JEUGD-VOETBAL-FLITSEN. w///////m///////////^^ A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 115 Zondag 7 Februari. Heden, met uitzondering van Junioren 4, al onze jeugdige rood-witte shirtdragers hun resp. tegenstanders op de diverse sportvelden aan Wandelweg, Polder en Meer, hun spreekwoordelijke hielen laten zien en als overwinnaars de groene strijd perken verlaten. De strijd aan den Z. Wandelweg tusschen Juni. 1 en A.F.C., moet al zeer hevig enhelaas niet buiten gewoon prettig zijn geweest. Volgens diverse oogge tuigen, waaronder onzen voorz. E.C., hebben sommige A.F.C.-ers een zeer eigenaardig en erg onaangename opvatting van het voetbalspel. Deze jongelui zijn schijn baar van meening, dat alvorens men den bal speelt, eerst de beenen van een tegenstander behooren weg gemaaid te moeten worden. Vooral één der A.F.C.- backs adoreerde een spelmethode, waarvoor een jaar of 25 geleden een speler tiit de Volks'' zich oprecht zou hebben geschaamd. Dezé* jongeman zou misschien een pracht van een rugby-speler zijn, maar op een voetbalveld behoort hij in geen geval thuis. Wij kunnen ons levendig indenken, dat men in een wedstrijd waar het er om gaat, zijn gebrek aan voetbalcapaciteiten tracht te verdoezelen, of liever te camoufleeren door stevig en enthousiast spel, maar wat deze A.F.C.-er ten beste gaf, moet alle perken te buiten zijn gegaan. En wat te denken, van clubgenooten van dezen voetbalschoenen-dragermenschen, die de onbe zonnen jeugdjaren al lang en breed achter den rug hebbendie na afloop van den wedstrijd den boosdoener met een vriendschappelijken klap op zijn schouder prijzen voor zijn schoon spel. Een ernstige berisping was hier heel wat beter en heel wat ver standiger geweest. Wij zullen ons hierin maar verder niet verdiepen, maar een feit is het, dat wij, die Zondag aan Zondag, week in week uit het armzalig gedoe van de jeugd- elftallen der hoofdstedelijke clubs, enkele uitzonderin gen daar gelaten, gadeslaan, zonder eenige restrictie moeten erkennen, dat het met het huidig jeugdvoetbal allermiserabelst is gesteld. En wat dit feit nog triester maakt, er is in de verste verte nog geen schijn of schaduw te bekennen, dat op dit gebied de lucht begint te klaren. ,,Si vis pacem, para bellum"zoo gij den vrede wilt, bereid U ten oorlog, zegt een oude spreuk..., laten diverse clubleiders dit eens in hun ooren knoopen, want dat bij hen voor een groot gedeelte de fout schuilt, staat voor ons zoo vast als een dukdalf. Maar genoeg hieroverWij prijzen ons gelukkig, dat het voor onze jongens zonder ongelukken is afge- loopen. Weliswaar werd Cor ter Horst in dezen wedstrijd gewond en zal hij helaas voorloopig wel niet meer kunnen spelen, maar dit ongeval was aan een ongelukkigen samenloop van omstandigheden te wij ten, zoodat hier niemand schuld treft. Van deze plaats wenschen wij je spoedig beterschap, Cor. Persoonlijk nog den wedstrijd Adsp. 5T.D.W. bijgewoond en onze jongens dezen match al zeer on verdiend zien winnen. Hun tegenpartij had zeer zeker minstens recht op een gelijk spel gehad, doch door een groven blunder van den scheidsrechter, ontging hun op het laatste moment de welverdiende gelijkmaker. Het deed intusschen zeer sympathiek aan, dat men zonder morren de scheidsrechterlijke dwaling accep teerde. Na afloop werd weliswaar door eenige be stuursleden de referee over het geval in kwestie ge ïnterviewd ook onze meening werd gevraagd, welke in het nadeel van den leider uitviel, maar alles ging zoo gemoedelijk, dat wij met vreugde hebben ge constateerd, dat er ook nog ,,good sports" op en om de velden rondloopen. Zondag 14 Februari, leverde onze eerste jeugd kampioen. Adspiranten 2 versloeg n.l. D.J.K. 1 met 3-1 en zoo hebben de boys van Boomstoppel het klaar gespeeld, om nog voor de Junioren het eerste kam pioenschap bij het secretariaat in te leveren. Onderstaand de namen van de jongelui,, die dit eerste zonnetje der glorie" lieten schijnen: Donker de Weert Dekker Nanninga Boomstoppel Eichelsheim v. d. Meulen Nijland Hoks Tiepen Helman Onze felecitaties'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 3