PAG. 140 - A J A X CLUBNIEUWS HONKBAL. GESLAAGDE REHJNIE VAN DEN N.EB. HONKBALLERS, AANTREDEN, BLIJF1 AJAX IN BE 1E KLASSE? In de op 8 Maart j.l. in Haarlem gehouden vergade ring van den Nederlandschen Honkbalbond werd een voor onze vereeniging belangrijke mededeeling gedaan. Het Bestuur van de honkbalclub „Haarlem" heeft namelijk gemeend van het recht, om het tweede negen tal, hetwelk er verleden jaar in slaagde ten koste van Ajax te promoveeren, in de le klasse te laten uitkomen, geen gebruik te moeten maken, in verband met de moeilijkheden, die zich zouden kunnen voordoen, in dien 2 teams één vereeniging in het honkbaldorado zouden vertegenwoordigen. Eén der afgevaardigden deed toen het voorstel aan de hand om zoowel den gedegradeerden le klasser als den anderen kampioen der 2e klasse, i.e. Ajax en R.C.H., in de hoogste afdeeling op te nemen. Alhoewel het Bondsbestuur in deze zal beslissen, is er m.i. wel een kansje, dat het hierop zal uitdraaien, hetgeen ongetwijfeld de meest bevredigende oplossing zou zijn. Vanuit de vergadering werd aangedrongen op een spoedigen aanvang der competitie en daar het voetbal seizoen waarschijnlijk vroeger ten einde is dan verleden jaar, zou het geen bezwaar opleveren, indien het aan tal le klassers met één werd vermeerderd, waarmede dan tevens werd voorkomen, dat om de week één der clubs een gedwongen rustdag geniet. Voorts uitte de vereeniging R.C.H. den wensch, om de promotie-degradatiewedstrijden in het vervolg niet meer te doen verspelen tusschen den kampioen der ge- heele 2e klasse en den hekkesluiter van de le klasse, doch beide kampioenen der 2e klasse in een heele com petitie te laten uitkomen tegen den degradatie- candidaat. Na ampele bespreking kon de vergadering zich hiermede vereenigen, met dien verstande, dat, in ver band met den tijd, niet een heele doch een halve com petitie óp onzijdig terrein zal worden gespeeld. V Zoo is-dar* het'eerste* deel van het feestprogramma der N.H.B. al weef achter den rug en laat ik er maar direct aan toevoegen, dat deze bijeenkomst in Café „Atlantic" ten volte aan haar doel heeft beantwoord. Van* onze vereeniging gaven de heeren Koolhaas, El- zenga, Roodenbürgh, Couton, Geudeker, J. Pelser, Stam en ondergeteekende acte de présence. Zooals U ziet niet al te veel. Xoen het klokje twaalf sloeg, betrad bondsvoorzit ter Bleesina het podium. Hij releveerde nog eens in het kort de geschiedenis van de honkbalsport in Neder land, waarbij ook eenige aardige anecdotes aan de ver getelheid werden ontrukt. Aan het einde van zijn rede richtte hij zich tot drie leden, welke zich jegens den Bond bijzonder verdienstelijk hadden gemaakt, t.w. de heeren W. Drilling, P. C. Besanger en onzen clubge noot D. Roodenbürgh. Spreker kon tot zijn genoegen mededeelen, dat het 't bestuur had behaagd genoemde heeren tot leden van verdienste te benoemen. Een luid applaus toonde aan, dat de feestgangers zich hiermede geheel konden vereenigen. Onder het genot van een heerlijk glas wijn en eenige oliebollen nam de heer M. C. Bakker daarna het woord en merkte op, daf hij met het door den voorzitter ge sprokene accoord ging. Eén onderwerp had deze ech ter vergeten, namelijk den persoon E. Bleesing. Welke honkballer kent dezen eeuwig jeugdigen honkbalpae- dagoog niet? Onder geweldigen bijval werd hem het eerelidmaat schap aangeboden. Ook onze voorzitter stak een speech af en bracht o.a. naar voren, dat, indien de bond voor den een of anderen belangrijken wedstrijd een veld noodig had, hij op de vereeniging Ajax kon rekenen. De vice-voorzitter van den N.H.B. feliciteerde den praeses namens het Bondsbestuur met zijn benoeming en hoopte, dat hij nog vete jaren zijn functie in het Bestuur zal blijven bekleeden. Ofschoon wij het Bestuur reeds persoonlijk met dit zilveren jubileum hebben gelukgewenscht, doen wij dit vanaf deze plaats nogmaals en spreken den wensch uit, dat het den Bond goed zal gaan en de honkbal- sport weldra door vete vereenigingen zal worden be oefend. Haarlem en Amsterdam zijn ruimschoots ver tegenwoordigd, al kunnen er natuurlijk nog meer bij. Waar blijven echter de andere groote plaatsen, zooals Rotterdam, Den Haag enz.? Het is hier ook al weer: „Als er één schaap over den dam is, volgen er meer"; dat het spoedig kome. Evenals verleden jaar zulten voor den aanvang der competitie openingswedstrijden worden gehouden, welke, ter gelegenheid van de feestelijkheden, den naam van jubileumwedstrijden zullen dragen. Daar deze reeds half April beginnen, is het noodzakelijk, dat thans reeds door onze honkballers een balletje wordt gegooid. Ik noodig daarom alle spelers, die het vorig jaar van de partij waren, en ook de nieuwelingen, die zich voor honkbal wenschen op te geven, uit, Zaterdag a.s. om drie uur op ons veld aan de Kruislaan te komen oefenen. E. H. VAN TUYL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 14