SPAARBANK VOOR DE STAD AMSTERDAM PAG. 134 - A J AX CLUBNIEUWS Achter ons op de tribune zit verre familie van den Oud-Germaanschen dondergod Thor. Ik geloof niet aan reïncarnatie. Thor blijkt Ajax-supporter. Met een van zenuwen betrokken gelaat moedigt hij onze jongens aan. Zijn stem, gelijk een brulboei, draagt ver... heel ver en zijn uithoudingsvermogen schijnt ongelimiteerd. Hoe een mensch een stem, met zulk een volume, kan ontwikkelen, is mij een raadsel. Ik wensch hem in stilte naar het Walhalla. Ajax speelt ontegenzeggelijk beter voetbal dan P.S.V., maar de Philips-menschen zijn gevaarlijk als het zwaard van Damocles. De strijd is spannend en enerveerend. Er zit electriciteit in de lucht. Zeker om dat wij in Eindhoven zijn. De atmosfeer wordt nog meer geladen, als Piet v. Reenen gelijk maakt. De scheidsrechter heeft geen leven meer. Het ge vleugelde woord..., of liever de gevleugelde zin..., .Publiek ik veracht U"... is weder van toepassing. Piet van Reenen bezorgt den P.S.V.-aanhang met een juweel van een kopbal een koude douche. 2-1 voor Ajax... Thor heeft niets menschelijks meer. De spelers gaan thee drinken... wij zuigen chocolade. Tweede deel... De scheidsrechter krijgt bij zijn terug keer een ovatie in de vorm van een langgerekt geboe. Zeker uit Germania geïmporteerd. De bal rolt weder. We krijgen een herhaling van de eerste acte. Hard tegen hard. Blomvliet is doorgebroken, stuift op Bou- mans af, geen sterveling in de nabijheid, een knal... net naast. Thor ligt in zwijm. Piet kogelt tegen den paal. v. Wijngaarden snelt langs den lijn, passeert van Run als ware hij lucht, zet prachtig voor, doch Bou- mans redt. Het Ajax-doel wordt onder vuur genomen door Visser en v. d. Broek. Keizer loopt warm... een zeldzaamheid. Strubbelingen voor het P.S.V.-doel... Blomvliet ziet een gat en knalt nummer drie in het net; Thor brult... „we hebben een A, we hebben een J, we hebben een A"... nu de X nog. De X komt aan den anderen kant. Uit een geharrewar voor ons doel verdwijnt de bal in het net. 3-2. Bij P.S.V. herleeft de hoop. De geestdrift laait op. v. Kooyk schiet, doch Keizer stopt prachtig, v. d. Broek kogelt net naast. Ajax kruipt door ,,the eye of the needie". Wij krijgen het benauwd. Thor kluift, voor zoover nog aanwezig, op de resten van z'n nagels. Diepenbeek en Been zwoegen als paarden. An- deriesen... ja wat zal ik zeggen... reusachtig. Piet krijgt nog een kans, doch mist. De bal zweeft in de richting van ons doel. v. d. Broek vangif hem ineens op... het scheelde een haar. Verdraaid... wat duurt het lang. Eindelijk, de laatste arbitrale gil... Thor brult... „We hebben 'm", hetgeen mij niet erg duidelijk is. Ik hoop, dat onze wegen elkander niet meer zullen kruisen. We zitten in de lounge van ,,du Commerce"... Blom vliet komt hinkend binnen, Steunenberg wordt gedra gen... „At what price glory". In de „Bar" gaat het bar gezellig toe. We vieren de victorie... 1-0 is niets, 2-0 is wat... Boumans waarom ween je zoo... Aan tafel houdt president Koolhaas een gevoelvolle rede... Mr. Egeman spreekt met veel pathos... Roef bewerkt het klavier. De P.S.V.-er en ex-Ajacied Eighelsheim leeft temidden van zijn oude vrienden weer geheel op en zingt schoone iederen. Jack heeft het over „bring me back to London-town"... waar hij geen snars van meent... Wat is het leven op zulke momenten toch schoon... let wel, op zulke momenten. We gaan naar Mokum toe. Monotoon ratelen de wielen... Amsterdam. We brengen Steunenberg in een taxi naar den chirurg... „That is the game" BROWN. OPGERICHT IN 1848 Hoofdbureau SINGEL 544-546 Spaarbusjes gratis in bruikleen te verkrijgen. In 1935 werd door middel van deze busjes ruim f 211.000.— gespaard. H

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 8