THE JOLLY JOKER. FEUILLETON mmmmmmmmmmmmmmmtm INTERLANDSPEL IN MINEUR PAG. 136 - A J AX CLUBNIEUWS 14 Maart. Ajax wint van Go-Ahead en Be-Quick van Feijenoord. Op dienzelfden dag, des middags om half 5, stond het voor 99% der Ajax-aanhangers vast: Ajax wordt landskampioen. Het resteerende procent, bestaande uit personen met een galblaasje, welks in houd zwart getint is en dus niet meer de kleur der hope draagt, zal deze prognose op zijn zachtst uitgedrukt een tikje voorbarig hebben genoemd. Voor mij staat het echter vast, dat die 99% gelijk heeft, waarmede het één procent er dus naast zit. Waar ik die lef van daan haal? Kijk, dat zit zóó, geachte lezers-roodborst jes op witten achtergrond! In mijn schooljaren hadden mijn klasgenooten de grootste moeite mijn prestaties in verschillende leer vakken te evenaren, laat staan te overtreffen. Een 9 voor zingen sierde immer mijn rapport en een 8+ voor teekenen behoorde eveneens niet tot de zeldzaamhe den. Integendeel, het aantal dezer waardeeringen over trof zelfs dat der kampioenstitels, welke door alle Ajax- elftallen tezamen sedert 18 Maart 1900, den datum van oprichting der vereeniging, werden behaald. Dit geeft U echter niet het recht om te denken: die Tino Pinap- pièra heeft waarschijnlijk langer in de Overgangsklasse doorgebracht dan zijn ouders lief was. Te Uwer infor matie diene namelijk dat in mijn tijd wekelijksche en later maandelijksche schoolrapporten usance waren. Dat ik voor zingen zoo hoog werd aangeslagen zat hem hierin, dat moeder natuur mij had bedeeld met een fluweelen jongens-sopraantje, hetwelk in de verste verte veel weg had van Greta Garbo's stemgeluid, U allen welbekend. Fons Pelser die, zooals velen onder U zich nog zullen herinneren, toch ook niet slecht zong, en o.a. met „Hittepetit" indertijd de lieveling van het Ajax-clubavond-publiek was, kon vocaal niet in mijn schaduw staan. Het moge misschien een pietsie verwaand klinken, maar naast mij was de stoere-bas- voetbalpartij-vertolkende Fons een melodramatisch zangers-figuur, een Poppy the Sailorman. Mijn 8 voor teekenen, waarvan in de schoolrapportage her haaldelijk melding werd gemaakt, had ik te danken aan het feit, dat geen mijner medescholieren in zijn teekeningen, schooner dan ik, de toekomstige begrafe nisplechtigheid van een aantal onzer leeraren kon uit beelden. Eén vak lag mij echter in die dagen niet erg, de sterrenkunde. Wanneer ik de competitie-standen hierop nog eens nasla, dan blijkt, dat ik in deze materie de traditioneele roode-lantaarndrager was. Hiervoor is echter een excuus. Ik heb altijd gemeend dit te moeten toeschrijven aan de gevolgen van een lichten zonne- Dus je besluit dan maar weer eens echt te gaan kijken. Die radio-geestdrift, die door je luidspreker binnenplenst, telkens als Holland ergens speelt, is nu wel heel mooi, doch tenslotte krijg je er ,,den kriebel" van. En je gaat interlandvoetbalwaarts. Hè ja, die ge zellige entourage (denk je) en die fijne drukte, de hoempa's in levenden lijve, de vlaggen, de menschen, de herrie het enthousiasme, kortom het alles omvatten de van een interland, nou, dat wil je wel weer eens volledig tastbaar belevenen je gaat. Vier weken vooruit richt je een smeekbede aan Koolhaas of Elzinga, of je assieblieft kaartjes mag koopen. Nou, dat mag. Bibberend van vóór-emotie stuur je het postwisseltje. Je bent al lekker met die papieren vodjes van vier keiharde guldens per stuk. Zoo'n dag of vier vóór den ,,grrrooten" dag begint de ellende. Pietje heeft zijn enkel verstuikt en Jaapie is nog ,,lens" van toen en of Koossie mee mag doen, nou, dat zal 'n stuivertje op zijn kant worden. Je voelt je al zoo'n beetje bekocht, hetgeen erg onheusch is tegen enkelfractuur-vrije novieten, maar enfin, in een opwelling van wrevel, ga je kijken, of dat spullewerk Zondag a.s. in een volgend avondblad nog verder aan fracturen en blessuren zal souffreerenzoo is de booze mensch, nu eenmaal. Zaterdags staat het vast: het wordt een opgelapte oranjevlagmaar troost je, de Zwitsers hebben in hun dundoek ook al ,,Ersatz"-plekken. Dus quitte. Nou, vooruit dan maar. En dan begint het te sneeuwstormen. De wind blaast vies uit het Noordoosten. Wat je in Holland anders nooit beleeft.... het sneeuwt notabene tien centimeter dikeens ga je naar een interland". Het reisgezelschap belt op. Wat denk je ervan? Ge brom door de telefoon. De krantalweer de krant waaraan we ons vastgrijpenwat zegt de krant? De krant zegt, dat in ieder gevalenfin er zal gespeeld worden. Maar hoe? Dat is nu maar de vraag. Ik heb de schoonste herinneringen aan interland-wedstrijden, die ik al twintig jaar lang bezoek. Uitgerekend in de laatste jaren, geloofde ik het wel. En danje hebt je radio. Je zit lekker warm, met een sigaar als een goalpaal en een borrel als een ,,bel" in een van de lui-ste stoelen... en Hollander loopt met zijn beroemde routine 2 meter voor den bal uithij schreeuwt ,,goal" als de bal nog een stuk vóór de doellijn isen hij mist nooit... Dus, waarom zou je nu eigenlijk dit summum van sigaar-borrel-voetbal-genot inruilen tegen vuile voeten, gedrang, onhoffelijkheid, een plaats van 25 cm. (Ma-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 10