GOEDE WEDSTRIJD VAN HET TWEEDE A A X CLUBNIEUWS - PAG. 49 Zondag 11 October 1936. Voor een rustdag wel wat vroeg op, omdat ik met het tweede elftal mee zou gaan naar Heem* stede, waar onze jongens den strijd zouden aan? binden met R.C.H. 2, welke ontmoeting reeds om 11 uur zou beginnen. Ik veronderstel, dat ons bestuur daar wel de hand in gehad zal hebben, daar het nu mogelijk was geweest nog tijdig aan? wezig te zijn bij de derby te Amsterdam tusschen ons le elftal en Blauw?Wit 1. Toch hebben we van dezen spannenden wedstrijd nog een kwartier, waarin het eenige Blauw?Wit?doelpunt gescoord werd, moeten missen. Niet, omdat onze spelers zich niet snel genoeg verkleed hadden, of we pech met de bus, die ons naar Heemstede en terug had gebracht, hebben gehad. Neen, dat is het niet ge? weest, onze jongens waren met verkleeden min? stens zoo snel als op het veld en de auto?car heeft geen pech gehad, in tegendeel, ik vermoed zelfs, dt de chauffeur een record gebroken heeft, daar hij kans zag ons behouden in 30 minuten van het R.C.H.?terrein naar ons eivolle stadion te brengen. Neen, daaraan heeft het allemaal niet gelegen. Maar wel aan den door den K.N.V.B. aangewezen scheidsrechter, die niet was gekomen, waardoor we tot half twaalf moesten wachten, alvorens de heer Hazevoet, broer van den oud le elftalspeler van R.C.H., die zoo vriendelijk is geweest, dezen wedstrijd te leiden, kon laten beginnen. Daar bij den wedstrijd Ajax2Z.F.C. 2 de refery een half uur te laat kwam en diens collega nu heelemaal maar wegbleef, zou men gaan denken, dat de reserve le klasse in een niet al te best blaadje staat bij de heeren scheidsrechters. Wat de reden hiervan kan zijn, is mij niet recht duidelijk, daar, zooals b.v. de heer Hazevoet dezen match floot, het een genoegen moet zijn, dergelijke wedstrijden te leiden. Gelukkig maar, dat de heer Delsen, die de aankomende le elftalspelers ver? gezelde, op de goede goede gedachte was gekomen vóór den wedstrijd een restaurant binnen te stap? pen en koffie te laten aanrukken, want na den wedstrijd was er natuurlijk geen tijd geweest. Daar onze spelers prompt om 11 uur op het veld stonden en zooals reeds gezegd pas een half uur later werd begonnen, hadden ze natuurlijk alle gelegenheid om eens lustig doel te trappen en waar het anders meestal fout is zoo lang op het veld te vertoeven voor een wedstrijd begint en Jack Reynolds' devies dan ook altijd is „naar binnen", heeft het onze jongens nu geen kwaad gedaan, want ze waren zóó ingeschoten, dat deze ontmoeting ons niet minder dan 9 doelpunten op? leverde. Trouwens het was niet alleen een strijd, die rijk aan doelpunten was, maar ook aan goede spelmomenten. Ik kon dan ook geen enkele zwakke plek in het elftal ontdekken, hetgeen van de vorige wedstrijden niet bepaald gezegd kon worden. (Daar hebben we 't echter nu niet over). Ons team zag er als volgt uit: Weppner Distelbrink Gras (aanv.) Kluft v. Keulen v. Leeuwen Fischer Koning Dekeling Aukema Arens De grootste bijzonderheid van dit elftal is, dat 8 spelers ervan uit de Junior?elftallen komen, n.l. Distelbrink, Kluft, v. Keulen en de geheele voor? hoede, terwijl deze spelers met uitzondering van Distelbrink deel hebben uitgemaakt van het K.N.V.B. Junioren?team, dat een paar jaren ge? leden kampioen van Nederland is geworden. De samenstelling van bovenstaande voorhoede is zelfs precies dezelfde als die van genoemde K.N.V.B.? Junioren. Toch wel een teeken, dat onze jonge spelers een goede opleiding van onzen Jack krijgen, dat de opbouw van onze vereeniging dik in orde is en er dus ook geen sprake van is, dat onze club het van geïmporteerde spelers moet hebben, zoo? als onze tegenstanders dit wel eens gaarne beweren Wat de spelers nu betreft, was Weppner als van ouds, alleen in de 2e helft wat ongelukkig; R.C.H. scoorde toen 2 doelpunten tegen, waarvan één uit een penalty, wegens vermeend haken door onzen keeper. Ik ben er echter van overtuigd, dat

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 21