JEUGD-VOETBAL-FLITSEN PAG. 80 AJAX CLUBNIEUWS /"^ONDAG 1 November. De storm, die de af- f j geloopen week onze kust beukte, weder bedaard en heden, geheel tegen de verwachting in, prachtig voetbalweer. Met het oog op den inter land-wedstrijd de competitie stop gezet en hiervoor in de plaats beker-matches. Adspiranten 4 al heel goedkoop in de volgende ronde, aangezien de tegenpartij met 7 spelers present en Ajax alzoo een papieren overwinning. Weliswaar de A.V.B. hierdoor 5 gulden rijker, maar voor onze jongens, die door dezen gang van zaken een fijnen voetbaldag verloren zagen gaan een geweldige teleurstelling. Maar jahet leven is nu eenmaal vol teleurstellingen, zelfs ook voor een adspirant-voetballer. Nu wij het toch over adspiranten-voetbal hebben, iets over de OVERSCHRIJVINGS-BEPALINGEN. Eenige jaren geleden kwam de heer Valkema op het onvolprezen (?)i idee, om door middel van overschrijvings bepalingen aan het ronselen(?) van spelers en het over- loopen van de eene naar de andere vereeniging, waar door vooral de kleine clubs gedupeerd werden, paal en perk te stellen. Genoemde heer kwam met een. zoo op het oog goed gefundeerd voorstel, hetwelk na eenig ge- debateer aangenomen werd en de Hollandsche voetballer was een stuk van zijn vrijheid kwijt. Kijknu waren de kleine clubs uit de impasse. Nu geen weg- of over- loopers meer. De club-ster bleef voor zijn club behouden, met vermoedelijk gevolg (helaas illusoir), het spelpeil met sprongen omhoog. De leiders der groote vereeni- gingen bleven nu met hun handen van de prominenten der kleine clubs af. Hun lokaas, in den vorm van dik betaalde baantjes (waar ter wereld zijn die heden ten dage nog te vinden.?) konden zij nu onder hun eigen leden distribueeren. Neen Ajax, neen Bl.-Wit en andere keien der keien, vanaf heden zorgen jullui maar voor jezelf. Wij kweeken niet langer spelers voor den veel vraat Ajax c.sDe nek is jullui omgedraaid en daarom: Hulde aan den manHulde aan onzen Schutspatroondie de overschrijvingsbepalingen uit vond. Over het kweeken van spelers gesprokenGeachte lezer, hebt U wel eens op Zondagmorgen op de Meer- sche voetbalvelden rondgeneusdof beter, bekijkt U eens in het Maandagochtendblad de uitslagen der door Ajax, Blauw-Wit en D.W.S. gespeelde wedstrij den. U kunt er iets uit distilleeren. Uitslagen van 10, 12 en 15-nul zijn schering en inslag. En daarom: ,,Leve de overschrijvingsbepalingen" ,,Maar in gemoedeer is veel voor te zeggen, dat eerste elftal-spelers niet zoo maar in een vloek en een zucht van de eene naar de andere club kunnen wande len. Dat hier beperkende bepalingen voor gemaakt zijn, soitwij hebben- er vrede medejuichen het zelfs toe. Maar is het niet absurd, wij zouden haast zeggen: waanzinnig, dat jongens van 1216 jaar ca. een jaar lelken Zondag met hun handen in hun zakken langs het lijntje kunnen gaan staan, omdat er een dood element, genaamd overschrijvings-bepaling, bestaat. Is het niet ten hemel schreiend, dat elk nieuw seizoen vele jongens, die, omdat zij om één of andere reden hun club ver lietenomdat zij zich in het milieu, waarin zij ver keerden, niet thuis gevoelden, omdatoch, er zijn zooveel „omdats"een jaar lang van actief voetbal verstoken, moeten blijven. Dit is toch in flagranten strijd met de propaganda voor de voetbalsport. Wij vragen ons af, kunnen het weldenkende, ernstige mannen zijn geweest, die zoo?n besluit genomen, zoo'n voorstel goed gekeurd hebben. Zouden zij werkelijk de portée hiervan begrepen hebben? Zoo spoedig mogelijk moet het grootste deel dezer be palingen overboord. - Komaanwelke flinke kerel bindt hier de kat de bel aanschuift in de bonds vergadering het raam eens open, opdat er een frissche wind waaie. Een. donder-speech a la Lotsy Allez, mannen achter de groene tafel ontwaakt uit uw indolentie en helpt deze onbillijkheid de wereld uit. Na deze kleine ontboezeming nog iets over den beker wedstrijd Adspiranten 2Volewyckers 2. Dit was weer één van die wedstrijden, waarvan in het begin nog niets te zeggen viel. Een gelijkopgaande strijd met wis selende kansen. Nu Ajax, dan weer Volewyckers in den aanval, totdat het Hoks gelukte het eerste doelpunt te scoren. De Volewyckers zaten hierover echter in 't geheel niet in den put, pakten nog eens extra aan en spoedig was de stand weer gelijk. Lustig en. geanimeerd ging de strijd verder en er was in de verste verte nog geen bewijs, dat de match in een debacle voor de Vole wyckers zou eindigen. Wel had Ajax door toedoen van Hoks wederom de leiding genomen, waarmede de rust was ingegaan, maar na de thee vielen de Volewyckers zoo verwoed aan, dat Ajax leelijk in het gedrang kwam. Eenige malen dreunde de bal tegen lat en palen, doch doelman Donker, die voor de rust al verscheidene keeren zeer verdienstelijk had gered, was ook nu niet te ver- murven en de zeer zeker verdiende gelijkmaker bleef dan ook uit. Toen bovendien Hoks met een zeer listig 'doelpunt den stand op 3—1 had gebracht, was het met mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmz

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 24