mmmmmmmt/A AJAX-PcSoVc 5" BE QUICK-AJAX 1-3. ZONDAG 25 APRIL 1937. PAG. 150 - A J A X CLUBNIEUWS Over het gevoel van teleurstelling, dat de strijd in Rotterdam tenslotte bij ons naliet, is een golf van vol daanheid gespoeld, dank zij een speelvorm tegen de Eindhovensche kampioensclub, die men niet anders kan aanduiden dan met prima. Terwijl onze achterhoede, waarin Van Diepenbeek weer schitterend speelde, zijn faam gestand deed, liep het in de middenlinie, waarin Schubert thans is opgesteld, volkomen op rolletjes. Wim Anderiesen speelde onverstoorbaar en feilloos. Zijn beide partners deden het hem na en zoo was een muur opgesteld, waartegen noch een kraan als v. Kooyk, noch 'n vlijtige De Visser, noch 'n handige v. d. Broek, iets kon uitrichten. Voeg daarbij een doortastende voor hoede, met Piet van Reenen als 'n doorzetter van de bovenste plank, kranige vleugels en binnenspelers, die weliswaar nog niet geheel ingespeeld zijn, doch door tastend optraden en deze volkomen verdiende 5—2 zege, die evengoed een 10—2 had kunnen zijn, is ver klaard. Over de P.S.V.-voorhoede veel goeds. Wij vinden daarin een paar schitterende spelers, met name Van Kooyk achten wij van hooge klasse. Doch van voor naar achter, met uitzondering van Boumans, die sinds zijn H.B.S.-jaren onder de lat staande, van jaar tot jaar beter is geworden, wordt het elftal zwakker. Onze oude international Van Run moet het van zijn ervaring heb ben, doch het tempo onzer wedstrijden is tegenwoordig te straf, om het daarmede alleen te kunnen afdoen. Dit tempo was moordend en althans voor P.S.V. te hoog, om het 90 minuten vol te houden. Toch wijten wij, ondanks dit physiek verslappen van de rood-witte Eind- hovenaren, vooral in de tweede helft, de zware neder laag voor alles aan een volkomen tactloosheid. Het Eindhovensche elftal vertoonde voortdurend gapingen, met name het uiteentrekken van de verdediging op het middenveld was een zichtbare grove fout, waarvan Anderiesen zeer dankbaar profijt trok. Het schijnt tot de traditie te gaan behooren, dat tegen Ajax de score wordt geopend. Ook deze vierde wedstrijd van den grooten strijd om de gouden me daille maakte geen uitzondering. Verder hadden wij den indruk, dat ook in dit geval Keizer het doelpunt had kunnen voorkomen. In die periode had P.S.V. vol strekt geen overwicht, doch de storm-er-op-in-geest deed hun een oogenschijnlijke supprematie aan de hand. Voor wien goed kon zien, was het duidelijk, dat er geen koude aan de lucht was. Een 31 of 4—1 voorsprong in de eerste helft zou normaal zijn geweest. De tweede helft werd voor P.S.V. een débacle. Het elftal leek volkomen uitgespeeld. Het was een quaestie van hoevele goals. Tot overmaat van ramp voor de Eindhovelingen kwam Gerritse als invaller met een spelletje voor den dag, waarvan we versteld stonden. Piet van Reenen. Met Stam samen, die het ook al erg op de heupen had, wandelde hij dwars door „Eindhoven" heen. De geheele voorhoede heeft eer van haar werk en als wij namen wilden noemen, dan zouden wij niet weten, wie niet erg zijn best gedaan heeft. BIJNA WAREN WE OOK TEGEN DE LAMP GELOOPEN Naar Groningen, naar het op eigen terrein nog altijd ongeslagen Be Quick, wilt u gelooven, dat wij toch niet zoo erg gerust naar de molleboonen-stad trokken? Ja, u hebt goed praten. Maar ik laat de feiten, de nuchtere cijfers, het maar liever zeggen. Die liegen niet. Feijenoord is toch ook geen ploeg van kinderen en die vloog er toch ook met 3 2 in. En Go Ahead dan, met haar oer-sterke achterhoede! Drie gaten in haar net. Bom, 30, daar zaten de Koekemieren aan den kant. Nu, heel Groningen was uitgeloopen om te zien hoe Pienter en zijn mannetjes nu ook die Amsterdammers eens even opknappen zouden. 't Was voor ons, om zoo te zeggen, het psychologisch

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 4