*U is sieeds oo MEER-FLITSEN J. BOOT A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 103 m MIJN voetbalneus heeft goed geroken, toen ik in September j.l. na den match tegen de Chineezen tot Delsen zei: ,,Met dit elftal worden wij op slag kampioen, de ploeg is 3 goals sterker dan het vorige jaar." Al is het verschil van 3 goals per match een beetje bout gesproken, sterker dan het vorige seizoen is het elftal stellig geweest. Er was meer verband in het team en het onderling begrip deed mij herhaaldelijk aan de befaamde Reynolds-school denken. Het is toch maar een uitgemaakte zaak dat Ajax in 1914 een wonderlijke greep naar dezen voet balmeester gedaan heeft. Still going strong"; alles moge veranderen: een stuiver-roman kan een kwartje kosten; mijn fantasie-hoedje mag 4.-, zelfs 12. gekost hebben; Ajax kan op een klein veld of op een Stadion terrein opeten; Simon Tump kan voorzitter E.-C. of Brockmann, de Ajax-ster kan Jan de Natris of Hordijk of Anderiesen of Piet van Reenen heeten: Ajax is en blijft kampioen, zoolang Reynolds de tech nische leider blijft! Want laat ons nu wel wezen. Wij hebben Reynolds destijds een paar jaar gemist, o ver maledijd noodlot!, en wat zat Ajax dat jaar in het hoekje waar de slagen vielen. Deze Meer-flits begint dus met een hartelijk woord van lof, niet aan het Bestuur of spelers in de eerste plaats, maar aan den trainer Jack Reynolds, die in een der couranten èèn der beste clubtrainers werd ge noemd, dezer dagen. Ik, de ,,Meer-flits-pennelikker", eisch voor hem op: .Holland's beste clubtrainer", het predicaat dat Reynolds toekomt, omdat hij deze hulde in al zijn bescheidenheid ten volle heeft verdiend. Jack Reynolds, van harte en nog vele, vele jaren! De Stormvogels hebben het ons niet gemakkelijk gemaakt Zondag j.l. Zij fladderden naar het inzicht van vele kijkers tenminste teveel tegen de tralies van het hok op en dierentemmer Nol Lissauer had alle talenten noodig om de beestjes op hun gemak te brengen. Hij slaagde daar zonder zweep of revolver schoten wonderwel in en ik ben het niet eens met hen, die graag gezien hadden, dat de scheidsrechter een of twee spelers naar de kleedkamer had verwezen. Ik geef graag toe dat de linkshalf bijvoorbeeld te grof speelde, maar men moet niet vergeten, dat de Storm vogels juist door een zwaar vergrijp van den linkshalf den wedstrijd verloren! Deze speler molde Blomvliet hetgeen Lissauer niet ontging en toen drie seconden daarna Stam werd ontworteld, had de Hagenaar er precies genoeg van. Hij wees naar de witte stip en Stormvogels had geheel onnoodig een doelpunt cadeau gegeven. Sterker nog: ze gaven ons het kampioenschap cadeau, waarvan de feestelijkheden dus direct na het treffen konden beginnen. Dat er met deze feestelijke gevoelens nog lieden op het officieele gedeelte van de tribune gevonden worden, die blijkbaar hun mond niet kunnen houden, is mij een raadsel. Als er wat gezegd moet worden tegen de supporters van de tegenpartij is dat heusch aan Marius Koolhaas of Elzenga toever trouwd en voor den rustigen toeschouwer, die ondanks zijn Ajax-hart, kalm toeziet is het weinig hartverheffend de grove onbillijke bejegeningen aan te hooren, die enkele supporters van de Stormvogels moesten aan- hooren. Alsof die menschen er wat aan kunnen doen als er eens een enkele speler uit den band springt. Dezelfde schreeuwers moeten eens bedenken hoe pret tig het is uitgejouwd te worden als een Ajacied zich onverhoopt op het terrein van een der tegenpartijen zou vergeten door ruw optreden. Ook de totaal over bodige kritiek op Lissauer's fluitsolo was onverdiend en misplaatst en hoe opvallend was het dat het altijd dezelfde personen zijn, die de boel „opvoeren" om een verstaanbaar woord te noemen. Moge ons Bestuur hiertegen corrigeerend optreden! Ons officieel gedeelte heeft altijd nog een reputatie die van sportieve neutraliteit op te houden. En na deze min of meer sombere opmerkingen nog iets over de komende kampioenswedstrijden, een ont boezeming die van meer, luchtigen aard kan zijn, om- Direct van de Koffiebranderij 21/2 pond Koffie 2 ons Thee Crisis-pakketten KOFFIEBRANDERIJ EN THEEHANDEL Fl. 0.48 Fl. 0.33 Fl. 0 60 LEJnbaansaracht 57 en Kloveniersburgwal 43 Telef 41561 [ALVERSTRA AT.206. Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1937 | | pagina 7