U is steeds indien *U een f /2.50. LfflJ CRICKET, DE JUISTE OPVATTING. ELKA, Hudson-Terraplane-Hansa PAG. 184 A J A X CLUBNIEUWS Een goed begin is het halve werk, zegt een spreek woord. En dit spreekwoord hebben onze cricketers ter harte genomen. Onze eerste wedstrijd hebben wij gewonnen met innings en 62 runs. Dit resultaat is voornamelijk te danken aan het kranige batten van Thiry, daarin goed gesteund door J. Pelser. Het zag er in het begin niet naar uit, dat wij zulk een overwinning zouden behalen, want toen de ope ningsbats éénmaal waren verdwenen op een totaal van 13, werd het een ware collapse. Onze batsmen, welke anders nogal eens voor eenige runs zorgen, verdwenen allen voor 0 en op een gegeven moment stond het 6 voor 20. Ik vreesde reeds het ergste; J. Pelser hield echter stand, zij het dan met eenig geluk en met Thiry op de mat kwamen de runs zoo snel, dat ik moeite had om de score bij te houden. Met 45 runs bleef Thiry not out, terwijl J. Pelser met 37 en Verburgt met 10 in de dubbele cijfers kwamen. C.V.H. II had dus de moeilijke opgave om boven ons totaal van 130 te komen; een opgave, welke zooals later zou blijken, te zwaar was. Gehrels zoowel als Schubert lieten de C.V.H.-ers daartoe geen kans, hoewel zij daarin werden gesteund door prima veldwerk. Het fielden was inderdaad goed en het bleek weer eens, welk een voornaam onderdeel goed fielden van het cricketspel is. Voor 38 runs had C.V.H. een beurt gehad en met nog 2 uur speeltijd besloten wij onze kans te wagen om deze wedstrijd met innings te winnen; en het is gelukt. Dank zij uitstekend bowlen en goed veldwerk hebben wij C.V.H. uitgegooid voor 30 runs en heeft Ajax het seizoen ingezet met een mooie overwinning. Dat de bowling-cijfers prachtig waren behoef ik U niet te vertellen. Hier volgen de cijfers; le innings: 2e innings: F. Gehrels 7 voor 26 3 voor 13 J. Schubert 3 voor 7 3 voor 1 F. Dukker 3 voor 11 H. Blomvliet 3 voor 4 In het clubblad van V.O.C. komt een stukje voor hetgeen wel de moeite waard is hier over te nemen: ,,Ik wilde wel, dat jullie, cricketspelers van V.O.C., toevallig eens, zooals ik, geluisterd hadden naar een radiopraatje van Patsy Hendren met zijn kalmen, be schaafden stem en zijn hooge opvattingen over het spel, of liever zou ik zeggen het ideaal, cricket. Want cricket is niet alleen een spel; het leert ons ,,To play cricket", dat wij eerlijk en oprecht moeten zijn en handelen. Dat geldt dan voor ons natuurlijk vooral in het spel. Al zijn wij het niet eens met de beslissing van den umpire, toch doen wij verstandig daarin te berusten, want nog daargelaten, dat het toch niets helpt, een te kennen geven, dat wij daaraan twijfelen, hoort nu eenmaal niet bij ons mooie spel. Dat is een cricket. Ook aan onze tegenstanders moeten wij niet de minste aanleiding geven ook maar iets te zeggen over onze speelwijze of gedrag als sportsmen, dit zou cricket slechts schaden. Verder is en blijft cricket een spel, dat wij voor ons plezier spelen; dus moeten wij er ook vroolijk en opge wekt bij blijven. Daarom is het ook juist zoo jammer, dat gedurende de laatste jaren de puntjesjagerij in de com petitie zoo n belangrijke factor werd. Het is toch geen schande van een tegenstander te verliezen, mits wij gezorgd hebben, dat wij al het mogelijke gedaan hebben om dien nederlaag te voorkomen. Laten wij dus altijd wel onze uiterste best doen, doch laten wij daar het vroolijke en tegelijk mooie spel cricket niet aan opoffe ren. Het is toch veel prettiger af en toe een flinken zes te zien, dan dat overdreven verdedigen. Laten wij tevens ook bedenken, dat, indien wij willen uitblinken, wij veel en serieus moeten oefenen, dat, wanneer wij een wedstrijd spelen, wij voor ons elftal en onze club in de allereerste plaats spelen en dat ons eigen IK op den achtergrond staat. Ik hoop, dat het seizoen 1937 mooi weer zal brengen, prettige en spannende wedstrijden zal geven en dat allen zullen begrijpen, wat het wil zeggen ,,To play cricket". KALVERSTRA AT.206. AMSTERDAM N.V. Haarlemsche Rijwiel- en Automobiel Mij. Ed. Kimman &Co. AMSTERDAM, STADHOUDERSKADE 1 00-101 TEL. 90964-90975 HAARLEM - ZIJLWEG 35 - TELEFOON 11906

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 20