ZONDAGOCHTEND BIJ DE JEUGD IN. V. STEENKOLENHANDEL! „ORANJE NASSAU" Havenstraat 5, Amsterdam Tel. 90911 (3 lijnen) A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 81 de Volewyckers gedaan. Als de beroemde pudding zakte het elftal in elkander en Ajax voerde geleidelijk de score tot 81 op. Hoks scoorde in totaal 4 doel punten en was van eenige andere goals het geestelijk vadertje. Voor de Volewyckers was het eind-resultaat wel heel erg zuur. Hun goede spel, vooral voor de rust, had zeer zeker een beter lot verdiend. De Volewyckers is één van die weinige vereenigingen, die goed in elkan der zitten en langzaam maar zeker terrein winnen. Wij schreven het reeds eerder, dat uit het spel der Vole- wycker-jeugd de training van Joop Martens te proeven is. En wij voor ons zijn dan ook overtuigd dat de groen witte club van over 't Y met deze jeugd een goede toe komst tegemoet gaat. Zondag 8 November. Heden, twee vergeefsche reizen gemaakt. Alhoewel de Kruislaan-velden en het O.V.V.O.-terrein goedgekeurd, het weer zoo in de con tramine, dat de resp. fluitisten geen lust hun instrument te bespelen en alzoo van jeugd-voetbal gespeend. Eén rechtspreker echter was de meening toegedaan„dat het wel ging" en liet, niettegenstaande ons protest, de spelers voor „zijn wedstrijd" aantreden. Gelukkig zag na ca. 5 minuten deze paedagoog zijn dwaling in en gelastte, eindelijk zwichtend voor ons aandringen, den wedstrijd af. Hetgeen met het oog op de gezondheid der jongelui zeer verstandig. Zondag 15 November. Door het secretariaat de taak opgelegd om als ooggetuige te fungeeren bij den wedstrijd W.M.C.Ajax-Jun. 3. Van wedstrijd eigen lijk geen sprake, daar de tegenpartij voor onze jongens geen portuur en W.M.C. dan ook volgens de regelen der kunst met 101 ingemaakt. Met de rust, hoofd zakelijk door de gedachte: „Wij winnen toch wel" en door fanatiek verdedigen der tegenpartij, slechts een 20 voorsprong. Daarna, ook al door een kleine wijzi ging in het elftal, W.M.C. geen voet meer aan den bal en zooals reeds gezegd, de score tot 101 opgevoerd. Vermeldenswaard alleen nog het feit, dat Klaasen. acht goals voor zijn rekening nam, hetgeen een respectabel aantal. Zoo doorgaande de vrees niet ongegrond, dat aan het einde van het seizoen onze schatbewaarder weder diep in de clubkas zal moeten tasten, om de wissels der ,,kampioens-plakken"-leverancier te hono- reeren. Dat hij, gedachtig aan het feit, dat de club met zoo'n jeugd de toekomst zonder angst of vreeze tege moet kan zien, dit met alle liefde zal doen, daarvan zijn wij overtuigd. Heusch, het „Ajax for ever" heeft nog lang niet afgedaan. Er staat nog een reserve-leger klaar, waarvan menige club zou „likkebaarden". Zondag 22 November. Volgens wedstrijd-pro gramma, voor vandaag een bezoek aan het Neerlandia- home, gelegen Duivendrechtschekade, /ergens achter de behangsel-fabriek van Rath Doodeheefver. Na een stuk „Niemandsland" overgestoken te zijn, behouden gearriveerd en tot mijn verwondering, niet alleen 12 spelers, maar ook diverse vaders en moeders present, om het spel van hun spruiten ite bewonderen. Als je zoo iets mede maakt, en je denkt dan terug aan je eigen jeugd-voetbal-tijd, zoo'n jaar of twintig geledenah, dan zijn de tijden ook wel veranderd. Ik had in dien tijd een vriend, die, als het tegen den Zondag liep, meestal zijn voetbalschoenen kwijt was. De reden?... Wel, zijn Pa had „Beginselen..." en die goede man vond het de beste en radicaalste methode, om dit zijn zoon aan het verstand te brengen, door het wegsluiten van voetbal- attributen. |Om dichter bij huis te blijvenmijn vader vroeg immer, als hij mij in voetbal-tenue zag„heb je je Zondagsche pak weer aan?"... Maar ja, dat iwas in „die goeie ouwe tijd". De wedstrijd dan, (het ging n.l. tusschen Neerlandia en Ajax-adspiranten 5) was er één, vol van jeugdig enthousiasme. Er werd met een lust en een animo ge streden, dat de stukken en de modderkluiten er afvlo gen. Onze geïmproviseerde doelman... de „echte" was n.l. niet op komen dagenverdedigde met doods verachting zijn heiligdom en gooide zich bij tijd en wijle, zonder blikken of blozen, voor de voeten van zijn aan stormende tegenstanders. Zijn heldendaden werkten aanstekelijk op zijn medespelers en toen v. d. Bold den bal in het Neerlandia-net had gedeponeerd, was het feest in het veld. In de rust werden de kansen druk be sproken en men was het roerend met elkander eens, dat er gewonnen moest worden. Enier is woord ge houden. Alhoewel de Neerlandia-jeugd met den moed der wanhoop probeerde gelijk te maken, de Ajax-jeugd gaf geen krimp. En toen v. d. Bold wederom een doel punt fabriceerdeja, toen kende de i vreugde in het Ajax-kamp geen grenzen meer. Wat deerde het, of de Neerlandianen op het laatste oogenblik een tegenpunt maakten..., wat kan het schelen, of de voetbal-spullen jplik onder de modder zaten, hun club, kun Ajax had ge wonnen, aan hen was de overwinning,... en dat was voor onze jongens het kardinale punt. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 25