mmmmmmmmmmmmmmmm. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmk Zondag 4 April Voor den A.V.B.-beker speelden heden de Junioren I tegen de Spartaan Junioren en wonnen met 5 2, zoodat de roodbroeken er uitgebekerd 2ijn. Wij hebben zoo'n idee, dat de jongens van v. Gen- deren dit jaar niet alleen met het kampioenschap schoot gaan, doch ook de ,,Cup" in de wacht te sleepen. Onmogelijk is het vast en zeker niet het elftal is er sterk genoeg voor en daarom, op voor de double", boys! Junioren II bonden den strijd aan met Zeeburgia. namen wederom geen halve maatregelen en het eind resultaat werd 10—0. En dan in een clubblad van één der Amsterdamsche vereenigingen te lezen, dat het spelpeil der hoofdstedelijke jeugd-elftallen zoo ge weldig vooruit gaatmoet u nog peultjes? Wij zouden wel eens willen weten, waar en wanneer de schrijver van deze regelen deze vooruitgang heeft ge constateerd. Adspiranten I verloren van D.W.V. met 2—1, wat ons van onze jongens erg tegengevallen is. Weliswaar was ons elftal na de rust overwegend sterker, maar doelpunten fabriceeren stond blijkbaar niet op het pro gramma, zoodat D.W.V. 2 punten rijker het veld verliet. Adspiranten II toonden zich het kampioenschap waardig en klopten T.D.W. met 40. Vriend Hoks had met eenige doelpunten wederom een groot aandeel in de zege en het is dan ook immer een genoegen om dezen jeugdigen knaap aan den ar beid te zien. Adspiranten V konden het tegen de Volewyckers niet bolwerken en kregen met 40 klop, hetgeen niet te ver wonderen valt, daar de IJ-kanters physiek veel sterker waren en dan ook alleszins verdiend wonnen. Zondag 11 April. Als eerste nummer hadden wij vandaag op ons voet- bal-programma staan Adspiranten I versus Zeeburgia. En het werd een goed nummer ook. De jongens van Bob de Koning waren te sterk voor de volgelingen van v. Putten, met gevolg, dat wij den dag met een 61 overwinning begonnen. Voor de rust, toen Zeeburgia het windvoordeel had ging de strijd gelijk op en met ge lijken stand (11) werd dan ook gedraaid. De tweede helft waren onze jongens overwegend sterker en gelei delijk werd de score tot 61 opgevoerd. Vervolgens hebben wij de verre reis naar het D.W.S.- AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 159 veld ondernomen en zijn getuigen geweest van het tot een voldongen feit maken van het kampioenschap der Junioren II. Het is vooral voor de rust een aantrekkelijke partij voetbal geweest. D.W.S. was er fel op, om Ajax de eerste nederlaag toe te brengen, terwijl Cor ter Horst en his boys er op uit waren om de kroon op hun werk te zetten, oftewel het kampioenschap in de wacht te sleepen. Ajax trok direct met goed samenspel ten aanval en de D.W.S.-achterhoede kreeg het alras hard te ver antwoorden. Nieuwenhuijse, die vooral voor de rust een besten wedstrijd speelde, verdeelde het spel be hoorlijk en geneerde zich in het geheel niet, om bij tijd en wijle een stevig schot op doel te lossen. Eenmaal brak hij prachtig door en wij dachten al nummer één te kunnen noteeren, maar zijn harde schot vloog net langs den paal. Zijn tweede poging had echter meer succes. Een goed door Groenenwoud opgebrachte bal kwam bij Blok terecht, deze gaf een zuiveren voorzet; Nieuwen- huyse had den bal meteen onder controle, stoof tusschen de beide backs door en kogelde den bal in het net. 1 0. D.W.S. liet dit echter niet op zich zitten en fanatiek, maar uiterst fair, probeerden de blauw-zwarten weder gelijk te maken, hetgeen hun echter voorloopig niet ge lukte. Wel ontstonden voor ons doel eenige hachelijke situaties, maar Cramer en Nieuwenburg, goed gesteund door Pelser, Klaasen en Groenenwoud, wisten den toe stand meester te blijven. Onze voorhoede zat intusschen ook niet stil en zoodra er even een kans was, trok het quintet Blok, ter Horst, Nieuwenhuyse, Welling en Ackerman in combinatie op naar de D.W.S.-veste. Hier werd echter ook uitstekend verdedigd. Vooral de D.W.S.-doelman had er goed het oog in en hield alle schoten, waaronder een paar kogels van Welling en ter Horst, uit zijn heiligdom. En zoo bleef de stand langen tijd 1—0, totdat het D.W.S. gelukte uit een scrimmage voor ons doel gelijk te maken. Wel beweerde onze doelman, dat de bal de lijn niet gepasseerd was, doch de ref. gaf goal en als goede sportsmen houden wij dan verder ons mond. Lang duurde de vreugde over den gelijkmaker in het D.W.S.-kamp echter niet. Uit een algemeenen Ajax- aanval deed Nieuwenhuijse de balans weer in ons voor deel overslaan en konden wij dus met een 21 voor sprong aan de tweede helft beginnen. Het hemelwater, hetwelk voor de rust zoo nu en dan acte de presence gegeven had, begon na de rust rijkelijk te vloeien, zoodat de wedstrijd aardig begon te ver-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 13