SOME SENSES AND SOME A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 143 Twee wedstrijden hebben de verschillende kam- pioens-candidaten nu gespeeld, en het resultaat is, dat ons Rood-Wit nu reeds fier met twee punten voor sprong aan het hoofd gaat. Veel kan ik hier niet aan toevoegen, uit angst mij op het terrein van onzen overzichtschrijver te begeven, maar grandioos is het, dat kan niemand ontkennen. Jongens, op 11 April gaan we naar Feijenoord, het zal daar geen ,,walk over" worden; dat weten jullie nog beter dan ik het weet, maar hoe dan ook, zorg er voor, dat Feyenoord zijn eerste nederlaag in nieuwe om geving van ons te slikken krijgt. Verder mogen de Rotterdammers dan gerust weer winnen. Althans de tijd zal leeren. Leest u ook wedstrijdverslagen in uw dagblad? Ja toch zeker. Nu als dat dan zoo is, dan heeft u zeker ook het fraaie verslag gelezen van de match Blauw- Wit-Vienna. Die verslaggever is beslist een gedropen muziek recensent en als sportsman wordt je er draaierig van als je het leest. Na een prachtige inleiding over Weener walsen en draaiorgelmuziek, zanikt geachte schrijver verder over octaven te hoog en slecht afgestemde spelers, en weet ik veel wat voor muzikale wetenswaardigheden meer. Om in sporttèrmen te blijven, gewoonweg om op te schieten. Ik wacht er nu alleen nog maar op, dat vandaag of morgen een voetbal-verslaggever gaat schrijven over een Mengelberg-concert. Er zit werkelijk perspectief in. Sweering tegen van Vliet zien biljarten en tot de ontdekking gekomen, dat biljart een spel is van heelé zolen en zijden vesten. Jan Bartelsman gedeeltelijk als referee opgetreden, en het deed mij genoegen te zien, dat dit jongmensch zoo veel van deze edele sport af weet. Trouwens, hij lijkt een beetje op Jan Sweering. De spelers kruipen soms op het biljart (vandaar de heele zolen) en houden de ballen zoo innig bij elkaar, als het Oranje-konijn aan Theo Schetters ver bonden is. A propos Jan, je gummi-hakken waren een weinig scheef aan de buitenzijde. Hoe dan ook, er is prachtig gespeeld, en het had leuk geweest als Jan gelijk had kunnen maken. Ik moet nog een paar wedstrijden voor onze biljart competitie spelen en zal ze nu zeker winnen. Morgen laat ik mijn zolen maken en koop dan tegelijk een zijden vest, het krijtje tik ik wel ergens op den kop. Op den clubavond met dames zijn verschillende leden met hun vrouwen, verloofden of kennisjes (doorhalen wat niet verlangd wordt) geweest. Dat ik zelf niet aanwezig was, is werkelijk niet uit angst geweest, doch ik was eerlijk verhinderd. Volgenden keer kom ik echter beslist, het lijkt me dolletjes-knus. Rotterdam is een stad van den vooruitgang; zoo tegen Paschen is de 600.000ste inwoner er bij gekomen en als alles meeloopt, komt R.F.C. in de eerste klas. De hoeveelste eerste klasser is dat dan eigenlijk? Zou het geen tip voor den K.N.V.B. zijn, om een speciale Rotterdamsche Competitie in te stellen? Het zou finan cieel voor die clubs nog zoo gek niet zijn. Verder opende Feijenoord het nieuwe tweedekker- Stadion, een pracht-inrichting, waarvoor van deze plaats mijn hartelijke gelukwenschen. Succes; maar wat zullen jullie nu volgend jaar weer felle kampioens-gega- digden worden. Bravo Jan de Boer, bravo Eddy Hamel, dat hebben jullie even fijn voor die schooljongens voor elkaar ge peuterd. Bravo oud-Internationals, bravo Amsterdammers, dat was een symphatiek gebaar. Blijkbaar gaat het den K.N.V.B. financieel niet zoo goed, anders had men zeker een subsidie voor dit prachtige doel beschikbaar gesteld. Maar dat kon er deze reis blijkbaar niet af. Tijdig hebben jullie ingegrepen en zonder over drijving durf ik beweren, dat het Schoolvoetbal thans voor goed gered is. Want zoo noodig, blijven jullie vol gend jaar zeker niet in gebreke. Gerust durf ik hier als woordvoerder van al die voetballende knapen op te treden en hartelijk dank te zeggen aan al diegenen, die hun best gedaan hebben dit voetbalfeest par excellence voor onze schooljeugd te redden. Voor ons is het fijn, dat deze mooie geste in Ajax geboren is. JAMES

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 17