FEUILLETON MET VIJFDE ELFTAL VEROVERT DEN TITEL, ALS AJAX VERLIEST. PAG. 154 - AJAX CLUBNIEUWS Zag dit elftal zich verleden jaar het kampioenschap op het nippertje ontgaan, ditmaal dachten de mannen van Timman er echter anders over en wilden bij de reeks kampioenen, die onze vereeniging weer telt, niet achterblijven. Met 1 punt voorsprong en nog een te spelen wedstrijd ging dit team als eerste over de eind streep. Hier volgen de behaalde cijfers: AjaxV 17 14 1 2 84—27 27 Het is anders geen walk-over geworden, want ploe gen als Spartaan 4 en Aalsmeer 2 hebben ons danig in het vaarwater gezeten. Voor deze concurrenten stond namelijk niet alleen de kampioenstitel op het spel; een eerste plaats of een tweede achter Ajax beteekende tevens promotie naar den K.N.V.B., waarvoor de onzen niet in aanmerking kunnen komen. Alle spelers te noemen, die in het vijfde elftal hebben medegespeeld, zou ondoenlijk zijn, daar de opstelling nogal eens aan veranderingen onderhevig was. Wij zullen ons dan ook slechts bepalen tot hen, die een werkzaam aandeel in dit succes hebben gehad, n.l. v. Antwerpen, Diepgrond, Fontaine, Funke, Groenewoud, Knaap, Marrenga, Middendorp, Mollema, Monnik, Niemans, Potharst, Timman, v. Tuijl, v. d. Velde en v. d. Woude. Daar onze grootste rivaal. Aalsmeer 2, zich de vorige week door het blijkbaar versterkte Zeeburgia 4 een punt liet afsnoepen, had Ajax slechts een van de twee resteerende wedstrijden te winnen om zich kampioen te kunnen noemen. Er werden geen halve maatregelen genomen. Het 8-0 werd W.M.C. het slachtoffer. Het elftal, waarmede dit resultaat behaald werd, zag er als volgt uit: Keizer Mollema Funke ten Herkei Potharst Marrenga v. Tuijl v. d. Woude Timman Niemans Groenewoud Het bleek al spoedig, dat de bezoekers ons voor niet al te groote moeilijkheden zouden plaatsen. De zege is dan ook geen oogenblik in gevaar geweest. Na een kwartier had onze ploeg reeds een 2-0 voor sprong door weifelend optreden van de W.M.C.- defensie. Bij een 4—0 stand werd thee gedronken. Ook in de tweede helft hadden de zwart-witte ver dedigers de grootste moeite de Ajax-attaques tot staan te brengen, hetgeen hun slechts ten deele gelukte. Ge leidelijk werd de score opgevoerd, waartoe Potharst, die weer een puik partijtje spil ten beste gaf, het zijne bijdroeg, door een tweetal doelpunten. Doelman Keizer (een bekende naam), die weinig te doen heeft gehad, wist een penalty op fraaie wijze uit zijn heiligdom te houden. Nadat de arbiter ons een doelpunt, zoo zuiver als goud, had onthouden, konden wij elkaar feliciteeren met het behaalde succes. Eenige dames hadden de aardige attentie om captain Timman bloemen aan te bieden. Het speet ons echter, dat de belangstelling van de zijde der elftallencommis- sie zoo gering was. Thans staan nog eenige bekerwedstrijden voor den A.V.B.-Beker op het programma. Ook hierbij zullen wij trachten een zoo goed mogelijk figuur te slaan. En dan krijgen wij misschien een Is dat het feit van den dag! Wil jê beroemd worden? Klop dan Ajax. Dan ben je „reusachtig", je bent „gekloft", je bentenfin wat ben je niet? Heb-ie die Rotterdammers gezien? Van de reactie hebben ze geen plezier gehad. Ze geloofden het niet? Op de Coolsingel zeiden ze: maar 's kijke (kaike, zeggen ze in mijn geliefd Rotterdam), of ut morge in de krant staat, jö. 't Kan best zijn, dat we 't verkeerd gezien hebbe, maar van Male was het toch niet van die rare waai-kool, in ut begin! Neen, als Ajax verliest! Dan is alles in de war! Want dat is zoo iets geks, iets abnormaals. Dat kan zoo maar niet. Daar ga je zoo maar niet op in, zie je. Je laat je veel wijs maken, tegenwoordig, dat toegegeven, maar Ajax verlorenhè, flauwerd, nou geen moppies! Ajax verlorenstel je voor!!!!!!! Ja, stel je dat nu eens voor? En dan zóómaar met 3—0! Ongelooflijk. Dan waren ze natuurlijk onvolledig, dan was Anderiesen verkouden en Diepenbeek liep in de zwachtels en Stam zal wel 'n stijven nek gehad heb ben, of zoo.... Totdat Maandagavond het alles verpletterende, alles vernietigende, alles kort-en-klein slaande „verslag", de laatste beletselen voor een nuchter erkennen der feiten wegneemt.... Kopjes thee worden omgegooid, monden met koekjes er in blijven als in een vertraagde film wijd-geopend staanAjax heeft verloren! Verstandsverbijstering is er niets bij. Dokters worden opgebeld. Zijn mijn oogen wel goed? Staat het er wel? Schoolboekjes wor den er bij gehaald. We kunnen toch nog wel goed spellen De wereld staat verbijsterd! Je moet je verwonderen,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 8