SOME SENSES AND SOME NONSENSES. PAG. 20 A|AX CLUBNIEUWS De voetbal is weer op spanning gepompt en ziet, deze betrekkelijk onbelangrijke handeling heeft al dadelijk weer geweldige gevolgen. Afgezien onder welke categorie men dan thuis mag hooren, het feit is er nu eenmaal, en als armzalige voet- balslaven zullen wij het bruine monster en derzelfs kromme sprongen dit jaar maar weer met belangstelling volgen. Voor ons immer doende Bestuur, dat tegenwoordig zomers ook al geen rust meer heeft, is het Tag- und Nachtbetrieb eerst recht weer aangevangen. Hopen wij alleen nog maar, dat onze nieuwe ultra-economische trambordjes het noodige nuttige effect zullen opleveren en dat penningmeester Oudheusden, dit seizoen met een smiling face maling kan hebben aan het zoo hatelijke woordje „aanpassen". Als de eerste klap nog steeds een daalder waard is, dan heeft ons eerste al direct een paar ongedevalueerde guldentjes binnen geklapt. D.F.C. uit en D.H.C. thuis, met als resultaat vier gave punten, ik vind het niet gek, en als ik eerstdaags vanwege het gure klimaat weer een hoed ga dragen, zal ik beginnen met eerst even diep voor onze jongens te „doppen". A.s. Zondag de Racing uit, en bijna zou ik aan ver leden jaar gaan denken, maar zoover hoeft het nu toch zeker niet te komen. Blauw-zwarte Haarlemmers, vreest, een vastberaden ploeg zal Zondag tot U komen. En dan Blauw-Wit thuis, dat kan wat worden, je zou HollandNoorwegen bijna vergeten, bij de ge dachte aan zoo'n ouderwetsche Amsterdamsche com petitie-derby. Volgende maand hopen we onze kampioenskansen nader toe te lichten. De veteranen zijn geloof ik alweer kampioen, zelf twee wedstrijden gewonnen, en bij de concurrenten een geperfectioneerd afslachtingssysteem. Gaat dit een af faire op korten termijn worden? Het is me dan ook eventjes een ploeg, nu met Wim Volkers en Henk Mulders als nieuwe ontdekkingen. De sterren vallen gewoon van den hemel. Jammer alleen, dat er maar elf spelers noodig zijn,want trouwe lieden sneven. Vriendschappelijk nog even van een sterk A.K.V.B.- elftal gewonnen. Eén schitterend doelpunt was hier voor reeds voldoende, verder'was het voor het talrijke publiek niet zulk een geweldige wedstrijd. Willen de overige ploegen zoo vriendelijk zijn, de resultaten van ons eerste en van de „oudjes" voor oogen te houden? Van de reis terug komende, het vorige clubblad eens goed doorgewerkt. Zonder iemand voorbij te willen loopen, even dank aan Polirin. Een reuze medewerker ben jij, ik ben er sterk voor om je er bij te houden. Moet je hooren, „Poli", een lieve juffer vroeg mij laatst, om eens iets over haar in het clubblad te schrij ven. Vreemd, hé, vind je ook niet? Zooals jij het voorstelt, is het veel beter, de men- schen moeten zelf eens wat meer in het Clubblad schrij ven. We kunnen best een goed stel medewerkers ge bruiken, blanco bladzijden kiinnen wij genoeg voor hun reserveeren. Namen noemen, doe ik niet meer, ik zou er eens een mogen vergeten, maar dat we prima journalisten bij bosjes hebben, is zeker. „Poli", volgende maand zal je de bewijzen zien. Alhoewel onze cricketspelers zich op het laatst keu rig herstelden, zijn de zomersporten dit jaar niet zoo gunstig voor ons verloopen. Onze Honkballers degradeerden namelijk, jammer ge noeg, naar de tweede klasse. Voor menschen als Rooden- burgh, Joop Smit e.a., die zooveel voor het honkbal gedaan hebben, niet alleen in Ajax, doch zeer zeker ook in geheel Nederland, zal deze degradatie uiterst ver velend zijn. Maar ook onze tegenwoordige honkballers, die zich ondanks alle moeite niet konden handhaven, zullen het wel zoo beroerd vinden, dat zij niets na zullen laten, om Ajax volgend jaar weer op die plaats te brengen, waar op onze vereeniging ongetwijfeld recht heeft. Jongens, houdt dezen winter zooveel contact met el kaar, dat volgende Frühling een vastberaden Ajax- honkbalploeg klaar staat ons aller eer te verdedigen. Door familie-omstandigheden een paar keer in het Wilhelmina Gasthuis geweest, en daar toevallig Aat Keyzer gesproken. Het heeft Aat en Gerrit den laatsten tijd niet erg mee gezeten, en jammer genoeg ligt Aat nu reeds eenige weken aan het ziekbed gekluisterd. Gelukkig is zij zelf weer optimistischer gestemd, en is het ergste leed hopelijk al weer geleden. Aat, wees er van overtuigd, dat de geheele Ajax- familie je zoo spoedig mogelijk weer in je eigen kringetje wenscht. Nog een klein rukje, en dan zien we je weer aan den arm van Gerrit ons terrein op wandelen. So long. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1936 | | pagina 8