Peek&Cloppenburg INCASSO-BANK n.v. SAFE-INRICHTING mmmm. Kapitaal f 30.000.000 - Reserve f 6.300.000 Wett.qed. N265834 39." PAG. 160 - AJAX CLUBNIEUWS wateren. Toen Cor ter Horst dan ook met een gewel digen knal nummer 3 in het net had gejaagd de bal moest eruit gepeuterd worden was voor onze jongens de pret er zoo'n beetje af. Men voelde zich binnen en geloofde het verder wel, met gevolg, dat D.W.S. sterk in den aanval kwam. Tot doelpunten wisten onze tegen standers het echter niet te brengen. Wel viel er nog één doelpunt, doch hiervoor zorgde Welling, zoodat met 4—1 het einde kwam. Onderstaand de namen van de spelers, die als eerste junioren-kampioenen, ongeslagen door de finish gingen. Van Straelen Nieuwenburg, Cramer Stoeltie, Ackerman, Klaasen Welling, Rooth, Nieuwenhuyse, Groenenwoud, Blok Onze felicitaties! Zondag 18 April. De groote strijd The topic of the season Ajax Jun. I—BI.-Wit Jun. I is gestreden en Ajax heeft gewonnen. Met 3—1 werden onze BI.Wit-vrienden verslagen, zoodat het kampioenschap ons vrijwel niet meer kan ontgaan. Oorspronkelijk vastgesteld op het hoofdveld, kon door de tegenwerking van Moeder Natuur dit voornemen geen doorgang vinden, wat uit den aard der zaak voor beide partijen een teleurstelling was. Nu moest de wedstrijd op één der bij-velden worden ge speeld en het talrijk opgekomen publiek schaarde zich om de lijnen. Voor de rust is het een boeiende, span nende wedstrijd geweest. Beide partijen gaven elkander weinig toe, doch het spel van onze jongens stond toch op een ietwat hooger niveau, dan dat der BI.-Witters. Het vond dan ook zijn belooning in drie uitstekende doelpunten, twee van Korndorffer en één van Karei ter Horst. Vooral het laatste was een beauty, keihard in den bovenhoek. Bl.- Wit stelde hier niets tegenover, zoodat met 30 ge draaid werd. De tweede helft speelden onze jongens stukken minder en BI.-Wit was geregeld aan bod. Het gelukte den kleinen pittigen BI.-Wit linksbuiten dan ook met een prachtig schot een tegenpunt te maken, hetgeen volkomen verdiend was. Verder stopte Bakker nog een penalty, zoodat met 34 het einde kwam en zooals reeds gezegd, het kampioenschap voor het grijpen lag. Adspiranten V zagen wij nog met 93 van Neer- landia winnen, waaruit blijkt, dat de jongste Ajax- spruiten de kunst van doelpunten maken al aardig onder de knie hebben. Zondag 25 April. Een kalme dag. Slechts één wedstrijd n.l. Jun. 4— D.V.A.V., welke match door Ajax met 62 werd ge wonnen. Na de rust een onsmakelijke vertooning. Eenige tegenstanders konden schijnbaar de neder laag niet verkroppen en gaven een demonstratie, hoe voetbal niet gespeeld behoort te worden. Nyziel werd hier de dupe van. Toen hij n.l. tegen den scheids rechter over het optreden der tegenstanders een op merking maakte werd hij het veld uitgezonden. Alweer een bewijs, dat men zich altijd moet weten te be- heerschen. Wolthuis, de Wolff en van Urk zorgden voor de Ajax-doelpunten, terwijl Bogaard en de Kromme er voor zorgden, dat D.V.A.V. het niet verder bracht dan 2 tegenpunten. Verder nog vernomen, dat Jun. I van D.W.S. hun eerste nederlaag te slikken kregen, zoodat ongeslagen kampioen worden voor onze jongens in rook vervlogen is. Een leelijke streep door de rekening, boys! Laten jullie ons nu a.u.b. niet in de koude staan. BROWN GEVESTIGD TE AMSTERDAM BIJKANTOREN: Linnaeusstraat 37 Middenweg 4 8 Onze Brand- en Inbraakvrije Kluisinrichting biedt een veilige bewaarplaats voor Uwe waarden-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 14