FEUILLETON HONKBAL 'mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmma PAG. 180 - A A X CLUBNIEUWS ONS JEUGDTEAM EN AGTEE. Evenals het eerste negental hebben ook de junioren in het op Hemelvaartsdag gehouden Jubileumtournooi zich met een derde plaats tevreden moeten stellen. Of schoon dit resultaat niet bepaald daverend is, was het vertoonde spel toch geenszins onvoldoende. Voor het meerendeel bestond ons team uit spelers, die 't vorig jaar ook van de partij waren, n.l. H. Beumer, de Koning, Kraamwinkel, de Kromme, Petrie, Prins en Schalm, ter wijl de nieuwelingen Bosboom en Klarenberg het negen tal completeerden. De eerste ronde bracht ons tegen D.W.S.b. Twee innings ging de strijd gelijk op; in de derde raakte bowler Prins echter de juiste richting kwijt en moest zich laten vervangen. Zijn opvolgers brachten het er evenwel niet beter af, waarna hij het werpen zelf maar weer ter hand nam. Deze beurt had den D.W.S.ers geen windeieren gelegd, want ze leverde niet minder dan 14 punten op, zoodat een Ajax-nederlaag de stand was immers 17—2 onvermijdelijk scheen, temeer daar de „A" werper der blauw-zwarten doodleuk het veld instapte om de taak van zijn collega nog even over te nemen. Onze jongens gaven echter den moed niet op en slaagden er zoowaar in den achterstand tot 17—15 te reduceeren. Tot een overwinning vermochten zij het niet meer brengen. De gedetailleerde uitslag luidde: D.W.S.b 2 1 14 - 17 Ajax 1 1 0 13 15 Door deze zege kwamen onze tegenstanders met V.V.G.A. in de finale. Voor de verliezersronde moest Ajax het tegen de ,,A" ploeg van D.W.S. opnemen. Hans Beumer was vervangen door W. Stam. Thans was het pitchen van Prins van beter gehalte dan in den voor gaanden kamp. In de 3 laatste innings smaakte hij het genoegen de discipelen van Weenink voor nul aan den kant te zetten, hierbij uitstekend geassisteerd door zijn velders. Het re sultaat was hier: Ajax 4 0 3 3 10 D.W.S.a 1 2 0 0 0 3 Na spannenden strijd wisten de jongens van den Spaarndammerdijk door een 8—7 overwinning op de zilveren plak beslag te leggen. Een fraaie prestatie, vooral wanneer men bedenkt, dat V.V.G.A. met eenige spelers uitkwam, die, ofschoon nog juniorlid, voor het eerste negental zijn opgesteld. Onderwerpen wij de beide door onze jeugd gespeelde wedstrijden aan een korte nabeschouwing, dan blijkt dat het werpen, vooral bij jeugdwedstrijden, een belangrijke rol speelt. Het vorig seizoen kwam dit wel zeer sterk tot uiting. De tegenstanders konden toen op de keiharde ballen van Nottrot geen vat krijgen. Wij behoeven ons ook nu over de bowlery niet ongerust te maken, want naast de werpers, welke thans op de plaats stonden, hebben zich nog een tweetal spelers aangemeld,, die blijkens het vertoonde op de oefenmiddagen, een harden, zuiveren bal gooien. Aan slag voerde de Koning den boventoon. „Oliver" Schalm sloeg er eveneens lustig op los, doch het geluk lachte hem niet toe, want driemaal werd hij uitgevangen. Den vierden keer ging het beter in den vorm van een prachtigen 2 honkslag. De Kromme wist na een aarze lend begin den bal eenige malen goed te raken. Als Impressies op de „Maastribune" bij Feijenoord—Go Ahead op Zondag 16 Mei 1937. van een AJACIED! Ik had mijn voorzorgsmaatregelen genomen. Ik ben des morgens bij het krieken van den grauwen Pinkster morgen naar de boorden van de Maas getogen. Op den tijd, dat een normaal mensch op Pinkstermorgen ont bijt, had ik de verkeerszöne „Maasbrug" achter me! Safety first!" De Oranjeboombrouwerij, potdicht! En dat op Pinkstermorgen. In de Oranjeboomstraat wap perde enkele niet nader aan te duiden kleedingstukken in de kleuren van Feijenoord, uit de raamkozijnen als 'n stille begroeting. Dit Zuidelijke deel mijner geliefde geboortestad (ik ben werkelijk een Rotterdammer, evenals Piet Hein 'n Delfshavenaar, zijnde dit een zeer populair en moedig ras), ik zeg dit Feijenoord is geen fijn oord voor den outsider. Het zal er wel heel „kedin" zijn, maar wat wij moderne Mokummers „jovel" noe men, is het toch niet. En daar staat aan de Zuidpunt van dat stadsdeel dit gigantische bouwwerk, het Stadion! Wat 'n echt staal tje van „potdorie dat mot, jö", van lef, van „en-wij- zijn-niet-bang", is tenslotte dit beslist imposante bouw werk! Hoeden af, voor de Rotterdammers. Eerlijk is eerlijk! Vandaag, bij Feijenoord—Go Ahead zat het geheele stadion, behoudens de eeretribunes en alles wat 1.50 per plaats kost, propvol of ten naastenbij. Ver van de 50.000 bezoekers zullen we vandaag niet verwijderd zijn geweest! Welk een aanblik! Ik zat op rij 21 van de eerste etage, tribune Z. Vrij hoog, doch nog lang niet „in den hemel"! En ik moet zeggen, dat ik het naar mijn zin had. Reeds het voorrecht, tusschen rasechte aan-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 16