mmmmmmmmmmmmmmtmm CLUBAVONDEN» ONZE VERKIEZING» A)AX CLUBNIEUWS - PAG. 179 Met de intrede van den zomertijd is tevens het winterseizoen van de clubavonden beëindigd. De vast gestelde dansavond in ons clublokaal is een volkomen mislukking geworden. Wordt er door de Ajax-leden niet meer gedanst of waren er andere factoren? Voor de commissie blijft het een gissen waaraan de geringe belangstelling te wijten is, doch voor den Ajaxband is het een groote teleurstelling, dat onze leden blijkbaar zoo weinig prijs stellen op dergelijke bijeenkomsten. Niettemin heeft de ,,Band" zich dapper geweerd en verdient een extra pluim voor zijn medewerking onder deze minder prettige omstandigheden. Voor „massabridgedrive" hadden wij tevens een bescheidener woord kunnen kiezen. Toch bestond er een aardige belangstelling en het deed ons prettig aan, dat er met groote animo door de aanwezigen gekampt is. Wie tenslotte als prijswinnaars voor den dag kwamen doet er minder toe, hoofdzaak is, dat men zich geamuseerd heeft en wij gelooven, dat dit werkelijk het geval is geweest. Den Heer Rous onze erkentelijkheid voor zijn vlotte leiding. Als slot van onze serie winteravonden valt thans nog te memoreeren de prijsuitreiking voor het biljarttour- nooi, hetwelk onze leden den geheelen winter heeft bezig gehouden. Een aardige collectie prijzen viel den 22 gelukkige winnaars ten deel. Den organisator van dit tournooi, ons commissie lid T. Middendorp, wordt door schrijver dezes hartelijk dank gebracht voor de wijze, waarop hij de belangstelling voor de biljart competitie wist gaande te houden. Tot zoover hetgeen weer tot de geschiedenis be hoort. Een koopman is gewoon aan het eind van zijn seizoen een balans op te maken, waaruit de winst of verlies resulteert. Of onze balans sluitend is, moeten wij aan het oordeel der leden overlaten, al hebben wij het gevoel, dat er altijd nog betere propaganda voor onze clubavonden gemaakt moet worden. Een goede organisatie kan slechts bestaan door een sterke onder linge band en die band kan alléén verstevigd worden door vriendschappelijke bijeenkomsten. Ons bestuur is zich terdege bewust, dat de kracht der vereeniging naast voetbalcapaciteiten berust voor een belangrijk deel op de onderlinge verstandhouding, vandaar dat zij de benoodigde bedragen voteert en plannen tot samen brengen der leden aanmoedigt. Teneinde de gelegenheid tot bijeenkomsten open te houden is thans besloten de clubavond op Vrijdag avond in ons clubhuis voort te zetten. Onderhande lingen met den gerant zijn gevoerd om 2 biljarts in het benedenrestaurant geplaatst te krijgen. Het resultaat van deze onderhandelingen is op het oogenblik nog niet bekend, doch een kans van slagen is er. Met ernst wekken wij allen, die iets voor onze vereeniging voe len, op om zich bij mogelijkheid te komen verpozen in onze zalen of op het terras. Na een dag van arbeid zal het in de Ajaxtuinen verfrisschend zijn om uit te rusten en zich te vermaken. Voor vermaak zal mede gezorgd worden o.a. staat op het programma een hard loopwedstrijd op sokken en in colbertje voor oudere heeren etc. etc. Wij vertrouwen in Uw saamhoorigheidsgevoel. DE COMMISSIE VOOR DE CLUBAVONDEN. We zijn van de week weer naar school toe geweest, Niet om daar opnieuw te gaan leeren, Ook niet om teruggaaf van weggegooid geld, Dat hoef je niet eens te probeeren. We zijn er geweest, voor Mijnheer Zus of Zoo We hebben het goed uitgeplozen, En hebben, voor 't welzijn van heel onze Staat, De leden der Kamer gekozen. Al maanden te voren, vond men in de bus, „Neem X, heusch, dat is eerst een ventje, Maar neemt U die Z, nou dan is Uw geluk, Geloof mij, direct an zijn endje". Zoo kletsten ze door, tot het bittere eind, Je wist niet meer wie je moest kiezen. Met al dat gezwam, was de kans niet gering, Je humeur en verstand te verliezen. Maar nu is 't ten einde, en zijn we weer vrij, We kunnen onz' meening weer zeggen, Een meening die ik hier, voor elk Ajaxied, Dan ook maar eens vast wensch te leggen. Wij stemmen voor clubgeest, voor trouw aan de Club, Ons Ajax, dat zooveel mocht geven, Wij brengen onz' stem uit, maar dan niet voor kort Maar doen dit meteen voor ons leven. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 15