is beperkt. Het spijt ons en het is ook wel een beetje hard, maar er is een grens En zoo zijn wij weder aan het einde van onze bij drageNieuwe Redactieveel stofveel copyen succes! BROWN. AFDEELING L D.W.S. - Sparta - V.S.V. - D.F.C. - K.F.C. - Excel sior - V.U.C. - A.D.O. - R.F.C. - Ajax. AFDEELING IL Feijenoord - Xerxes - Haarlem - Stormvogels - Her mes D.V.S. - D.H.C. - H.B.S. - C.V.V. - Blauw Wit - 't Gooi. In deze zomerzoele periode over clubavonden te gaan berichten zou de mogelijkheid scheppen om schrijver dezes in het vervolg na te wijzen als de man, die eenige maanden te vroeg geboren is. En toch heeft een enkel voorval in deze dagen hem zoover gebracht. Dit voor val is n.m. een schrijven aan het bestuur van ons com missielid T. Middendorp de man die op zeer verdienstelijke wijze het biljarttournooi totnogtoe leidde waarin hij te kennen heeft gegeven om studie redenen het komend seizoen geen deel te kunnen nemen aan het werk van onze commissie. Daar zitten wij dus mee en hoe komen wij eruit? Eruit komen wij vanzelfsprekend. Het bestuur zoekt iemand anders aan en die is dan wel bereid het baantje op zich te nemen. Maar ziet U iemand voor de club avonden te vinden met volle „ambitie van binnenuit" zooals Middendorp zich gaf, is toch een lastige opgave. Wij zijn overtuigd dat onze vereeniging vele goede leiders voor clubavonden telt, doch hun kwaliteiten bij onze vereeniging niet tot uiting konden of wilden bren gen. Dezulke zouden wij willen verzoeken hun naam aan een bestuurslid te fluisteren, of indien zij te be scheiden zijn dit door een ander te laten doen. Met flinke werkers moet het in Ajax een peulschilletje zijn om prettige clubavonden te organiseeren. Wij hooren dus van U en de groeten tot het Septembernummer. i/3 COMMISSIE VOOR DE CLUBAVONDEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 5