OP DE SCHOUDERS! DE VLAG IN TOP! Zie ons Nachtfeest-Programma in dit nummer A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 169 Twee-nul!! juichte de Amsterdamsche aanhang. Op de tribune daalde onmiddellijk de thermometer der spanning weg van het kookpunt naar normale graadstand. Het was genoeg. Met dezen voorsprong was Feijenoord een geslagen elftal. Vrauwdeunt ging er uit en liet zich ver vangen door Sinke, doch het ging niet meer. Ajax dacht er niet over om te gaan verdedigen. Het speelde verder op winst. Daardoor kon Feijenoord nog kansen boeken voor een tegenpunt en het scheelde eenmaal een baby-haar, of het zou 21 geworden zijn! Vente had zich toch een keertje uit een kluwen spelers vrij ge speeld en zijn onverbiddelijk schot moest geteld wor den. Mis! Keizer zette er zijn voet voor en dat op het laatste deeltje van de laatste secondeeen wonder baarlijke, zij het niet van geluk gespeende, save. Op de schouders werd Wim Anderiesen van het veld gedragen na de zege op Feijenoord. Theo Schetters en Roef Vunderink voelen in de vreugde de last blijkbaar niet, maar Theo Brockmann vindt het toch maar veiliger om vóór de stoet een krijgsdans uit te voeren Hendrik hijseht de kampioensvlag, die Feijenoord ons cadeau heeft gedaan. De laatste minuten misten alle bekoring. De sfeer was weggevallen, de kampioensvlag woei reeds boven de tribunes van ons mooie velden de spelers waren öp. Het was te begrijpen. Een wedstrijd van dit kaliber, in deze temperatuur, is een physieke krachttoer. Daar fluit v. Moorsel afeen daverend gejuich stijgt op, Wim gaat op de schouders het veld af. De kampioensmarsch weerklinktheil Ajax, heil, rood witte scharen! Een mooie dag Ajax-historie behoort weer tot het verleden. D. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 5