mmmvm/mmmmmmmmmmmM wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmma ONTWAPENING DE „KING OF SPORTS" A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 75 Het gebeurde tijdens den wedstrijd AjaxA.D.O. Een vreemd geval zult gij denken. Ontwapening bij een voetbalwedstrijd? Ook daar al gebruik van wapens? Neen! Het is onschuldiger, maar van zoo diepe betee- kenis, dat het waard en waardig is om in ons clubblad vast te leggen. Het was n.l. het volgende: De Ajax-speler Schubert wordt gevloerd. Het fluitje klinkt, de scheidsrechter maakt aanstalten den betreffen- den speler te waarschuwen of erger.... Het publiek.... De A.D.O.-speler echter ontwapent den scheidsrechter en publiek. Zonder interventie van wie dan ook, stapt hij op Schubert toe, geeft hem de hand en een schouder klop. Een vijftal meters verder ligt de bal, hij raapt hem op em overhandigt hem aan Schubert. Hier vond ontwapening plaats op velerlei gebied. Scheidsrechter, ruw-spel-commissie, strafcommissie en wat al niet meer.. Door de houding van dezen A.D.O.- speler werden zij allen ontwapend, hier waren schuldige en rechter in één persoon vereenigd. Voor deze houding een eeresaluut. Voor Ajax bestaat geen A.D.O.Ajax- conflict (zoo dit er geweest is) meer. Dit was voor mij het waardevolle van dezen wed strijd. Boven schreef ik: „Zonder interventie van wie dan ook"Zij, die het heerlijke van een overwinning op zichzelf beleefd hebben, als deze A.D.O.-speler, getuigen in stilte van iets anders. BUK. Hoe het komt, dat het cricketspel nog zulk een be trekkelijk klein aantal beoefenaren telt? Wel, het cricket spel is ontzettend moeilijk en men moet een flinke dosis geduld bezitten om het te leeren. Daarom is cricket zoo goed voor onze jongere spelers, het leert hen ge duld, snel denken en bovenal sportiviteit. YRREF. Voorts werd de schitterende maquette van ons stadion, dat door een werkelooze supporter met groote liefde en kundigheid vervaardigd werd, officieel aan Koolhaas overgedragen. Onder ziet men den heer Kaptein met Marius achter de maquette. Zij staan er beiden wat houterig bij, doch dat komt alleen doordat zij zoo lang voor de fotograaf moesten poseeren. Ook na den eigenlijken feestdag is Marius' jubileum niet zoo maar in het niet verzonken. Des Zondags kwam A.D.O. nog met een groote mand aandragen, die met een hartelijk woord bij monde van voorzitter Leurs aan onzen praeses overhandigd werden. Deze „plechtigheid" ziet men op het bovenste plaatje afgebeeld.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 19