0 Nieuwste Erres Radio Inventa Haarden en Haardkachels GEMAKKELIJKE CONDITIES J. F. H. ASBEEK BRUSSE, Borneostr. 8-12 AMSTERDAM-O. A TELEFOON 54251 BIJ DE VETERANEN PAG. 48 - A J A X CLUBNIEUWS mmmm/mmr/mmmmmm/mmmz Een groot voetballer is Marius eigenlijk nooit geweest, en laten wij ons daar gelukkig mee prijzen, want hoeveel goede voetballers zijn tevens uit het goede hout gesneden stoere werkers, ferme leiders in onze beweging te zijn? Ook al gaat wat dit laatste betreft Ajax misschien aan de spits! En daarom, Koolhaas: proficiat! 25 jaar werkend lid is een verdienste, 20 jaar bestuurslid is een ver? dienste die slechts voor een enkeling weggelegd is. Still going strong naar dat jubileum, tot heil van de club! In dit stukje heb ik al met een enkel woord het geval Couton aangehaald. Als iedere toeschouwer Couton's naam Zondag tijdens en na den match 10 maal heeft genoemd is de naam van dezen crack uit Ajax gouden jaren 250.000 maal over de lippen van de respectievelijke supporter gekomen. Zegt U dit even wat!? In Amerika betaalt men voor een dergelijke reclame duizenden dollars, filmartisten laten zich in de onmogelijkste standen fotograveeren, ze laten zich desnoods vijf maal van hun vrouw scheiden om in de courant te komen! Couton doet het eenvoudiger: hij heft simpeltjes zijn vlaggetje in de hoogte en 250.000, misschen 500.000 keer zegt het menschdom niet Turmac, Blue Band, Palmolive, Colgate, Wijbert of Akkertje: maar Couton. Ik heb Couton altijd voor een vlotte kerel aange? keken, maar dat hij 10 jaar na zijn feitelijke voet? balcarriëre een wedstrijd AjaxBlauw?Wit zou uitnutten om zijn naam onsterfelijk aan dit wereld? gebeuren te verbinden, zóó uitgekookt leek Couton mij toch weer niet. Over het feit zelf praat ik niet, ook al omdat ik het niet precies heb kunnen zien. Ik schaar mij liever niet onder de 20.000 kijkers, die het ook niet gezien hebben, maar toch het hunne er van zeggen. De een in meer welopge? voede termen dan de ander: ieder vogeltje zingt nu eenmaal zooals het gebekt is. En onder de voet? balkijkers zijn lieve bekjes Ik heb me jaren geleden een tijdje bezondigd aan scheidsrechteren. Dat moet ik U beslist aan? raden, U levert dan een ongekende vocabulaire van buiten van alles wat in verband staat met om? koopen zware ziektegevallen ongelukken misdadigers en ander fraais meer! Nee, ik moet U dat baantje speciaal aanbevelen. Met verbazing hoorde ik Zondag menschen, nota bene groote menschen, waarvan ik weet dat zij een bewijs in hun zak hebben, dat ze de O.L.S. met goed gevolg hebben doorloopen, hun oordeel over de kwestie geven! Ze zaten er nog slechter voor dan ik ik die het geval feitelijk al niet kon zien. En als U dat gezwets dan hoort, dan spijt het mij dat ik deze Meer?flits I helaas moet beëindigen met misselijk! „POLI". Onze veteranen zetten hun overwinningsreeks gestaag voort. Vandaag werden de Amsterdamsche Jongemannen aan hun zegekar gebonden in een over het algemeen niet erg mooien wedstrijd. Voor goed spel leende echter het veld zich in geen enkel opzicht, veel te klein en een grasmat als een spiegelei. Men zag den bal dan ook de malste capriolen maken. Met 1 invaller voor Henk Mulders, die dienst had, werd begonnen. Het begin was bepaald slecht, waarschijnlijk omdat de spelers zich eerst moesten „aanpassen" aan het veld. Na een twintig minuten ging het echter beter en toen „Huug" een dreum loste, wist Rinus Brink den bal in het net te werken (10). Hiermede ging de rust in. Na de thee „bijna" het echter Ajax-spel. Tik-tik-tik-schot-goal. Echter onze veteranen zijn zeer sportieve menschen tegenover de tegenpartij en erg beleefd tegenover elkaar. Ze gunnen elkaar de kans zoo graag dat ze soms wel eens vergeten doelpunten te maken, wat tegenover de tegenpartij erg sportief is. Met een schitterend en tactisch schot wist „Huug" Volkers den stand op 20 te brengen. En daarna kreeg Jan Elzenga loon voor zijn harde werken door met een keurigen schuiver de 3 op het scoringbord te plaatsen! Typeerend was, dat spoedig na de rust diverse „Jongeman nen" uitgespeeld waren, terwijl onze veteranen nog een wed strijd hadden kunnen spelen. Het bleef 30 en we waren te vreden. En met recht, vooral ook, omdat de A.M.V.J.-ers zich als echt prettige tegenstanders hadden doen kennen. Hoe graag onze veteranen met elkaar spelen bewijst het volgende: Arie de Wit was oorspronkelijk reserve, omdat het niet zeker was, dat Henk Mulders niet zou komen, Nu telde hij op z'n knoopen af: Hij komt wel hij komt niet. Reuze gelukkig was hij, dat hij in z'n vestzak een knoop vond, zoo dat het uitkwam op: Hij komt niet. Met het gevolg, dat hij speelde, ondanks een blessure. Een prettige gewoonte bij de veteranen is voorts, dat degeen die in de afgeloopen week jarig is geweest, een rondje geeft. Deze week was Wim Volkers „het sigaar"! En ik moet zeggen: „Hij heeft zich schitterend van zijn plicht gekweten"! Zoo kan het niet anders of we worden ongeslagen kampioen. Wat dan ook de opzet is. LINES-MAN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 20