j. j. both, LINNAEUSSTR, 38a-b - TEL 50074 den haag Hotel Café-Restaurant TERMINUS AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 116 Nieuwe Philips serie 1937 In prijzen vanaf f 89-- STATION HOLLANDSCHE SPOOR De Junioren 1 ontvingen aan de Kruislaan Avanti enwaren wederom ongenaakbaar. Met liefst 11-0 werden de Avantianen ingemaakt. Voor de rust met den wind mede gaf Avanti nog eenigszins partij, doch de rood-zwart geblokten konden toch niet verhinde ren, dat Ajax door toedoen van Fraenkel (4) en Karei ter Horst (2), zesmaal scoorde. De tegenpartij kreeg, zooals men dat noemt, geen voet aan den bal en het spel had dan ook veel weg van een partijtje tusschen profs en beginnelingen. Invaller-doelman Donker heeft wel geteld 5 maal den bal aan mogen raken en Jansen en Van Genderen hadden vandaag al een heel gemakkelijken dag. De halflinie, bestaande uit Jorissen, Levering en Beumer, knapten voor hun het zaakje zoo netjes op, dat de backs uit verveling zoo nu en dan ook eens naar voren trokken om een schot op het Avanti-doel te lossen. Zulk voetbal draagt natuurlijk onze goedkeuring niet weg, maar wij weten, dat in dergelijke wedstrijden de verleiding, om-het- ook-eens-te-probeeren, moeilijk is te weerstaan. Het zijn sterke beenenetc., een spreekwoord zoo oud als het begin onzer jaartelling, was ook nu weer van toepassing. Na de pauze was het finaal met Avanti gedaan. Onze jongens waren zoo overwegend sterker, dat de leden van onze stormlinie er behagen in begonnen te scheppen om het systeem „ieder-voor-zich" te gaan huldigen. Men vond het prachtig om vier of liefst vijf tegenstanders met den bal voorbij te wandelen en dan met een schot te gaan kijken of er bij Avanti nog een goalkeeper in het doel stond. Dat dit niet „the way to succeed" is, ligt voor de hand en hiervan zijn spelers, als Ter Horst, Fraenkel en Korndorffer ook heusch wel van overtuigd en toch Nog 5 maal hadden onze jongens met dit spelletje succes, maar als men den individueelen doelpunten- honger had weten te stillen, dan waren er zeker nog een 10 of 12 goals bijgekomen. Karei ter Horst scoorde uit een afgemeten trekbal van Kamlag, die verschillen de fraaie voorzetten gaf, een bijzonder mooi doelpunt, terwijl Korndorffer tot tweemaal toe den bal in het De kristal-heldere toon is de meest opvallende eigenschap der Betaling desgewenscht vanaf f 1.— per week Ruilt nu Uw oude toestel in Bezoekt onze Radiogehoorzaal Avanti-doel dreef. Fraenkel in combinatie met Voigt zorgde voor de nog ontbrekende goals, zoodat, zooals reeds gezegd, met 11-0 het einde kwam. Junioren 2 deden van zich spreken, door de Spartaan- Junioren, op eigen terrein nog wel, met 9-1 te slaan. Een prestatie, die klinkt als een klok. Uit ervaring is het ons bekend, dat het kwaad doelpunten maken is in den Polder en nuliefst negen. In onzen vorigen „Flits" schreven wij o.a. „de tanden op elkander en niet versagen". Aan de hand van dezen uitslag zijn wij geneigd te gelooven, dat onze jongens deze aanmoediging ter harte hebben ge nomen. Nu nog een kleine eindspurt en Hendrik kan het rood-witte-kampioens-dundoek hijschen. Misschien wil vriend van Praag wel zoo vriendelijk zijn, ter eere van al die kampioenen, bij den eerst volgenden thuis wedstrijd van het eerste, de Ajax-hymne te laten draaien. Zondag 21 Februari. Opa Pluvius heeft de afge- loopen week Moeder Aarde zoo kwistig met den inhoud van zijn gieter besprenkeld, dat de velden veel weg hebben van een volgezogen spons. En aangezien er nog steeds een wet van oorzaak en gevolgen be staat, was het gevolg van deze oorzaak, dat onderge- teekende en zijn collega's in den waren zin van het woord Zondag hadden. Maar ja... het bloed kruipt... de rest schenkt U mij wel. Om maar met de deur in huis te vallen... wij hebben onzen steven naar Ajax 3— A.F.C. 2 gewend en wij hebben er geen spijt van gehad. Laten wij echter op den voorgrond vaststellen, dat een verslag van dezen wedstrijd in de jeugd-flitsen rubriek feitelijk niet thuis behoort. Daar wij echter vrijwel nooit iets van ons, zooals Desmit eens heeft geschreven, „beroemde ensemble", oftewel Ajax 3 te lezen krijgen, hebben wij de pen ter hand genomen endaar gaat ie. Wij hebben er dan geen spijt van gehad. Het was een pittig partijtje en dat klopt want er stond voor beide partijen een kampioencshap op het spel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 4