mmmmmmmmmmmmmmmtm P. S.V.-AJAX 2=3. ZONDAG 21 MAART 1937. NAAR DB LICHTSTAD IN HET DONKERE ZUIDEN. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 133 Onze achterhoede heeft het in dezen kamp niet al te zwaar gehad. Diepenbeek stond op grandioze wijze te maaien en het is heel zelden, dat deze speler iets verkeerds doet. Vandaag was hij er goed in. Van Go-Ahead niets dan goeds, wat de half-linie en verdediging aangaat. Het is de vraag of de eerste bal voor Leo Halle te houden was. 'n Kluit modder is nog geen bal. Zoo'n glibberprop vliegt langs uit je toppen. Het schot was hard en het kwam uit een spelpositie, om te likkebaarden. Een mooi doelpunt, dat oud en jong, ook in den Ajax-staat vergrijsden, deed hoede- zwaaien en% cancanneeren. Wat blijven we jong, bij wedstrijden als Ajax-Go Ahead!! Spijtig, dat Eekhuis natrapte en uit het veld moest. Heel jammer, want al viel hier en daar 'n free kick, zoo hard was het spel toch niet. Maar v. Moorsel is een rechtvaardig mensch en het moest. Jammer! Op de eivolle tribune (ik weet niet meer op wiens schoot ik zoo ongeveer zat), zagen we een eerste helft van een spelgehalte, dat een mensch goed deed. Waar- achtig, dat was voetbal van de bovenste plank. Keurig en technisch ,,af" was onze aanval, doch even safe stond het achtertrio van geel-rood klaar om het gevaar af te wenden. Toch was er een gedecideerde Ajax- superioriteit en er moesten goals komen. Er zaten er veel meer in de lucht, dan er uitgevallen zijn, doch ten slotte is Halle spil er ook nog, om van Leo (een fijnen keeper, dat moet toch iedereen toegeven) niet te spre ken. Deze reus heeft het ons niet gemakkelijk gemaakt. Met 1—0 rust waren we safe als de bank, dachten we. Maar jawel, daar kwam een paar minuten na de rust, de eeuwige ontgoocheling en wie nu schuld heeft, willen we maar niet weten, doch, het leek op een cadeau (1 1). Ik kan niet zeggen, dat het na de rust mooier spel geweest is, doch de spanning droop van de tribune af. Het Ajax-legioen zag blauw, evenals de spelers blauw waren, doch Schubert zorgde met zijn kop voor de emotie. Toen het 21 was, verwachtte ik 4—1. Vooral van Stam, die langs de linker-verdediging tip pelde als 'n hazewind, had ik 2 goals verwacht, maar het was telkens een paar centimeters mis. Geluk had den we niet, in die periode en daarom is het geen éclatante overwinning geworden, alhoewel geen mensch zich daarover verwonderd zou hebben. En het vreugdige is, dat ik onze ploeg een beste kans geef op de kroning, straks in Mei. Natuurlijk, we zullen er nog wel eens van langs krijgen, doch Wim Anderiesen heeft 'n moreele plus door zijn eerste victorie, waarvoor ,,alle elf" mede een pluim ver dienen. Monotoon ratelen de wielen van den Diesel. Wij zijn op weg naar de lichtstad in het donkere Zuiden... Wij gaan den strijd om den gouden plak continuee- ren. Vandaag zijn de mannen van Sjefke van Run aan de beurt... „The big match of the season"... P.S.V.— Ajax... „that's a thrill". Wat zal het worden? Utrecht... en Piet van Reenen zijn synoniem. De trein stopt. Op het perron staat een klein manneke. Piet van Reenen. De trein stopt voor hem, maar dan ook voor hem alléén. Zegt U iets? Monotoon ratelen de wielen. Voort raast de blik ken doos. P.S.V.-Ajax... P.S.V.-Ajax... zingen de wielen van den deftigen Diesel. Voorheen zongen de onderdanen van het ijzeren boemeltje „naar Mokum toe". De tijden veranderen. In den trein is het rustig en warm... zoo warm, dat dokter Terwen, zorgzaam als altijd, de temperatuur gaat opnemen en laat ventileeren. Je beroep laat je toch nooit los...! De spelers zijn schijnbaar doordrongen van de taak, die hen wacht en zijn opmerkelijk kalm. Hier en daar speelt men bridge. Ik zie aan diverse geïmproviseerde tafeltjes klaveren spelen. Klaveren is de kleur van de „mazzel". Een gunstig voorteeken... Eindhoven... Het machtige gebouw van Philips kijkt op ons neer, als het booze oog. Wacht maar bi-arlita... we zullen je wel klein krijgen... Wij zitten op de tribune en kijken naar een heer in geel-zwart shirt, dewelke op allerlei mogelijke- en on mogelijke manieren probeert zijn nek te breken, hetgeen hem niet gelukt. De Philips-Harmonie speelt fanfares. De heer van daarnet gaat met z'n pet rond. We lappen. Zoo slaan wij den tijd dood. 2 uur 30... Eindelijk wordt afgetrapt. P.S.V. valt aan. Van Kooyk kegelt Dik Been omver en en passant den bal in het Ajax-net. 1-0 voor P.S.V. Dit is sensatie van den eersten rang. Maar v. Kooyk bewijst hiermede zijn club een zeer slechten dienst. Ajax weet nu meteen uit welken hoek de wind waait en stelt zich hierop in. De strijd wordt buitengewoon hard. In de dagbladen noemt men dat „enthousiast spel"... Kwestie van smaak en bekijken... en je zit zoo lekker veilig aan den kant...

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 7