HARTELIJK DANK A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 73 Ajacieden door Uw liefde voor en trouw aan „ONS" Ajax zal 12 November 1936 voor mijn vrouw en mij een onvergetelijke dag blijven. Zooals ik hierboven schreef is 12 November een onvergetelijke dag geworden door de vele bewijzen van vriendschap, die mijn vrouw en ik, niet alleen van Ajax-zijde, maar ook uit geheel Nederland mochten ondervinden. En dan wil ik direct beginnen met die loftuitingen over te hevelen naar onze jongens, van het eerste tot en met Adspiranten 5, die Zondag aan Zon dag in de weer zijn om de Ajaxkleuren hoog te houden. Of het nu een felicitatie van een eerste klasser of van een vierde klasser was, beiden roemden de prachtige prestaties door de verschillende Ajax-elftallen in den loop der jaren geleverd. En dat gij Ajacieden mij ge durende een 20-tal jaren uw vertrouwen geschonken hebt, om mede te mogen werken aan die prachtige or ganisatie, die Ajax heet, daarvoor zeg ik IJ hartelijk dank. Op 12 November hebt gij mij volkomen getoond, dat ik nog uw vertrouwensman ben en ik hoop dit nog te mogen blijven tot het tijdstip, waarop ik noodge dwongen de Voorzittershamer aan een ander zal moeten overreiken. Onvergetelijk zal het oogenblik voor mij blijven toen een afgevaardigde van de blinde Ajaxsupporters mij een prachtige, door hen zelf vervaardigde kleerborstel met de letters M.J.K. en 25 kwamen aanbieden. En dan die huldiging van de Ajaxsupportersclub, die mij den Zondagmorgen voor den Interland-wedstrijd Holland Noorwegen thuis kwam verrassen met een bloemen hulde voor mijn vrouw en een prachtig vierkleurig pot lood voor mij 'zelf. Dat het ons in die dagen wel eens te machtig werd, zal elk goed Ajacied kunnen be grijpen, Vooral toen een werkelooze Ajaxsupporter mij schreef, dat hij mijn vrouw en mij elk een cadeau had willen aanbieden, maar de financiën hem dit niet toe lieten, en zijn schrijven toen maar volgens zijn eigen woorden) vergezeld deed gaan van een bloemetje. Maar dit bloemetje was een prachtige hang-begonia in pot en was een sieraad voor mijn huiskamer. En zoo zou ik verder kunnen gaan, het keurige versje van dat meiske uit de Oosterparkstraat, dat uit liefde voor onze mooie club, mij prachtige chrysanten deed toekomen. Totdat eindelijk voor ons beiden de onvergetelijke dag kwam, dat wij temidden van, ik mag gerust zeggen, alle Ajacieden, door Hr. Egeman namens U allen werden toegesproken en ons als herinnering aan dit 25-jarig jubileum prachtige cadeaux werden geschonken. Ook onze lieve Ajax-dames bleven niet achter en ver rasten mijn vrouw met een prachtige gouden armband. Wij zullen deze mooie geste NOOIT vergeten. Dat het mij dien avond zwaar viel om U hartelijk te be danken, vooral toen gij Ajacieden staande ons dat prachtige door Tric-Trac vervaardigde hulde-lied toe zong, zult gij mij zeker wel willen vergeven. Een mensch is nu eenmaal niet van staal. Een heel clubblad zou ik wel kunnen vullen met woorden van dank te spreken tot allen die aan dit „GROOT E AJAX FESTIJN" hebben medegewerkt, maar ik zou bang worden, dat mijn mede-redacteuren het bekende blauwe potlood zouden nemen. En toch wil ik dit epistel niet beëindigen alvorens aan die een- voudigen werkeloozen jongen van de staantribunedie mij een prachtige maquette van het Ajax-stadion cadeau gaf, mijn hartelijken dank te betuigen. Kaptein, het is een meesterstuk en alle Ajacieden zullen bij het betreden van ons clubhuis steeds een oogenblik bij uw mooie bouwwerk vertoeven. Uw liefde voor onze Rood- Witte kleuren is hierin wel zeer treffend tot uitdrukking gekomen. Het Klaverblad van VierElzenga, Vunderink, Ege man en Jan Schoevaart heb ik bij het diner, door mijn mede-bestuurderen ons aangeboden, reeds hartelijk dank gezegd. Op dien avond kwam wel heel goed tot uiting de vriendschap, die er tusschen de verschillende be stuursleden bestaat. In ernstige en geestige speeches kwam dit tot uiting. Dat de ernstige speech van Jan de Boer mij even te machtig werd, toen hij deze vergezeld deed gaan van een vliegmachine, als dank voor mijn verplegerstalenten op onze reis naar Roemenië, zal elk een kunnen begrijpen. Bij het aanschouwen van dit prachtige kunstvoorwerp zal ik steeds denken aan de angstige uren, die wij samen in Belgrado hebben be leefd, maar ook de uren, toen hij weer zoo ver hersteld was, dat wij met de Lufthansa boven de bergen van Europa vlogen, zal ik niet gauw vergeten. Een woord van dank aan mijn chefs en collega's, die mij 12 November op mijn bureau een prachtige fruit mand aanboden, is hier zeer zeker op zijn plaats. En tot slot, Ajacieden van groot tot klein, nogmaals hartelijk dank voor uw vriendschap. Laten wij vanaf heden weder met dezelfde energie met elkander blijven voortwerken voor onze prachtige club. Uw dankbare Voorzitter M. J. KOOLHAAS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 17