PAG. 144 - A J AX CLUBNIEUWS CLUBAVONDEN. Onze clubavonden hebben zich in de afgeloopen maand in een grootere belangstelling mogen verheu gen dan langen tijd het geval is geweest. Mogen wij dit toeschrijven aan onze bridgedrive met dames? In dien dit zoo is dan zullen wij meer van dergelijke bijeenkomsten moeten houden. Zooals het voor een clubavondcommissie moeilijk is de juiste wenschen der leden te bepalen, is het ook hier het geval. De mee ningen blijken ook hier uiteen te loopen. Sommigen vonden den avond zeer geslaagd, anderen daaren tegen minder. Teneinde een juister beeld te verkrijgen besloten wij om op Vrijdag 16 April nogmaals een drive met dames te organiseeren. Indien mocht blijken dat voor deze samenkomsten de noodige belangstelling bestaat, dan zijn wij voornemens in de maand Mei in ons clubhuis op het Ajaxterrein een massadrive te organiseeren. Te dien einde zullen wij onzen leden een circulaire doen toekomen en aan de hand der ingeko men antwoorden bepalen of wij daartoe over zullen gaan. De gehouden bridgedrive kenmerkte zich door wat onwennigheid. Mogelijk was ook het feit dat slechts twee spellen aan één tafel gespeeld werden hiervan mede de oorzaak, doch om tijdig naar huis te kunnen gaan waren wij hiertoe genoodzaakt. Niettemin is er met animo om de keurige prijsjes ge kampt en werd met spanning uitgezien wie de geluk kigen waren. Den Heer Rous danken wij voor zijn voor beeldige leiding; zijn systeem maakte het mogelijk direct na afloop der laatste spellen te bepalen wie als eersten te voorschijn zouden komen. De firma Bols danken wij voor het beschikbaar stellen van een aardig pulletje met inhoud. O DE WEDSTRIJD SWEEMIGWAN VMET. Tja, daar vraagt men mij een verslag te schrijven over bovengenoemden wedstrijd, maar ik meen, dat dit, gezien het groote aantal aanwezige biljartliefhebbers er waren er ruim honderd niet groot, althans niet uitgebreid behoeft te zijn. Om kort te zijn: we hebben genoten. Genoten van een partijtje biljart van de „bovenste plank", dat ons door twee van Nederland's beste, zooniet de beste spelers werd gedemonstreerd. Wij hebben nu eens kunnen zien wat onder biljarten wel wordt verstaan. „Dat overhouden"... hoorde ik na afloop achter mij zeggen„Geweldig". Ja, inderdaad geweldig. Maar deze meesters spelen ook heel anders. Iedere bal wordt met overleg en bovenal met beheersching ge- stooten. Om in kleermakerstermen te spreken, 't is maatwerk. Zoo b.v. toen eens de positie der ballen zoodanig was dat een carambole niet te missen scheen. Was ook haast niet te missen en werd niet gemist. Toch stond v. Vliet nog te denken, bekeek van ver schillende kanten, hoe hij zou kunnen spelen en wat er daarna van over kon blijven. Ziet U, (zou dr. v. Schelven zeggen), dat is nu het verschil. Zij spelen serie, overhouden (zooals wij zeggen) en wij spelen meer „als we hem maar raken". Ik wil hiermede na tuurlijk heelemaal niet zeggen dat ze bij ons hun best niet doen om zoo goed mogelijk te spelen, heelemaal niet! Vele mooie partijen vooral (ook al natuurlijk) in de Afd. Keien, met spelers als v. Hesteren, v. d. Wer ken Sr., de Sterke, e.a., zijn er dit seizoen gespeeld. Toch hoop ik, dat U allen er het noodige van hebt op gestoken, waardoor het spelpeil op onze clubavonden op een hooger niveau zal komen. Om op den wedstrijd terug te komen. Van Vliet heeft gewonnen, zij het dan ook met een klein ver schil. In het begin kon de Hagenaar er maar niet in komen. Trouwens Sweering was ook niet te best op stoot, doch dit moet ook wel eenigszins worden toege schreven aan het materiaal, dat natuurlijk niet zóó „uitgekookt" is als waar zij gewend zijn op te spelen. Niettemin kon onze clubgenoot in de 8ste beurt nog een voorsprong van 4-8 noteeren. Langzamerhand kwam v. Vliet er beter in en zoo kwam dan in de 15de beurt de lang verwachte, een serie boven de honderd en wel 118 caramboles, hiermede zijn totaal op 296 brengend. Sweering miste op 36 een vrij mak kelijke stoot. Zijn totaal was toen 220. Na nog enkele kleine series gemaakt te hebben besloot Van Vliet met een vlotte 28 zijn partij maarSweering had nog een stootbeurt. Van quite af zette Jan z'n tanden op elkaar... 97, 98,Nog 10 had hij er noodig om ge lijk te komen99reeds maakte men zich klaar voor een welverdiend applaus, toen de honderdste stoot te zacht werd gespeeldmis. Jammer, hij had zeker gelijk kunnen komen, niemand verwachtte trou wens ook anders. Sweering's totaal was dus 391. Na afloop hebben beide spelers ons nog eenige fenomenale kunststooten laten zien, waarbij het Van Vliet niet aan humor ontbrak. Wij hebben ons ten minste bij die gelegenheid best geamuseerd. Tot slot vanaf deze plaats aan beide spelers en den Biljartbond nogmaals onzen hartelijken dank voor hun bereidwilligheid, waardoor deze wedstrijd mogelijk werd, evenals aan de beide arbiters. Mijne Heeren, Ajax houdt zich voor een volgende ge legenheid gaarne aanbevolen. P.S. Over dien laatsten stoot van v. Vliet zal ik maar niet smoezen. DE COMMISSIE VOOR DE CLUBAVONDEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 18