A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 63 Was me dat even wat, dat vorige Clubnieuws? Oat begon er weer eventjes op te lijken, nu eens niet twee met angst en beven bij elkaar geschraapte bladzijden, maar nu een flinke lijvige editie een club als Ajax waardig. Nu moet U niet zeggen, wat een bluf, om dit als Redactielid te schrijven. Niets is minder waar, ik schrijf dit slechts uit dank, uit dank aan al die Ajacieden, die weer eens getoond hebben, hun vulpen, schrijfmachine, en... goede Ajaxhart op de juiste wijze te kunnen en willen gebruiken. Hopelijk blijft dit voortaan zoo, trouwens de woorden „Feuilleton" en ,)Meerflits,, met een groot nummer I vertolkten prima toekomstmuziek. Niet dringen, Dames en Heeren, voor ieder hebben wij ruimte. Van mijn groote schrijfbroer aanmerking gehad, dat ik mijn stijl gewijzigd had, en vond dezelfde het beter, weer tot het oude meer orthodoxe systeem terug te keeren. Beloofde dit natuurlijk, weet alleen nog niet precies hoe, daar ik' nooit wist zelf over een schrijfstijl t'ej Jtyef- schikken. Men zou soms bijna verwaand worden. Het eerste heeft momenteel vijf punten voorsprong op de naaste belagers, een voorsprong die na C.V.V. uit op a.s. Zondag nog vergroot kan worden. The man in the street, zegt, ,,dat Ajax een mazzel Club is", maar ik vraag hem in gemoede, hoe is het mo gelijk om alleen maar met geluk uit acht wedstrijden vijftien punten te bemachtigen. Nee Papa, dat zijn een beetje „kiffie's", hier is wel degelijk sprake van capaciteiten en teamwork; geloof mij maar gerust, Ajax kan er wel iets van. Nu verder maar een beetje kalm aan, jongens, anders gaat de belangstelling misschien te spoedig verslappen. Zoover ik het bekijken kan, gaat het de andere elf tallen ook lang niet slecht, ik' lees zoo 's Maandagsmor gens bijna niets anders dan Ajax-overwinningen. Goed zoo mannen, zoo volhouden tot de crocussen weer gaan bloeien (op den kou den grond dan natuurlijk). De veteranen maken avonturen mee, er blijkt nu weer een scheidsrechter na afloop van een wedstrijd zijn excuses aangeboden te hebben aan onzen captain. Een en ander in verband met zijn slechte leiding, er is 'toch blijkbaar nog zoo iets als zelfkennis in ons voet bal-wereldje. Er zijn zelfs booze tongen die beweren, dat hij er aan toevoegde, „als de wedstrijd nog vijf mi nuten langer geduurd had, dan hadden jullie beslist verloren." Eerlijk gezegd, geloof ik dit niet; doch wat doet het er ook eigenlijk toe, misschien was het niet eens een bedreiging. Zaterdag voor het eerst eens verloren, gelukkig maar, nu blijft de spanning er tenminste in, als otaze naaste volgelingen den moed er nu maar inhouden, dan krij gen we tenminste nog een beetje sensatie, voor we aan het kampioensdiner gaan beginnen. Als ,we nu zelf ook maar uitkijken, want eigenlijk vind ik ons elftal niet eens zoo geweldig sterk. Mochten er menschen zijn, die denken, dat ik na deze uitlating wel voor goed gewipt zal worden, dan moet ik hun teleurstellen. Voorloopig althans heeft (dit geen haast, daar er n.l. iedere week een jarige noodig is, en het noodlot wil, dat December mijn beurt brengt. Zomerkinderen komen bij ons dan ook niet in aan merking. 3 December bestaat ons Clubblad 20 jaar. Een jubi leum waarover anderen meer zullen schrijven, anderen dat wil zeggen oprichters en steunpilaren van ons ge liefde cluborgaan. Als Redactielid mag ik menschen als Knegt en Groot- meijer dankbaar zijn, dat ze daar in 1916 op dagen, dat ik mij waarschijnlijk nog onledig hield met het zin gen van Sinterklaas-liedjes, kans zagen een blad te fundeeren, dat gedragen door menschen als Schoevaart, Desmit, Smith e.a. thans nog bestaat, en hopelijk ook in de toekomst geregeld Ajax' heldendaden zal blijven be zingen. Misschien beleven ,we het nog eens, dat de kinderen zoo tegen December op school iets te zingen krijgen over „Jan Grootmeijer met zijn goede Knegt" als ze maar niet zoo flauw zijn, om met „zie de maan schijnt door de boomen" te volgen. Over clubbladen gesproken. Het laatste Blauw-Wit- nieuws gelezen, en. zinnen onze Stadion-vrienden op revanche. Kan ze geen ongelijk geven, maar un homme averti en faut deux, zoodat wij waarschijnlijk ook nog wel een (woordje mee zullen spreken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 7