A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 181 achtervanger deed Klarenberg verdienstelijk werk en zal het na gestadige oefening wel leeren. Als onze junioren de oefenavonden trouw blijven be zoeken, is er een goede kans, dat ook dit jaar de kam pioen den naam ,,Ajax" draagt. Het is alleen jammer, dat het aantal deelnemende clubs nog zoo gering is. Wat zou deze competitie aan interesse winnen, indien b.v. Blauw Wit met een of meerdere negentallen zou in schrijven. AJAX II SLAAT DE V.V.G.A.-RESEBVES. Na een afwezigheid van eenige jaren heeft ons twee de negental zijn rentree gevierd met een verdiende 27-17 overwinning op de Gemeenteambtenaren. Wegens studieredenen kon catcher Bakker niet spe len. Toon van Genderen was nu de aangewezen man om het achtervangen voor zijn rekening te nemen en wij kunnen niet anders zeggen dan dat hij zich keurig van zijn taak heeft gekweten. Slechts acht man waren op het appèl verschenen, doch ons juniorlid W. Stam zorgde ervoor, dat ons team voor de telkens terugkeerende automatische nul gespaard bleef. De ploeg bestond uit de volgende spelers: v. Gen- deren, Kamlag, de Koning, Kraamwinkel, Nottrot, Prins, Schelvis, Stam en Swaab. De eerste beurt leverde den onzen 2 runs op, welk aantal grooter had kunnen zijn, als aanvoerder Schelvis zich niet onnoodig had laten uittikken. De Koning daar entegen kon ongehinderd thuiskomen door foutief aan gooien van de tegenpartij. De kopgroep van de thuisclub begon uitstekend en zorgde voor 5 punten. Nottrot vond het toen welletjes en de 3 volgenden konden een nul noteeren. Tot en met de 5e innings leidden onzen buren hangers van Feijenoord te zitten, is een vermelding waard. Deze, mijn rasgenooten, zijn volop te genieten. Het is nu wel waar, dat het ,,mee-zat" en dat Feijen oord won, zoodat alles door de bril der vreugde werd bekeken, doch de Rotterdammers hadden een besten kijk, ook op het spel van de Deventer club. Er zat voor mij een manneke, dat niet in staat was, alles wat hij zoo al meende (en dat was heel wat) zijn buurtgenooten te onthouden. Dus had hij het ook tegen mij, want we hadden via een ,,een beetje-vuur-mijnheer" al kennis gemaakt! „Mijnheer, wat is die Vrauwdeunt er vandaag toch uit, snap U dat nou?" Mijnheer, begrijp U nou dit en begrijp U nou dat II schijnt te denken, zei ik eindelijk (want ik wou in ruste genieten van dezen subliemen wedstrijd), dat ik een Feijenoord-man ben'n Oogenblik vertwij feling bij mijn mijnheertje! Is U dan géén Feijenoord- lid? Maar we zitten hier allegaar met eigen leden en donateurs met 12—11. In de 6e beurt nam Ajax het heft in handen door een viertal runs, waar V.V.G.A. de helft tegenover stelde. Was tot nu toe de strijd gelijk opgegaan, in de zevende en laatste innings maakten onze reserves al spoedig aan alle onzekerheid een einde door handig van het falen van bowlers en fielders der gastheeren te profiteeren. Niet minder dan 12 roodwitten konden het thuishonk passeeren, zoodat V.V.G.A., dat in totaal 17 punten vergaarde, haar tweede nederlaag moest slikken. Zooals gezegd, was de zege ten volle verdiend. Niet alleen de uitslag, ook het veldwerk gaf reden tot tevre denheid. Natuurlijk werden er nog wel eenige domme fouten gemaakt, maar daar staan eenige mooie staaltjes honkbal tegenover. Vooral het duo Nottrot-de Koning begreep elkaar uitstekend. Verder was het dekken van Prins achter de honken zeer goed. Als dit team eenigszins is ingespeeld, kan het zeker aanspraak maken op een behoorlijke plaats op de ranglijst. OOK D.W.V. HET SLACHTOFFER. Niettegenstaande het feit, dat werper Nottrot zijn sportieven plicht verzaakte door weg te blijven, is het 2e negental er toch in geslaagd ook dezen uitwedstijd tot een goed einde te brengen. In de 2e innings had het er inderdaad veel van weg, dat zijn afwezigheid ons parten zou spelen, want op het werpen van Prins en later de Kromme passeerden niet minder dan 8 honkloopers het thuishonk. Alhoewel het natuurlijk eenig risico met zich bracht, werd hierna den jeugdigen Wim Stam het werpen opgedragen. Dit bleek wel een zeer gelukkigen greep te zyn, want de D.W.V.- ers kondeil in de 4 laatste beurten slechts 2 punten scoren. Ik zeg, mijnheer, dat kan best, maar ik ben Ajaciedü! U is Ajacied? Maar waarom is U dan niet bij Ajax-Be Quick??? O, zeg ik, dat wint natuurlijk Ajax op deszelfs pan toffelsmaar ik ben hier gekomen, om Feijenoord te zien winnenwant daarvan was ik niet zeker, ziet U Het mijnheertje had me kunnen omhelzen! Maar, ik had alleen bereikt, dat hij nu zoowat op mijn schoot kwam zitten praten. Over Van Male, over Leen (U weet toch wel, wie Léén is? anders zult U het Zondag a.s. bij AjaxFeijenoord wel merken) Enfin! Ik wou li dan eigenlijk iets van dien prachtigen strijd vertellen en zal mijn mijnheertje er nu maar verder buiten laten. Ik heb werkelijk van een prachti gen wedstrijd genoten. Vooral de eerste speelhelft was in alle opzichten, van twee kanten, O.K. De tweede helft gaf een danig gerammel te zien in de Feijenoord- veste. De stand was toen nog steeds 1 0, zooals bij de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 17