DE ..ALCiEMEENE" w//////////////////m^ PAG. 200 - A J A X CLUBNIEUWS In deze van voetbal verstoken dagen beleven de ver schillende Algemeene Vergaderingen een ware hoog conjunctuur of om een beursterm te gebruiken een hausseperiode. Ook onze vereeniging hield haar jaar lijksche bijeenkomst in ons mooie clubgebouw, alwaar ruim 100 aanwezigen op 15 Juli 11. bijeengekomen waren om de resultaten van het afgeloopen jaar aan te hooren en de belangen van onze organisatie te be spreken. Op de gebruikelijke wijze werden allereerst de spelers van de kampioenselftallen gehuldigd en voor zien van een nuttig aandenken. Iedere speler van een kampioenselftal en dat waren er een kleine tachtig ontving een vulpenhouder met inscriptie. Wij wenschen hun geluk en hopen, dat er vele artikelen voor ons blad uit hunne penhouders zullen vloeien. De notulen van de vorige vergadering gingen er vlot door, evenals de belangwekkende verslagen van den secretaris en den penningmeester. Het rapport van de kascommissie gaf ook geen moeilijkheden en zoo werd den penningmeester onder dankzegging voor zijn be heer decharge verleend. De begrooting bracht even de tongen los. Allereerst zou een der leden gaarne een reserve voor eventueel koersverlies op de begrooting hebben gezien. Een ander bepleitte loonsverhooging voor den terreinknecht. De post voor het clubblad werd te laag bevonden en in dit verband werd de suggestie gegeven het clubblad met het terreinprogramma te combineeren. Ook kwam de wensch naar voren om een 14-daagsche verschijning. Geklaagd werd voorts dat het blad geen attractie bevat voor de donateurs. Na een toezegging van het bestuur om al deze wenschen en verlangens te onderzoeken en er zoo mogelijk aan te zullen voldoen werd de begroo ting volgens de voorstellen aangenomen. De contributie werd na een afwijzing om deze voor de donateurs te splitsen vastgesteld als vorig jaar. Het voorstel van het bestuur om bij event, verhuur van het terrein geen vrije toegang te verleenen aan leden en donateurs mocht weer voor een jaar een hamerslag ontvangen. Zoo ook de getroffen overeen komst met de Twentsche Bank. De bestuursverkiezing zou spelenderwijs genomen zijn, indien niet de voorzitter deze gelegenheid aan gegrepen had om de Heeren Elzenga en Brokman hartelijk dank te zeggen voor hun besluit om te blijven, welke dankbetuiging door de vergadering spontaan onderstreept werd met een indrukwekkend applaus. Evenzeer had Arie de Wit een applaus in ontvangst te nemen voor zijn volbrachten arbeid en zijn herbe noeming. De elftallencommissie onderging slechts wijziging in onderling verband, zoodat „A" gevormd wordt door de Heeren Brokman, Couton en H. Anderiessen en ,,B" door de Heeren Delsen, Bieshaar en Van Gelder. De Enquêtecommissie werd herkozen en de Kascom missie zal bestaan uit de Heeren F. Dukker, Kooiman en Exman. De leiding van de Cricketafdeeling blijft in handen van F. Dukker, terwijl bij Honkbal Stam zijn plaats over zal dragen aan E. H. van Tuijl. De voorzitter voelde zich verplicht hier even stil te staan bij het af scheid van Stam en memoreerde de erkentelijkheid van het bestuur voor het mooie werk door hem verricht voor de in nood geraakte afd. honkbal. Tevens memo reerde spr. de geste van den Heer Petri waaraan het te danken is, dat ons le negental thans wederom in de le klasse uitkomt. Voorts werden de resultaten van het cricket-elftal geroemd en in den persoon van Dukker gehuldigd. Bijna was de verkiezing van de clubbladcommissie op een stemming uitgeloopen, aangezien ons medelid Melchers ter elfder ure wederom bereid gevonden werd een candidatuur te aanvaarden, doch een sportieve geste van Frits de Bruijn voorkwam een en ander en zoodoende zullen Geudeker, Melchers en De Jongh trachten het den lezers naar den zin te maken. Bij het punt oefenmeester werd gepleit om een fonds voor het person'eel te vormen, teneinde tot een pen sioenregeling te kunnen komen. Onder belofte van het bestuur hiernaar te zullen streven werd onzen Jack wederom voor een jaartje geëngageerd. Bij de rondvraag beleefden wij hausse- en baisse stemmingen. Eenerzijds ziet men de toestand der finan ciën niet rooskleurig in anderzijds werd gewaar schuwd tegen te groote pessimisme. Een pleitrede van Jan Schoevaart om een promenade vóór de overdekte tribune werd gevolgd door een dringend verzoek van Westenberg om te bezuinigen en nog eens te bezuini gen. Bij monde van het bestuur geven Koolhaas en Egeman hun inzichten omtrent de gang van zaken en releveert Koolhaas dat wij toch een kerngezonde organisatie hebben, waarbij hij speciaal de prestaties van het eerste elftal roemt. Spr. blijft vast in het ver trouwen, dat met de wilskracht en de clubliefde van onze leden het hooge peil gehandhaafd kan blijven. Om 11.30 uur was de geanimeerde vergadering ten einde.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 2