Zie ons Nachtfeest-Programma in dit nummer. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 167 in afwachting. Wat moet er bij Henk Hordijk, een Jo Pelser, een Hein Delsen, een Frans Couton en een Wim Gupffert, om maar een paar van onze oude, onvergete lijke cracks te noemen, op een dag als vandaag wel omgaan?Zij waren het, die in 1918 en 1919 de ,,daad" verrichten, de kampioenswimpels aan onze vanen te hechten. Tot berstens toe waren alle hoeken en gaten gevuld. Daarbij een stralend weer en een gouden voorjaarszon.. Ajax had maar weer ,,de clou" van het geheele seizoen, bij zich thuis!!! De elftallen komen! Klokke twee zien we de knapen van Feijenoord op het terrein verschijnen, direct gevolgd door onze man nen. Drie minuten later trapt Pieter van Reenen af en in ééns zitten we midden in de emotie. Onze blikken gaan naar dien prachtigen speler Leen Vente, op wien alle verwachting van Rotterdam is gevestigd. Hij zal het zwaar krijgen. Hij heeft het ook zwaar gekregen en de wig, waarin hij vastgehouden werd, is zelfs al te knellend gebleken. Vrauwdeunt, wiens aalvlugheid een bekoring is, heeft ditmaal teleurgesteld, doch hij had de groote jammer, al direct in den grond te trappen. Toch heeft hij moedig gespeeld en men kan moeilijk zeggen, dat zijn handicap veel invloed heeft gehad op den uitslag. De eerste helft verloopt onder heftige spanning. Feijenoord speelt ge decideerd meer open en is twintig minuten de meerdere. Wim Anderiesen heeft de grootste kalmte noodig, om het ontegenzeggelijk brio van Rotterdam te beteugelen. Een safe van Been, die ongelooflijk goed speelde, alle negentig minuten, brengt de grootste opluchting. Een zekere treffer van Vente kon hij er uit koppen, op een manier, die wonderbaarlijk mag heeten. De corner leverde niets op. De rechterverdediging van Feijenoord begint dan langzamerhand te wijken. Toen vaststond, dat onze beide backs geen krimp gaven, legde v. Heel, die maar moeilijk het vrij hooge tempo mee kon maken, zijn tactiek in meer verdedigend spel en daardoor kon eerst na 25 minuten spelen gezegd worden, dat ,,de elftallen aan elkaar gewaagd waren". Het werd een wedstrijd met fraaie gevechtssituaties, waarbij nu eens de Rotterdammers dan weer wij als overwinnaars te voorschijn kwamen. Het prachtige spel van Been en Diepenbeek viel op; er was niet door te komen, noch voor Vente, noch voor Kantebeen, Onze voorhoede in actie tegen de Feijenoord=verdediging, die echter tenslotte twee gaten in haar net zag schieten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 3