A J A X CLUBNIEUWS PAG. 33 touch, die tesamen voor een zeer geslaagd doel? punt zorgden. Bravo, goed werk, Ajax leidt met 2—1 en zoo gaan we rusten. Van rust is niets gekomen. Het was onrustig, vooral in de kleedkamers, waar nageboomd werd over outlines en ballen, die er over heen geweest zouden kunnen zijn, boomen, die tot bosschen aangroeiden van oerwoudachtige geweldigheid. Zware rookwolken puften op uit de tribunisten, die het verduiveld goed gezien hadden en anderen, die het toch nog veel beter wisten. De tweede helft is iets bewogener, doch iets minder spannend ge? weest dan de eerste helft en zeker ook van minder gehalte. Ongelooflijke kansen zijn aan beide zijden gemist, doch de eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat de doelwachters, zoowel Keizer als Ferwerda prima werk leverden. Vooral Keizer's ingrijpen, niet een seconde aarzelen, was werkelijk eerste? klas. Stam is voortdurend bij de vlag en indien de Zebra's er niet zoo verduiveld opgezeten hadden, dan had het toch minstens 31 kunnen worden, ofschoon we, gezien de stuwkracht van Blauw?Wit, dezen uitslag van 21 precies de juiste vinden. Terwijl langzaam maar zeker de klok naar vier uur streek, en Ajax in het laatste kwartier zeker de beste scoringskansen behield, kwam deze over? tuiging bij ons vast te staan, dat in deze meting, het Roodwit toch nog iets hooger mag worden aangeslagen dan het Blauwwit, hoewel het verschil op geheel ander terrein ligt. De speltactiek van Blauw?Wit is veel meer dan bij ons ingesteld op een krachtig en geheel gezond fanatisme, terwijl het iets langzamere, rustige spel bij onze mannen juist voldoende bleek, om dit fanatisme te weerstaan. Toegegeven moet echter worden, dat het een toer was, om Blauw?Wit er onder te houden. Wij besluiten daarom dit verslag van dezen historischen wedstrijd met een salut d'honneur aan Wim Anderiesen en zijn vele jeugdige volgelingen, waarvan wij nu met gerustheid kunnen zeggen, dat zij in staat zijn de aloude eer van Rood en Wit in den strijd om de eereplaats in ons Amster? damsch voetbal te kunnen handhaven. HOLLF)ND-BELQ,/E /TooMg ai

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 5