VETERANEN-GEHEIMEN. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 155 Eindelijk zijn we dan toch zoover en zijn we weer ge machtigd een jaar lang den Kampioenstitel te voeren; wat zullen onze vrouwen en kinderen de volgende weken weer onuitstaanbaar trotsch op ons zijn, jammer eigenlijk, dat er niemand trotsch op mij kan zijn. Het is me anders een mooie beweging met dit oude mannen Wunderteam, het lijkt wel of de ware animo voor competitie-wedstrijden verdwenen is; waren we in dit seizoen toch al bijna nooit geheel volledig, de laatste weken is het heelemaal prachtig, en geregeld staan we met 8 a 9 menschen in het veld. Dat de goede stemming hierdoor niet te beïnvloeden is, is een bewijs, dat wij veteranen een gemoedelijk soort menschen ver tegenwoordigen. Tegen de slagers stelden' wij door een 10 over winning het kampioensschap veilig, een overwinning waarmede wij eerlijk gezegd wel een beetje meer kregen dan ons toekwam. Onze tegenstanders domineerden grootendeels, maar onze achterhoede was in uitste kende conditie, zoodat het daartegen kwaad doelpunten was, goed verdedigen is toch ook een belangrijke factor. De scheidsrechter was een aardig mensch, doch niet be paald op onze hand, o.a. vergat hij vóór rust voor een geheide penalty te fluiten. Weldadig deed het daarom aan, dat hij zoo tegen het einde plotseling een over treding buiten 't strafschopgebied van D.K.S.V. consta teerde, waaruit het kanon-Rinus ineens prachtig inko- gelde. Hiermede was de zaak weer in kannen en kruiken, en aangezien de boel dan toch goed in kannen en kruiken was, zijn we maar zoo snel mogelijk begonnen, deze weer te ledigen, hierin danig geholpen door onze vaste supporters, welke niet schroomden verschillende rondjes aan te bieden. Tot heel laat zijn sommige bij elkaar gebleven, zoo als goede veteranen betaamt en tot heel laat hebben wij getracht eikaars goede hoedanigheden naar voren te brengen, en daar dit niet zoo weinig is, kunt u zich het verloop wel zoo een beetje indenken. Wat betreft de groote feesten, welke uit onze privé- fondsen gefinancierd worden, is nog geen beslissing ge vallen. De commissie der wijzen gaat deze week waar schijnlijk een vergadering plegen, alwaar, naar wij hopen, wijze besluiten genomen zullen worden. Het zal, hoe dan ook, een beste fuif worden, waar degelijke woorden, besproeid met uitgezochte dranken, de massa zullen overtuigen, dat een vereeniging zonder goede veteranen maar een armzalige substantie van voetbal lingen beteekent. Dat het zoo zij. Zaterdag zijn wij met acht, zegge en schrijve acht menschen uit de bekerronde geknikkerd, het was zoo iets als de laatste charge van de lichte brigade, eervol zijn wij gesneuveld, gevochten hebben wij tot het uiterste, als helden zijn we van voor naar achteren ge stormd, maar acht oude mannen konden het tegen elf Amsterdamsche jonge mannen niet bolwerken en met 5—2 gingen wij onder. Hopelijk zal ons bestuur een eere-teeken voor dit kloeke wapenfeit doen oprichten en zullen onze nakomelingen op die plek nog met eerbied gewagen van dien dag in Mei, waarop een handjevol Ajacieden lafhartig door vrienden (welke liever naar Amsterdam-Brussel gingen kijken) in den steek ge laten, als helden voor hun vlag ten onder gingen. Even goed hebben we gelachen. taajcc dat de trams niet achteruit rijden. Even kijken, of de Westertoren niet met de spits in de Prinsengracht steekt, in plaats van in de lucht! Het menschdom verstart! Ajax heeft verloren! Hoe kan dat? Kan dat? Kan dat, überhaupt???? Heusch! Het kon. Hoort U maar: hoe Het is nog niet bekend, maar onder het Feijenoord- veld-in-het-Stadion, loopt een vlechtwerk van metalen stangen. Nu heeft Feijenoord aan den bal een stukje theelood geprakkizeerd en als je nou tegen den bal schopt, volgt ie precies dat vlechtwerk, want dat is magnetisch gemaaktals je nou precies weet, waar je moet gaan staan, nou dan komt die bal altijd naar je toe, zie jeen dat weten die Feijenoord-lui natuur lijk op een prikkie. Zoodoende Gelooft u dat niet? Neen maar, die is goed! Maar, man, dat was duide lijk te zien bij den wedstrijd. Ajax had zoo wat je noemt ,,lauw" kans, en snapte er ,,de ballen" van, hoe die bal precies altijd naar een Feijenoord-mannetje hoepelde reuze-precies op de millimeter afmaar nog al lo gisch... dat magneetje... en als je dat dan precies weet, nou dan is het toch ook te begrijpen, waarom b.v. die goal van Feijenoord dicht zat, want precies op de doel lijn van Feijenoord houdt dat magneetje op, zie je ja je moet maar op het idee komen, zie je Wat? Geloof je dat niet? Geloof je dat niet? Zie je wel, ik heb het je toch wel gezegd, man, je bent geestelijk verbijsterd door den uitslagje bent gaan ,,van" Malendat is het!!! Als Ajax verliest Gelooft niemand meer Ajax, Ajax, wat heb je op je geweten!!! D.K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 9