NIET CADEAU GEKREGEN. DE „TIJDGEEST" AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 125 Neërlands Grootste Speciaalzaak in Gordijnen, Linoleums, Tapijten, Bedden, Meubelen Van den eersten wedstrijd van dit seizoen tot aan den laatsten ben ik present geweest, in de stille hoop, eens te kunnen jubelen over het nu behaalde kampioen schap vari de Adspiranten II. Ik heb jullie steeds aan gevuurd waar het noodig was en... ik ben niet teleur gesteld! Ja jongens, als de griep geen streep door de rekening had gehaald, waren jullie waarschijnlijk ongeslagen geweest, voorwaar een kranige prestatie. Als ik zoo eens de wedstrijden de revue laat pas- seeren, dan zijn daar wel heel lastige bij geweest. Allereerst de wedstrijd tegen S.V.A. uit. Wat hebben jullie mij toen in angst laten zitten tot het laatste moment, maar gelukkig wist onze brave Beumer als rechtsbuiten de punten voor ons in de wacht te sleepen. Ja Hans, het spijt ons allen, dat je niet tot het laatst bij ons bent gebleven, maar als de omstandigheden het eischen, dan moet je dat maar op den koop toe nemen, maar één ding is ook weer fijn voor je, dat de keuze op jouw is gevallen om het eerste te versterken, dat ook voor je kunnen pleit. En dan de wedstrijd tegen T.O.G. Als ik daar nog aan denk. Wij gingen al eenigszins bang, maar met de noodige vechtlust het veld in. Je weet wel onze trouwe keeper Henk Donker was niet van de partij, daar hij Piet Keizer moest vervangen wegens ziekte, maar gelukkig deed z'n plaatsvervanger het ook naar behooren en hielp hij ook mee de zege te bevechten. (Bravo Jan). Maar vooral onze kleine Hoks wist weer op zijn verrassende wijze van een kleine fout te profiteeren en zoodoende het beslissende doelpunt in het net te deponeeren. En de wedstrijd tegen D.J.K. hè jongens, dat moest de beslissing brengen en heeft hem ook gebracht. Aan dien wedstrijd zal ik nog lang met plezier denken. Het elftal was hier één geheel en met den vasten wil, hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen, aanvaardden zij den strijd. Het begin ging vrijwel gelijk op, wat ook de stand weergeeft met de rust (0-0). Toen ze na de rust het spel weer hervatten zag ik al gauw, dat onze jongens hun kruit nog niet ver schoten hadden. Het duurde dan ook niet lang of onze middenvoor Hoks wist door flink doorzetten ons de leiding te be zorgen (0-1). Lang plezier beleefden wij er niet van, want al gauw was de stand gelijk gemaakt. Na ver loop van ongeveer een kwartier had een speler van D.J.K. het ongeluk, een fout te begaan even buiten het strafschopgebied. Het was voor D.J.K. al een heele geruststelling, dat het geen penalty was. Maar, dit was voor onzen spil en aanvoerder echter geen bezwaar om met een keurig schot den bal in de rechterboven hoek te plaatsen (1-2). Om aan alle onzekerheid een einde te maken wist Hoks er nog een op echte Hoks- manier bij te maken en zoo eindigde deze wedstrijd in een verdiende 3-1 overwinning voor rood-wit. De wedstrijd was ten volle een gang naar het 't D.J.K.- veld waard. Jongens van de B-adspiranten, we spreken af om ook in de volgende jaren voor elkaar vrienden te zijn, want ik wil jullie het geheim wel verklappen, dat, naast de voelbalcapaciteiten, het de goede geest in jullie elftal is geweest, die een groot aandeel heeft gehad in het succes. Bijzonder prettig deed het mij aan, dat de jongens van D.J.K. de eersten waren, die kwamen feliciteeren met het kampioenschap. Bravo jongens van D.J.K. voor de sportieve houding. Nu jongens, allen, zonder uitzondering, mijn harte- lijken dank voor de gezellige en spannende uurtjes die jullie mij en nog een paar andere trouwe Zondag morgenklanten heb bezorgd. En ik doe hier een oproep aan alle ouders van de jeugdige elftalspelers en die is: Komt naar Uw spruiten kijken en gij zult u zelf een prettigen Zondag verschaffen. Hoera voor onze B-adspiranten, Dat zijn nog eens ware voetbalklanten. Ze maken een grapje naar behooren, Maar doen hun best als nooit tevoren. Je behoeft maar even met ze te praten, Of ze gooien zich als ware piraten, In den strijd voor ons aller eer, Om te zeggen, ziezoo, gewonnen alweer. BEAN. M. G OUDKERK BILDERDIJKSTRAAT 77-85 AMSTERDA M Begrooting m. prijsopgave Gratis zonder eenige verbinding

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 13