INCASSO-BANK n.v. Kapitaal f 30.000.000 - Reserve f 6.300.000 SAFE-INRICHTING PAG. 60 A J A X CLUBNIEUWS Spoedig kregen wij in „Tric-trac", (het pseudoniem moet, om redenen, elders in dit nummer vermeld, even bewaard blijven), eer kraan van een medewerker. Wonderlijke schrifturen werden uit zijn fantastisch brein geboren. In nummer 4 lanceerde Tric-Trac een kei van een vers, n.L: De Amersfoortsche kei, en met een angstige regelmaat verschenen in de afgeloopen twintig jaar bewijzen van scherp vernuft, juiste kijk op de toestanden en een geestdriftig drijven naar goeden clubgeest, waarbij zijn stokpaard „training" aanhoudend in het eerste gelid stond. Copy hadden wij in die dagen te over, herhaaldelijk moesten artikeltjes e.d. blijven overstaan, ook al omdat zelfs Meerum Terwogt, Reynolds, Hoven, Gosschalk, Groothof e.a. gewaardeerde pennevruchten inzonden. Met „Vlinder" volgde een der jongeren ons op het glibberige pad van de schrijverij enjeugdige lezer van dit opstelletje, leest U de volgende regels met aan dacht. „Vlinder", als jongmensch begonnen prettige stukjes te schrijven als „Typen", „Indrukken", „Jan Bedaard", „Reserve", ontpopte zich langzaam, maar zeker, als schrijver van groote allure om op te klimmen tot een van de bekendste schrijvers van jongensboeken!! Zegt ook dit voorbeeld U niets? Juniores, adspiran- ten, allen, die aanleg hebben om iets aardigs te schrij ven: „probeert het, oefent U, en houdt vol!" En denkt aan dit voorbeeld, dat „Vlinder" heeft ge geven. De onderschriften bij de artikeltjes zijn ook thans nog redactie-geheim en toch zou ik mij sterk moeten ver gissen als in het laatste nummer niet opnieuw „Vlinder" heeft medegewerkt. Oude liefde roest niet, ze roest nooit! Er zijn nu eenmaal artikeltjes, die alleen door Vlin- der's welversneden pen gelanceerd kunnen worden, Hoevelen hebben ons in den loop der jaren niet ge holpen iets goeds van de courant te maken. Nevoh, G. A. W., Elzorro, e.a. hoe dankbaar zijn wij U allen destijds de motor op toeren geholpen te hebben! En thans bestaat de courant 20 jaar! Na ons hebben velen met vlijt, met kennis van zaken de redactiestaf gehanteerd. Adé vooral heeft in de verdere ontwikke ling van het blad duchtig de hand gehad, al was deze, vooral op illustratief en statistisch gebied georiënteerde redacteur, somwijlen iets te scherp. Maar wie zonder fouten is, werpe den eersten steen! Ook Desmit kan er prat op gaan de courant gehand haafd te hebben op voorbeeldige wijze. In den loop der jaren zijn tal van clubbladen gekomen en tal van clubbladen verdwenen, omdat het te moeilijk bleek de uitgave daarvan te bestendigen. Ajax' courant is gebleven, onze clubgids bleek juist genoeg medewer king te hebben om het plan van de oprichters verwezen lijkt te zien: 'n eigen cluborgaan: Het Ajax-Clubnieuws. En ik verzeker U, dat niet alleen Dirk Knegt, maar ook ik mij daarover van harte verheug! In de laatste jaren moest het wel crescendo met de courant gaan! De Jaarvergadering heeft destijds niet minder dan Kik Geudeker bereid gevonden lid te wor den van de Redactie. Dat wil zeggen dat een van de bekendste sportredacteuren van ons land nu met Marius Koolhaas en Jan Melchers den scepter zwaait over het rood-witte lijfblad. Daar hadden wij als broekies van dik in de twintig vroeger nooit van durven droomen! Een heusche journalist als redacteur! Er zit gang in de courant. Eerst het aardige nummer over het duo Koolhaas, nu weer het jubileumsnummer in verband met het vierde lustrum! Zóó ken ik de courant weer! En op deze wijze gaat het vol goeden moed naar het 25-jarig bestaan van ons periodiek. En als de geschiedschrijver dan moge herhalen waar ik mee eindig: n.l. dat de inhoud van de tegenwoordige courant pleit voor de redactie, dan is ons werk nu juist twintig jaar geleden voldoende beloond geweest. Redactie en derzelver staf: mijn hartelijke geluk- wenschen. JAN GROOTMEIJER. A'dam, Nov. 1936. GEVESTIGD TE AMSTERDAM BIJKANTOREN: \\n^euSsiraa\ 3l Middenweg 4 8 Onze Brand- en Inbraakvrije Kluisinrichti ng biedt een veilige bewaarplaats voor Uwe waarden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 4